Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tanulnak a gyerekek 2....

Mit tanulnak a gyerekek 2. osztályban? Mit kell tudnia mire 3. -ba megy?

Figyelt kérdés

Hanyadik osztályig van írás óra? Fogalmazás óra még van 3.-tól? Matekból még mindig a 100-as számrendszert kell tudni? Olvasásból hogy haladnak? Hanyadiktól van kötelező olvasmány? Környezetből mit tanulnak? Nyelvtan óra hanyadiktól van? Idegen nyelvet hanyadiktól tanulnak? Lehet választani nyelvek között? Hittan/etika minden (nem egyházi) iskolában már van? Melyik tankönyvcsaládból tanulnak?

Kiváncsi vagyok mennyit változott a rendszer 10 év alatt.

Tudom hogy iskolánként eltér de egy kis közvéleménykutatás :)


2017. júl. 27. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Idegennyvet 4. osztálytól tanulnak, azt is nyelvtan központúan és erős akcentusú magyar anyanyelvű tanároktól. Ez elég nagy szégyen, ugyanis normális országokban már 1. osztálytól van angol. Ők nem is hátul kullognak a nyelvtudás terén. Az egész oktatás színvonala csökkent, a magyar diákok pedig egyre butábbak, vissza maradottabbak. A kompetencia felmérések, érettségi eredmények, egyetemi szintfelmérők és vizsgák elég bizonyíték. A mai magyar gyerekek matek tudása és szövegértése szánalmas nemzetközi szinten. Ez természetesen nemcsak az iskolák hibája, hanem a szülőké is.
2017. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
* idegennyelvet
2017. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk elsőtől van nyelvóra.lehetett választani angol es német közül.de komolyabban 3.tól tanulják. Elsőbe 20ig tanulnak összeadni kivonni. 2.ba már százig.és ekkor tanulják az osztás szorzast.meg egy kis mértékváltást.es a szöveges feladatokat is elkezdik.

A nyelvtan sem könnyű mert a helyesirast komolyabban veszik.olvasni is sokat olvasnak. Környezetböl:növény részei,tálplálék lánc,stb

A kislányom most volt 2.as,én meglepődtem mennyi mindent kell tudniuk.

Ja es hit és erkölcstan közül lehetett választani

2017. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden kérdésedre nem tudok válaszolni, az enyém is csak most megy másodikba. De. Erkölcstan vagy hittan első osztálytól van, már tavasszal dönteni kellett, hogy a következő tanévben mire jár majd a gyerek. Váltani lehet, de csak tanév végén, évközben nem.

Nyelvóra általánosságban csak negyedik osztálytól van. Sajnos. Nálunk pl a 10 párhuzamos osztályból kettő nyelvtagozatos van, ott még tanulnak is valamit. Én nem számítok rá, hogy különösebb tudást fog szerezni az iskolai nyelvórákon. :(

Nálunk a Mozaik könyvcsaládból tanultak, de ez még az adott iskolán belül is eltérő.

2017. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2.ban tanulják a szorzótáblát, írást/olvasást gyakorolják mert nyáron sokat felejtenek, meg sok gyerek ilyenkor még lassan olvas csak. Utána kezdődik a helyesírás, pl j-ly-os szavak. A tananyag szerintem nem változott 10 éve, sőt az én gyerekkoromhoz képest se (30 éve). Nyelv nálunk is negyediktől van, angol v német választható.
2017. júl. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most fejezte be a fiam a másodikat. Majdnem ugyanezt tudom írni mint az előttem írok. Illetve még annyi, hogy náluk már másodikban volt külön nyelvtan óra. Úgy volt elosztva, hogy olvasás, írás, nyelvtan. Kötelező olvasmány már elsőben is volt nekik és most is van. Olvasónaplót is kell írni.
2017. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is a 2. osztályt végezte júniusban.Hittan/erkölcstan(nem etika!) már 1. osztályban is volt.Az irodalom és a nyelvtan óra már elsőben is külön volt választva(ebben a suliban).Kötelező olvasmány-év közben-idén se volt.Nyárra semmi dolog nincs(se kötelező olvasmány,se olvasónapló,feladatlapok,még-a kifejezetten jó tanuló gyerekeknél-arra is megkérték a szülőket,hogy ne gyakoroltassák/ismételtessék Őket(erre van a szeptember-október a suliban)!Nyelvi oktatás 4. osztálytól van,megosztottan.A jó képességű gyerekek heti 5 órában tanulják a választott(angol v. német)nyelvet,a többiek heti 2 órában.Ez Montessori iskola,itt sokkal gyerek(ek)re szabottabban mennek a dolgok.Kísérleti könyvekből tanulnak.
2017. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy lexikon lett belőle.

Másodikban százig számolnak, harmadikban már ezerig számolnak. Írás óra már valószínűleg nincs harmadikban, maximum hetente 1 óra. Hittan/erkölcstan az már elsőtől van minden suliban. Az idegen nyelv választható tantárgy, ami legtöbb esetben angol, néhány iskolában lehet angol és német közül választani, de negyedikben már nem választható. Környezetismeretből az életközösségeket tanulják már, ha jól emlékszek rá.

Kötelező olvasmány: Iskolája válogatja, ha még nem volt, akkor harmadikban már lesz, a Misi mókus, vagy a Tüskevár, esetleg a Vuk vagy a Kele. Nyelvtan harmadiktól volt, ha jól emlékszek. A könyvet is iskolája válogatja.

2017. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Igyekszem minél átfogóbban megválaszolni a kérdésedet. Írás óra 3. osztályig van. A fogalmazás 3. osztályban jelenik meg. 2. osztályban 100-as, 3. osztályban 1000-res számkörben számolnak a kicsik. Olvasásból az a cél, hogy 4. osztály végére kifejezően olvasson, és értse a tartalmat is. A kötelező olvasmány osztályonként eltérő, pedagógustól függ. Az idegen nyelv oktatása is változó, jellemzően legkésőbb 4. osztályban kezdik a tanulását, de vannak iskolák, ahol már első osztályban játékosan ismerkednek a nyelvvel. A nyelvek között speciális esetben lehet választani, de legtöbbször az osztálylétszám teszi függővé a választás lehetőségét. Az etika kötelező tantárgy. A tankönyvcsaládot papírforma szerint a pedagógus választja ki, némi állami ráhatással. Környezetismeretből melyik évfolyam érdekel? 1-2. osztályban játékos ismerkedés folyik a természettel, 3. osztálytól részletesebben tanulnak az élővilágról, növényekről, állatokról stb. Megjelenik a térképismeret is.
2017. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!