Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magantanulokent melyik altalan...

Magantanulokent melyik altalanos es kozepiskolakba jarhat be a gyerek igeny szerint orakra Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 08:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért nem egészen így működik. Ha magántanuló akkor is van egy intézmény, ahol a gyerek benne van a rendszerben és ahol vizsgáztatják. Ennek az óráit látogathatja, ha az igazgató ehhez hozzájárul. Hogy egyéb suliba bemehet-e nem tudom. Hivatalosan nem, de ha jó fejek és sikerül megbeszélni esetleg megengedhetik.

Az igény szerint mit takar? Amikor van kedve vagy nem érti az anyagot megjelenik? Mert az úgy nem fog menni.

2021. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Abba amelyikbe papíron jár.
2021. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy nem járhat be bárhová. De szerintem minden suliban, ha van rá indoka (betegség - akár mentális -, élsport, művészeti képzés), akkor lehet kérvényezni és megengedik, hogy a felvett tanuló magántanuló legyen. Persze nem bemondásra, hanem igazolva. Meg kell beszélni, hogy mikor, hogyan ad számot arról, hogy azért tanul otthon.
2021. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, nem jol fogalmaztam valoszinuleg. Olyan iskolak erdekelnek, ahol engedi az igazgato, hogy rugalmasan bejarjon, ha eppen igenyli, hogy x tantargy orain reszt vegyen, vagy ha epp itthon vagyunk. Ez ugyanaz az iskola lenne termeszetesen, ahova alapbol be van iratva. Azert erdekel, hogyha kulfoldon toltjuk az ev egy reszet, melyik sulikban engedekenyek annyira, hogy csak idoszakosan legyen ott.
2021. szept. 4. 09:36
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Fiam osztályában volt egy lány alsóban, aki magántanuló volt, de szerdánként mindig bejárt órákra, meg a farsangon, osztálykiránduláson is részt szokott venni. Felsőtől kezdve viszont már nem magántanuló. Okát nem tudta senki, nem volt beteg vagy ilyesmi, egy nagyobb testvére járt a suliba, aki viszont nem volt magántanuló és van még két kisebb tesó, de ők még nem iskolások.
2021. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szerintem kérdezd meg azt, ahová eddig is járt vagy lakhely szerin tartozna.
2021. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Meg nem iskolas, ezert megcsak tajekozodom.
2021. szept. 4. 10:19
 8/20 anonim ***** válasza:
9%
Nem ilyen iskola nincs hogy akkor járjon be amikor neki kedve tartja.
2021. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8-as, de van, kettorol is tudok, tovabbi sulik erdekelnek, amik ilyenek.
2021. szept. 4. 15:44
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki magántanuló, akkor annak oka van. Beteg, ezért nem tud órákra bejárni. Vagy sportoló, és sok az edzése. Vagy olyan fogyatékkal él, ami miatt nem bírja a közösséget, vagy lassabb tempó kell neki. Hogy a sportolókkal mi a helyzet, azt nem tudom, esetleg az iskolát kéne megkérdezni. De olyan volt nálunk, akinek az ofő elintézte, hogy magántanuló legyen, mert soha nem járt órákra, és már többször bukott. Konkrétan ő meg akart tőle szabadulni. De ilyenkor 10 órát ad az iskola. Én azt gondoltam volna, hogy olyanokat, amelyekre nem lehet egyedül felkészülni, pl. matek, kémia. De nem. Amelyik tanárnak volt szabad kapacitása, arra sózták rá, csak legyen meg a 10 óra. Konkrétan biosz, földrajz órái voltak a kiscsajnak. Matek persze nem, mert az a tanár volt a legjobban leterhelve.

Ezt nem is értettem. Ha pl. én kérvényezném, hogy a gyerekem magántanuló legyen, akkor én a reál tantárgyakból szeretnék neki magánórát, mert arra nehéz egyedül felkészülni. De sajnos ez nem így működik.

A sportolóknál szerintem ez úgy mehet, hogy elfogadják igazolt hiányzásnak, aztán bemegy, ha ráér, ha nem nem. És ha összejön a 250 óra, akkor osztályozóvizsga. De ebbe sem megy bele minden suli, csak a rugalmasabbak.

2021. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!