Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magantanulokent melyik altalan...

Magantanulokent melyik altalanos es kozepiskolakba jarhat be a gyerek igeny szerint orakra Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 08:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Koszi, akkor ez sulifuggo lehet. Nekunk utazas miatt (is) kellene.
2021. szept. 4. 21:04
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én magángimiben tanítottam, sok sportoló diákunk volt. Mert ott a diri elfogadta, hogy nem tudnak bejárni órákra. De elég borsos volt a tandíj, most 60.000 ft/ hónap. Állami gimikben ezt elég szigorúan veszik.
2021. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványi gimibe jártak fiaim de nem engedték meg hogy magántanuloként fejezék be az évet mi külföldre költöztünk és 3 hónapra szeretem volna hogy magántanuló legyenek .
2021. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Állami fenntartású gimnáziumban dolgozom. Az iskolámban a magántanulók bármikor bemehetnek az órarend szerinti óráikra.
2021. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13-as, hát az elég nagy gyökérség. Akkor évet kellett ismételni? Szerintem ez jogtalan is. Akkor tegyenek vizsgát év végén!
2021. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem mert ki költöztünk külföldre ,csak azt szeretem volna hogy befejezhesék a tanévet nem lehetett.
2021. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ma már nincs magántanulóság, csak egyéni tanrend. Ez azt jelenti, hogy heti 10 tanórán kötelező valamilyen módon részt venni. Amennyiben szükséges és az iskola megengedi, akkor ezen a 10 órán felül más órákra is be lehet menni.
2021. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen ezt hívták magántanulónak. Illetve 2 féle volt, egyik, ha az iskola rendelte el. Ez azt jelentette, hogyha egy diákkal nem bírtak, akkor simán kirakták, és semmi kötelezettsége nem volt az iskolának. Csak vizsgázni járhatott be. Meg volt a másik, ha egy gyerek sni-s, vagy valami problémája van, akkor a Szakértői Bizottság írja ki, és akkor heti 10 magánórát kell biztosítani az iskolának. Ezt mindig is nagyon nehezen írták ki, mert egyrészt forrásigényes, ha van egy iskolában 2,4 magántanuló, akkor már fel kell venni egy tanárt. Másrészt meg mi az a 10 óra? Valószínűleg lemarad, elkallódik a gyerek.

Az első opciót szüntették meg, ami szerintem nem is baj, mert sokszor visszaéltek vele. De kiskapuk továbbra is vannak, csak rugalmas iskolát kell találni.

2021. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Koszonom
2021. szept. 7. 08:48
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan gimnázium, de nálunk (4 éve végeztem) volt két magántanulónk, versenysport miatt és bejöhettek az órákra, amikor tudtak. Sőt a tanárok segítették őket, hogy pótolni tudják a dolgozatokat, ezért nem kellett év végén osztályozó vizsgát tenniük, mert lett elég jegyük. Az ofőnk megsúgta nekünk, hogy az nekik is plusz munka, inkább adnak pót doga írásra alkalmat csak ne kelljen osztályozót szervezni!
2021. szept. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!