Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolai" vizsgadrukk...

Általános iskolai" vizsgadrukkot hogy kezelitek gyermeketeknél?

Figyelt kérdés
Itthon gyakorlunk a dolgozatokra,felelésekre,és nyilván én így látom,hogy tudja is az anyagot.A dolgozat pedig mégis rosszul sikerül.Azt mondja izgul,nem tud koncentrálni.Többet kéne gyakorolnunk?Vagy mit lehet ilyenkor tenni?Nálatok mi volt a megoldás?Vagy tanárként mit javasolnátok?
2021. szept. 13. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Nagyok az elvárásaitok felé?
2021. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Izgul vagy koncentrálni nem tud? Nagyon nem ugyanaz a kettő...


Nevelési tanácsadó? Figyelemzavar?

Az "átlag figyelemzavaros" gyerek 2személyes helyzetben jól teljesít, de ha többen vannak, már nem tud odafigyelni, elkalandozik, nem tudja végiggondolni, mit szeretne.


Mi megy jobban? Írásbeli vagy szóbeli számonkérés? Lehetne kérni a tanítót, hogy a gyerekednek adjon több esélyt az általa inkább preferált formában.

Én ezt tenném.

Én tanítóként erre odafigyelnék.

Mint ahogy akitől tanulom, az is odafigyel. És ha kell, a problémás kisgyerek napköziben külön, egyedül ír dolgozatot vagy egyedül felel, amikor a többiek nincsenek bent.

2021. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem nekünk vannak nagy elvárásaink,az iskola elég "erős".

A gyerek fél, hogy tud-e arra válaszolni,amit kérdeznek,szóbeli feleletnél lefagy.

Ezért nyilván nem tud koncentrálni,mert izgul.

Az írásbeli jobban megy neki emiatt,de szereti nyugodtan megírni,mint szerintem mindenki,aki dogát ír.

2021. szept. 13. 14:52
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Hanyadikos?

Egy alsós gyerektől még bőven nem kérdeznek azon felül, mint ami a könyvben le van írva. SŐT! Mint ami ott ki van emelve. Nincs jegyzetelés meg plusz információk.

Ha neked tud válaszolni a könyv kérdéseire, de a suliban nem, mert szorong, akkor ebben is tud segíteni a szakszolgálat.


Tegyük félre az előítéleteket! Nevelési tanácsadóba nem a bukott meg rossz gyerekek mennek, hanem akárki, bárki, akinek problémája van. Akármilyen problémája.

2021. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos van ilyen, többször tapasztaltuk,mi szülők, egymástól függetlenül is.Ez utólag derült ki év végén.

Ötödikes,eddigi tapasztalatai alapján sokszor tettek fel keresztkérdéseket, online oktatás alatt szem-,és fültanúja is voltam többször.

Szorong,lehet,hogy emiatt.

A tanácsadóban még nem jártunk, hogy "működik"?Ott pszichológus dolgozik?Gondolom időpontot kell kérni.Ott rendszeresen,hetente foglalkoznak majd vele?

2021. szept. 13. 15:52
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha dolgozat nem megy, akkor az figyelemzavar, ha szóban nem teljesít, az inkább szorongás. Szerintem te dolgozatról írtál, írásban nem számít a vizsgadrukk, ez nem szorongás lesz, hanem figyelemzavar!
2021. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát én mindkettőről írtam,de ahogy láttam online feleltetésen,szóban rosszabbul teljesített.Most egy dolgozata lett rossz.

Írásban miért nem számít a vizsgadrukk?Olyankor is lehet ideges annyira,hogy lefagy,vagy nem?Bár ott nincs az a nyomás,hogy ülnek vele szemben,és nézi az egész osztály.

Voltam vele az iskolában már egy figyelemzavaros teszten,és azt mondták,kiemelkedően jobb volt,mint a többiek,kevesebb hibaszázalékkal dolgozott kevesebb idő alatt,mint az átlag.Még órára is bementek,és azt mondták, nincs vele baj.

Szóval érdekes ez az egész, próbálok rájönni, hogy segítsek neki.

2021. szept. 13. 16:36
 8/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert amíg szóban le tud fagyni, írásban nem. Ígyis úgyis elolvassa a kérdést, aztán abban a pillanatban ha biztosan tudja, be fog ugrani..


Szóban viszont van, hogy az ember tudja, de nem mer megszólalni(én ilyen vagyok/voltam). Aki szorong, írásbanlátványosan jobban teljesít, a szorongás általában személyekhez vagy teljesítményhez kötődik, az írást nem befolyásolja, max, ha valaki folyamatosan nézi közben, de mivel 30an vannak a teremben, ezt nem hiszem.


Az én figyelemzavaros gyerekem 95%okat ért el a figyelemzavaros teszten, mert nem osztályban vették fel, hanem kétszemélyes helyzetben. Nálatok osztályban írta?


Akkor lehet, hogy tényleg szorongás(fél attól, hogy nézik, ahogy ír?), vagy esetleg valami szövegértési probléma.. Vagy nem tudjátok mit kell tanulni, és mást tanul, mint ami a tesztben és felelésnél kérdés. Nálunk volt olyan, hogy volt egy 5 oldalas anyagrész, és fél oldal anyagából és az órán elmondott odavágó részből volt a felelés..


Úgy tudsz segíteni, ha szerzel egy kitűnő tanulót mellé, hogy megnézd a jegyzeteit, ő miből készül!

2021. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem az iskola erős, hanem az elvárásaid magasak, aminek ő nem tud megfelelni, nem kell mindenkinek "erős" iskolába menni, ha nem való oda.
2021. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell mindenkinek erős iskolába menni? Könyörgöm, alsó tagozat. Nem elitképző, hanem a körzetes iskola.

Mostanában nagy divat a Nevelési Tanácsadó, látom itt is, hogy bármi gond van a gyerekkel, egyből ezt írják, hogy oda vidd. Az emberek fejében valami lila köd ül, hogy majd ott megoldják a gondot, de mégis mit vártok? Semmi nem fog történni!!!

Mivel kérdezted, elmondom, hogy hogy megy.

Jelenleg körülbelül 2 éves várólista van, mivel a covid miatt be voltak zárva, és amúgy is nagyon sok a gyerek, mert mint a te példád is mutatja, boldog-boldogtalant oda visznek, ha kell, ha nem. Ott egy pszichológus kitöltet vele egy olyan kérdőívet, amit kb. 5 évvel idősebb gyerekekre szabtak, emellett izgul is, tehát rosszul fog teljesíteni. Erre adnak egy papírt, amire leírják, hogy ilyen meg olyan baja van a gyereknek, és tanító néni legyen szíves erre odafigyelni. Kész, passz. Ez mégis mit old meg? A tanítónő, ha rendes, akkor tudja, hogy melyik gyerek milyen, és segíti őket, több időt ad, vagy inkább szóban/írásban felelteti, akiről látja, hogy gondjai vannak. Ehhez neki nem kell papír. Aki meg olyan, az meg meglátja a papírt, és egyből elkönyveli, hogy na, ez is egy h.ülyegyerek! Szóval nem, ne vidd a Nevelési Tanácsadóba! Beszélgess sokat a gyerekkel, meg a tanárral is. És ha azt látod, hogy a tanár hozzáállása nem megfelelő, keress neki másik iskolát, ha a helyzetetek megengedi. Ha papírja lesz róla, hogy ő problémás, akkor utána ezt már nem fogod tudni megtenni.

Ezt már százszor leírtam, és egyből lehurrogtak, hogy én vagyok a h.ülye, mert a gyereknek segítség kell, blabla. Lehet, hogy kéne. De így nem fog segítséget kapni, szóval inkább ne!

Tapasztalatból beszélek.

Lehet lepontozni is.

A lányomat én is elvittem, mert meg akartam mutatni a tanítónőnek, hogy nem a gyerekben van a hiba. Persze, hogy találtak hibát. Leírták, hogy figyelemzavaros, bevittem a papírt, erre közölte velem a kedves tanerő, hogy akkor talán vigyem speciális iskolába, mert ő ezt nem tanulta, neki ehhez n em kell érteni. Párszor voltam az igazgatónál is, aki sűrűn elnézést kért az ostoba beosztottja miatt, de azt is mondta, hogy tanárhiány van, ne kötözködjek a tanárnővel, mert nem akarja, hogy miattam felmondjon, mert nem talál mást. Erre elvittem én a gyereket másik normális, integrált iskolába. 4,75 volt 7. év végén az átlaga, és minden tanára engem néz hülyének, hogy a gyereknek nincs semmi baja. Ja, fejlesztést azt nem kap, arra nincs ember.

2021. szept. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!