Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Panaszt tenni az igazgatónál,...

Panaszt tenni az igazgatónál, amiért osztályokat hordanak ki a közeli játszótérre?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag picike játszótér itt a közelünkbe, kb minden nap oda járunk ki a 2 évessel délelőtt. Mindig ez a korosztály gyűlik ott össze ilyenkor, elvétve vannak csak nagyobbak. Ilyenkor biztonságos a játszó, mert nincsenek durván szaladgáló nagyobbak. Mióta elkezdődött az iskola, rendszeres, hogy 30 fős osztályokat hoznak ki a délelőtti órákban. Ilyenkor nagyon szűkös lesz a hely, néha 8-10 éveseket, de volt már példa arra is, hogy 15-16 éves tiniket küldtek oda be a tanárok.

Ilyenkor nagyjából 10 percen belül az összes kisgyerekes anyuka összekapja a cuccát és inkább lelép, mert nem biztonságos már így a kicsiknek.

Nagyon bosszantó a dolog, én se szeretem, főleg, hogy most lett gyönyörűen felújítva az iskola udvara is, de azért nem dőlök kardomba ettől a helyzettől.

Viszont hallottam másokat ezen bosszankodni és hogy be kellene menni az iskolába panaszt tenni az igazgatónál stb.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon ez az igazgatót mennyire fogja érdekelni? Gondolom, semmi szabálytalant nem csinálnak ezek a tanárok azzal, hogy kihozzák az osztályokat


2021. szept. 15. 17:32
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
98%
Huhh, hát látom kaptál itt rendesen. Nálunk is hasonló a helyzet, bár iskolások csak elvétve jönnek, inkább az ovisokat hozzák ki, velük pedig már néha barátkozni is szokott a majdem 2 éves fiam. Amikor iskolások jöttek előszőr mi is hamar elmentünk, annyira megijedt a hangos “nagyoktól”, hogy el se mert mozdulni mellőlem, úgyhogy aznap délelőttre annyi volt a játszó. Másodszor amikor jöttek sikerült megnyugtatnom, de a nagyok a babahintába állva hintáztak, senki le se tojta, a csúszda tetején meg vagy 3 gyerek állt meg trécselni és csak akkor engedték csúszni az enyémet, amikor megkértem őket, hogy máshol dumáljanak. A mászókán ugyancsak beszélgetés volt és a kis házikóban szintén. A kirakott játékokból is volt amit eltörtek, de a tanárok meg a padokon beszélgettek és ennyi. Szóval eljöttünk, mert nem volt semmi, amivel játszhatott volna, csak ha veszekedtem velük hogy ha már nem játszanak, legalább a padon beszélgessenek, ne a játékon. Persze megértem én, hogy valahol meg kell tartani ezeket az órákat is, úgyhogy nem merült fel bennem az igazgatónál panaszt tenni, de átérzem a helyzetetek. Tényleg jobb lenne akkor inkább délután mennetek, talán a szülők rá is szólnak a gyerekeikre, a tanárok itt sajnos nem igazán.
2021. szept. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kihozzák őket, de én nem viszem el attól a gyerekemet. Ha hintázni akar, odamegyek és megkérem őket szepen, hogy szabadítsanak fel egy babahintát. Ha mászókázni akar, mellette vagyok, nem hagyom, hogy egy 10 éves fellökje. Amúgy de, csinálnak mindenfélét, szaladgálnak is, nem csak telefonnyomkodnak. Rugdosták pl a homokot, szóltam, hogy ne, mert a kicsi gyereknek ez még sok. Megértették.
2021. szept. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
92%

A játszótér mindenkié. Nemhogy gyereknek, de még felnőttnek is van joga ott tartózkodni, beszélgetni, akár hangosan is.

A 2évessel ilyen az élet. Majd amikor már 5-6 lesz és közeledik a suli, rájössz, hogy nem is olyan rossz, ha te csak a sarokban ülsz és szabadjára engeded a haverokkal... és te leszel az az anyuka, akit most gondolatban fikázol, hogy "bezzeglesemszarjaagyerekmitcsinál". Aztán eljön a suli és örülsz, hogy végre nem neked kell munka után még órákon át kint őrizni, hanem napközben kiszaladgálja magát az osztálytársakkal.


Mi gyerekeink is kimennek. A suli előtt van a játszótér. Közvetlen mellette bölcsi van. Délután is vegyes a korosztály, mert mindkettő helyről indulnak haza.

A gyerekem felsős, a hét fénypontja, amikor tesin játszótéren vannak. van, hogy az elsősökkel együtt... Van, hogy baba is van ott a környékről. (bár tény, hogy kicsikével jobb nem iskola közeli játszóra menni, mi is így tettünk anno)

A suliban van speciális osztály is. Értelmi fogyatékos gyerekekkel. Ha ő kimennek, kb már mindenki tudja, hogy övék a játszótér. Nem mert fújj, ne játsszunk velük együtt, hanem mert gyakran nem bírják az idegeneket, a zajt és szociálisan sem fejlettek ahhoz, hogy másokkal együtt játsszanak.


Az igazgató felé nincs értelme jelezni, mert semmi olyan nem történik, amibe bele kellene avatkozni. Max ha rongálják a játékokat, vagy piszkálják a kicsiket. Utóbbira ott vagy te, az anyja, aki leüvöltse a fejét és szóljon AZONNAL ott helyben a felügyelő pedagógusnak.

2021. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
11%
Azt gondolom, hogy a sima (!) játszótér a kicsi ovis, vagy bölcsiskoru gyereknek való, nem a nagy gyerekeknek valóról beszélek, mert az az iskolásoké. A sulisoknak nem kellene ennyi tesiora, az nem is egy nagy edzés ha lezavarják őket a játszótérre. Volt egy alkalom amikor éppen szülinapot tartottak a játszónkon a kedves, spórolós szülők, szerencse, hogy kocsival voltunk, így átmehettünk máshova, mert zavaró 30 rohangáló gyerek egy pici játszótéren, jogilag pesze ott lehetnek, az iskolások is, csak kitúrják a kicsiket, akiket máshová nem is lehet vinni és a babahinta, kiscsuszda nem az iskolásoknak van. Mielőtt szó érné a ház elejét, kinőtt már a bölcsis korból a lányom, ritkulit is a játszoterezés, arra volt jó, hogy bölcsi helyett rohanjon, játsszon valahol.
2021. szept. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

milyen az a sima játszótér, ami szerinted max 6 éves korig jó?

Kötélmászóka, 2 méternél magasabb csúszda, mászórúd, fészekhinta, libikóka... ezekről úgy érzed, hogy kicsiknek valók?

Nálunk pont az a gond, hogy minden játszótéren max 1-2 olyan játék van meg 1-1 babahinta, amire a piciket is bátran engedni lehetne.


A suli mellett pl 2 csúszda van. Egy 2,5 méter magas kötéllel, rúddal, "várral", meg egy picike, cca 80 centis lépcsővel, szintén "várral". utóbbin nem is játszanak a nagyok. De ezen felül a kicsiknek a hinta meg a homok van.

2021. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
44%
25 itt nemcsak ilyenek vannak, több babásabb jellegű játszó van, kiviszik rá állítólag az iskolásokat, mert közel van, konkrétan két sima hinta van rajta, amit nagy is tud használni, ezen felül, két rugoshinta, 1 babacsuszda és 1 közepes, homok.
2021. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan általános iskolába jártam, ahol kicsi volt az udvar. Ha kivittek két osztályt délután a napközibe azzal meg is telt. Mellette viszont volt egy szép nagy játszótér, tehát az iskola azt használta levegőztetésre, napközi/ügyelet és lyukas órák gyanánt, amikor nagy általánosságban megvan az udvarra menés lehetősége.

A telepen az volt egy egyetlen játszótér, tehát biztos úgyszint zavaró jelenség volt az anyukáknak, amikor kiengedtek oda 5-6 osztályt egyidőben.

A kis udvar miatt viszont erre nem hiszem, hogy lett volna kompromisszumos megoldás, hiszen az sem épp jó megoldás, hogy az iskolás gyerekeket egész napra bezárják vagy, hogy 2x8 osztály tolongjon egy talpalatnyi helyen. Ezért 5. osztályig oda vitték ki a diákokat, felette pedig váltakozva a suli udvarra. Amikor néha napján arra járok látom, hogy ez továbbra is így van, de hát hogyan máshogy is lenne?

2021. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Off, de nem értem, miért gond az, hogy 1-2 tesiórát a játszón tartanak meg. Szerintem jó az is, ha levegőn vannak, akinek nagyobb a mozgásigénye, az mozoghat, akinek kisebb, az kicsit trécselhet.
2021. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
87%
De tényleg, egy kicsi gyerek mellett ott a szülő, a nagyobbak így nem tudják lelökni. ha meg nincs mellette és lelökik, nincs joga pampogni mert ő veszélyezteti a gyerekét
2021. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
87%
Röviden, tömören: miután a játszótér közterület, köztulajdon, ahol az alsós iskolás csoportok is legálisan tartózkodnak, így semmit nem tudsz tenni ellene. Felesleges emiatt az igazgatóval beszélni, mivel nekik is joguk van használni. Ha ennyire zavar, keressetek más elfoglaltságot, vagy másik játszóteret.
2021. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!