Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Panaszt tenni az igazgatónál,...

Panaszt tenni az igazgatónál, amiért osztályokat hordanak ki a közeli játszótérre?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag picike játszótér itt a közelünkbe, kb minden nap oda járunk ki a 2 évessel délelőtt. Mindig ez a korosztály gyűlik ott össze ilyenkor, elvétve vannak csak nagyobbak. Ilyenkor biztonságos a játszó, mert nincsenek durván szaladgáló nagyobbak. Mióta elkezdődött az iskola, rendszeres, hogy 30 fős osztályokat hoznak ki a délelőtti órákban. Ilyenkor nagyon szűkös lesz a hely, néha 8-10 éveseket, de volt már példa arra is, hogy 15-16 éves tiniket küldtek oda be a tanárok.

Ilyenkor nagyjából 10 percen belül az összes kisgyerekes anyuka összekapja a cuccát és inkább lelép, mert nem biztonságos már így a kicsiknek.

Nagyon bosszantó a dolog, én se szeretem, főleg, hogy most lett gyönyörűen felújítva az iskola udvara is, de azért nem dőlök kardomba ettől a helyzettől.

Viszont hallottam másokat ezen bosszankodni és hogy be kellene menni az iskolába panaszt tenni az igazgatónál stb.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon ez az igazgatót mennyire fogja érdekelni? Gondolom, semmi szabálytalant nem csinálnak ezek a tanárok azzal, hogy kihozzák az osztályokat


2021. szept. 15. 17:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
91%
A nagy gyerekek néha nem tudják hol a határ ha kicsi is a közelben van, ezért az anyukának folyton résen kell lenni. Gondolom fárasztó folyton rászólni a többire meg harcolni azért, hogy kicsi is hozzáférjen a játékokhoz. Szerintem ezért menekülnek el a kisgyerekesek ha jön 30 nagy és nem látok ebben semmi furcsát. Jogilag nem tehetnek semmit, de egy normális kérés az iskola felé talán meghallgattatik, főleg ha több szülő teszi együtt.
2021. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
72%
Milyen normális kérés? Tehát az iskolások nem mehetnek a játszóra a kicsik miatt? Az mivel jobb?
2021. szept. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, ha jól értem, ha a te gyereked iskolába megy már nem fogod kivinni a játszótérre mert nagy hozzá igaz?
2021. szept. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz elképzelni egy normális, kompromisszumokra nyitott kérést? Minden probléma megoldható ha mindkét fél akarja. De mikéntje rajtuk áll.
2021. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
90%
Bizonyos korlátokra nagyon is szükség lenne. Pl. a babahintán állva hintázást simán tiltani kéne, első sorban a tanároknak. Egyrészt baleset veszélyes, másrészt kitúrják a kicsiket a nekik való játékról, harmadrészt nem szívesen ültetném a gyereket a másik koszos lábnyomára. (csulás, rágós, poros és a rosszabb lehetőségek.) Az is előfordul, hogy a babahinta nem bírja el a nagyokat és leszakítják, vagy direkt kitördelik a peremét hogy beleférjenek. :(
2021. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik gyerekem 5 éves, a kisebb 2.


Amikor a kicsivel vagyunk lent, szoktak jönni iskolások. Én úgy tapasztaltam eddig, hogy nagyjából figyelnek a kicsikre. Adott esetben egymásra is rászólnak a gyerekek, illetve azért általában a tanárok is figyelnek. Végső esetben én is rá tudok szólni a nagyokra, vagy szólok a tanárnak. Szóval nekem nincsenek ezen a téren rossz tapasztalataim.


Az 5 évesen már ugye a két korosztály között van. Mindig figyelek rá meg mondom is neki h figyeljen a kisebbekre. Sokszor viszont azt tapasztalom, hogy a kisebb gyerekek szülei nem veszik figyelembe azt h az ovisok gyorsabbak, ügyesebbek, halál lazán felpakolják a kis totyogókat 5-6 nagyobb gyerek közé, akik aztán kerülgethetik a nagyok a kicsiket. És igen, a kicsinek is van joga ott lenni, csak szerencsétlen ovisok meg végre kiszabadulnak, nekik is járna egy kis önfeledt szaladgálás (az oviban azért eléggé le vannak szabályozva).

2021. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
57%

Sok válaszoló nem érti a lényeget.

Ha egy csöpp játszótérre lezúdítanak 30 gyereket, az önmaguk közt is konfliktusforrás, nemhogy köztük és a külsős gyerekek között. Ahol max 15 gyerek tud kényelmesen eljátszani, ott miért legyen hirtelenjében 35?

Meg nem az a baj, hogy ott vannak, hanem hogy sokan vannak és durván játszanak. Ahogy egyik előző írta, rájuk fér egy kis szabad őrjöngés. Ez így rendben van, na de ne pici gyerekek kárára őrjöngjenek!

Láttam már egy iszonyú balesetveszélyes helyzetet. 14 éves kölköket vittek a játszóra. Nagyfiúk ész nélkül rohangáltak. Az egyik megbotlott egy babakocsi kerekében. Csak a szetencsén múlt, hogy nem a babára zuhant, hanem mellé. Apuka meg elkapta a gyereket, és megverte.

2021. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
69%
37es remélem apuka már börtönben....
2021. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem ment börtönbe, a tanár avatkozott közbe, de még utána is ordibált, meg szitkozódott, hogy mentek el.
2021. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
78%
Én a gyerek szülei helyében feljelentettem volna az idegbeteg állatját.
2021. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!