Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bejártok a iskolába fogadóórára?

Bejártok a iskolába fogadóórára?

Figyelt kérdés
Én személy szerint azt gondolom, hogy félévente egyszer illene beszélgetnünk a tanárokkal. Elvileg együttnevelés van. Viszont évről évre azt látom, hogy kiírnak egy órát, és kb. az egész felsőnek. Ez mire elég? Ha sok szülőnek gondja van egy tanárral, akkor ott sorban állás van, és nem is elég az 1 óra. Nekünk most nincs semmi gondunk az iskolában, bemenjek? Nem gondolják azt a tanárok, hogy nem érdekel a gyerekem, ha nem megyek be? Elvileg továbbtanulás is lesz, de most még nem arról beszélnénk.
2021. okt. 12. 21:28
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb szülő, ha gond van nem a fogadóórára megym janem előbb megkeresi a tanárt.
2021. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
89%
Súgok valamit: Nem vagyunk boldogak attól, ha 30 szülő áll hozzánk sorba és este 9-kor még nem tudunk hazamenni. Ha nálatok 1 óra van rá, akkor végképp nem a problémamentes gyerekek szüleinek kell ott tülekedniük.
2021. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gond minek. Nem azért kell beszélni valakivel, mert illik. Gyerek sulijában volt olyan tanár, aki elmondta, hogy ne álljanak sorba fogadóórára azért, hogy meghallgassák minden rendben van. Amit kiírnak az amúgy is a kötelező, ha gond van sokkal célszerűbb azonnal időpontot egyeztetni és megbeszélni.

A továbbtanulás mindenkit érint, ezért szülői értekezleten szokták megbeszélni, mint minden ilyen kérdést. A fogadó óra az egyéni problémák tisztázására van.

2021. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gond a gyerekemmel akkor nem megyek, minek tartsak fel másokat egy pofavizit miatt amikor idétlenül vigyorogva illemből, csak hogy mondjanak valamit közlik velem, hogy minden oké, a Jucika nagyon ügyes, okos gyerek. Ha a gyerekem tanulmányi eredményei vagy magatartása indokolja, akkor természetesen nem lennék rest akár fogadóóra keretein kívül is megkeresni az adott pedagógus(oka)t, de ennek hiányában nettó időpazarlásnak tartom ott tobzódni a semmiért.
2021. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem. A fogadóóra leginkább arra szolgál, ha valami gond van, ott nyugodtan meg lehet beszélni. 3 gyerekemmel az elmúlt 23 évben összesen 1 alkalommal voltam fogadóórán, amikor a fiam 5.-es volt, a matektanárnak volt mondanivalója vele kapcsolatban. Teljesen fölösleges lett volna órákat sorban állnom minden egyes tanárnál, hogy meghallgassam amit amúgyis tudok. Az egyetlen eset a fent említett volt, ami valóban igényelt némi szülői beavatkozást is.
2021. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
40%

Nekem mindig azt mondták, hogy nem nagyon tudnak mit mondani, mert nincs gond a gyerekkel. De azért mindig ott voltam, megnéztük a felmérőket, pár szóban beszéltünk az órai munkáról, felmérőkről, viselkedésről, stb.

Mindig kivártam a soromat.

Mindig szóvá tették azt is, hogy bezzeg sokan nem jönnek, akiknek kellene, mert baj van.

Fogadó órától független, ha baj van, akkor meg úgyis szólok a tanárnak, hogy beszélni szeretnék vele, és beszélünk, amikor mindkettőnknek jó. Ezért nem várok a félévi 1 alkalomra.

2021. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
89%
Soha életemben nem voltam.Ahogy írták is, ha volt valami gond, akkor azonnal mentem, ha nem volt gond, akkor meg minek? 3 gyermekem van,a legnagyobb 8.-os, a legkisebb 4.-es.Fölöslegesen nem tartok fel senkit, ha pedig nekem,vagy a tanárnak problémája van, akkor nem várok arra, hogy fogadóóra legyen.Ettől még érdekel mi van a gyerekemmel, és senki nem is gondolja azt, hogy nem.
2021. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy működött, hogy szóltak a tanárok, hogy anyukád jöjjön be fogadóórára, vagy ha elcsípték a szülőt, megkérték, esetleg ha gond volt, a szülő pattogott, mikor beszélhet a tanárral és fogadóórát ajánlották neki.


Jelenleg nem is tudom, mikor van fogadóóra a gyerekemnél, ide is akkor kell menni, ha gond van. Én úgy "vágódok" be tanároknál, hogy viszem, amire szükség van, lelkesen mosolygok szülőin vagy ha találkozunk és köszönök nekik. A legtöbben így csinálják, van pár beszélgetős anyuka, de ahogy észrevettem, az már oviban is inkább teher.. bár ki tudja, volt óvónő, aki kifejezetten szerette, ha kikérik a véleményét a gyerekkel kapcsolatban, de a legtöbben inkább csak leráznák a problémamentes gyerekek szüleit, vagy a kamuproblémásokét, mint a "gyerekem nagyon izgul" vagy "csak négyes lett, pedig otthon tudta".


Még az is feltűnt, hogy aki beszélgetni akar, az beszélgetni is fog "anyuka, kérem várjon még egy percet" szöveggel megállít.

2021. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tavaly óta nem lehet bemenni a szülőknek még fogadóórákra sem.

Amikot belehetett menni a tanár írt messengeren vagy a krétán, hogy várja ennek vagy annak a gyereknek a szüleit.

Akivel nincs probléma annak nem szól. Tényleg elég idegesítő ha 20 szülő vár rá. Vannak olyan anyukák aki nem tudja abbahagyni a dumálást és várni kell egy csomót.

2021. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos elkeserítőnek tartom, hogy a tanárok úgy állnak hozzá, hogy feleslegesen feltartom, ha fél évben egyszer esetleg szeretném megnézni azt, hogy kivel van a gyerekem egész nap az iskolában! Én továbbra is azt gondolom, hogy néha illene beszélgetnünk. A szülői értekezleten nem az egyes gyereket érintő dolgokról van szó. De sajnos a válaszok igazolták, amit gondoltam, még kiakad a tanár, ha be találok menni, megkérdezni, hogy mi van a gyerekkel. Akkor nem megyek be.
2021. okt. 13. 12:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!