Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnal, ha ezért...

Mit reagálnal, ha ezért behívna a 18 éves lányod matektanára fogadóórára?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sikerült összetűzésbe kerülni a matek tanárommal a suliba, aki idén kezdett tanítani minket. Ugye a tanárról tudni kell, hogy csak azt a megoldási módszert várja el, amit ő tanított, ha felesleges kitérőt teszel a számolásbqn, vagy ne adj isten kolis felzárkóztatón tanultat alkalmazol elkezd ordibálni, hogy te honnan tudsz olyat, ő ezt nem mondta.

És én házi feladatban térbeli pitagorasz tételt használtam a testátló számításához, de mi órán úgy csináltuk,hogy két sima pitagorasz tétellel számoltuk ki a testatlót két lépésben. És tanárnő meglátta, hogy olyan módszert használtam, amit ő csak nem is említett. Nyilván belekötött, hogy honnan tudtam, mondtam általánosban matek szakkörön volt róla szó. Az a tanár meg felkapta a vizet, hogy tuti nem, kolis felzárkóztatón tanultam ezt és ez káros. Én meg azt mondtam, hogy ha ennyire csak azt tudhatjuk, amit ő elmond simán taníthatná az elsős anyagból azt, hogy hogy kell leírni a számokat.

És most lehet be akarja hívatni anyut, mondván, hogy tiszteletlen voltam és hogy "nem figyelek, ezért a felzárkóztatóra járok a koliba másik tanárhoz és ez összezavar".


Ti mit szólnátok, ha a gyereketek tanára ilyen indokkal akarna fogadó órára hívni?


2020. szept. 30. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
98%
Körberöhögném. Megoldotta a gyerek a példát? Jól? Köszönöm, mehetünk haza.
2020. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
99%
Elbeszélgetnék vele meg az igazgatóval is, matekon mindig az eredmény a lényeg, azért van olyan sokfajta megoldás mód hogy használjuk. Mindenki hasznàlja azt ami neki jobban tetszik, ezt egy tanárnak el kell fogadni. Érettségin is tökmindegy hogy ha máshogy számoltad ki csak jó legyen
2020. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
93%
nem fogja behívni. kiordibálta magát és lezárta az ügyet
2020. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
98%
Engem általánosban csesztettek ezért... mert alsóban még ugye matekon egymás mellé kell írni a számokat, én meg egymás alá írtam, majd közöltem a tanárral, hogy így egyszerűbb, mint úgy, ahogy ő tanítja, mindezt 7 évesen. :D
2020. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
95%

Nem félnék, hogy behivatja a szüleimet.


ÉN KÜLDENÉM BE ŐKET


"Figyelj anya, szivat a tanár mert többet tudok mint amit ő tanít. Légyszives beszélj az igazgatóval is. Köszi."

2020. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
98%
Csúnyán kirohognem
2020. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
63%

Úgy látszik, ez a tanárok mániája :D Nálunk is ez volt matekon és statisztikán. Egyáltalán nem az eredmény volt a lényeg, hanem hogy gyakorold, alkalmazd a tanult képleteket, megoldásokat. Ami persze érthető valamilyen szinten, hogy ő azt akarja számon kérni, amit tanított. De ilyenért lecseszni egy diákot hülyeség. Mondhatta volna normálisan, hogy jó a megoldás, de ne ezzel a módszerrel csináld, hanem azzal, amit tanultatok.


Fogadd el, hogy ő ilyen. És ne szólj be neki. Úgy sem fogod tudni megváltoztatni a hozzáállását. És az anyukád sem.

Felesleges igazgatóhoz meg akárhova menni. A tanár azt fogja mondani, hogy ő a leadott anyagot szeretné számon kérni, nem azt, amit itt-ott-amott tanultál.

2020. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
96%
Ezt mondd el szüleidnek, ahogy itt leírtad. Ha ez így történt, nem valószínű, hogy behívat bárkit, elég buta dolog, hogy bármiféle kreatív gondolkodást meg akar szüntetni nálatok és "csak az a jó ahogy ő mondja/tanítja/magyarázta". Egyébként nem tudom miért a baja az, hogy hol tanultad, "és ha a felzárkóztatón tanultál bármilyen módszert akkor mi van?" :-(
2020. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
89%
Szerencsétlen tanár... A szüleid helyében büszke lennék rád.
2020. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
89%

Ha én lennék apukád helyében, tehát engem hívatna be, akkor megvédenélek a tanár előtt.

Kerek-perec megmondanám, hogy dicséret járna annak, aki többet is tud, mint a tananyag. Ha pedig a megoldás jó, és az odavezető út helyes, akkor miről beszél?

Ja, és ha már tiszteletlen viselkedésről beszélünk, talán azzal kéne kezdeni, hogy nem ordít a gyerekkel. "Más szemében a szálkát megleli, az övében a gerendát feledi."

2020. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!