Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Támogatjátok szülőként a...

Támogatjátok szülőként a gyermekek iskolai maszkviselését az alábbi tanulmány fényében?

Figyelt kérdés

A bakteriális keresztszennyeződés kockázatának értékelése érdekében 13 egészséges önkéntes 4 órán át viselt sebészeti és/vagy pamut arcmaszkjának bakteriális fertőzöttségét elemezték belga kutatók. A pamut és a sebészeti maszkok átlagosan 1,46 × 10^5 CFU (CFU = telepképző egység), illetve 1,32 × 10^4 CFU baktérium mennyiséget tartalmaztak, amik 43%-ban az ampicillin vagy eritromicin antibiotikumokra rezisztens Bacillus, Staphylococcus és Acinetobacter törzsekből kerültek ki.

A vizsgált maszkok eltérő mikrobiális profilt mutattak: a pamut maszkok főként Roseomonas, Paracoccus és Enhydrobacter törzseket, míg a sebészeti maszkok főként Streptococcus és Staphylococcusokat tartalmaztak. Valamint az elülső orr és az arc mikrobiomja is megváltozott.

[link]



2021. okt. 28. 16:40
A kérdező szavazást indított:
Nem.
Igen.
Elbizonytalanodtam.
50 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
A baktériumok még egy dolog, de napi 7 órán a át a saját levegődet szívni még egy. Én pont érettségiztem, mikor bejött a járvány, s ritka szar úgy gondolkodni órákon át, hogy nem jutsz rendesen (friss) levegőhöz...
2021. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezt végig sem olvastam. De ha támogatom, ha nem mit tudok csinálni a törvény/jogszabály/iskola szabálya ellen?
2021. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem, mert életszerűtlen, hogy az iskolai idő alatt végig rajtuk legyen, azaz végig MINDENKIN rajta legyen a maszk, ami annyit tesz, hogy ha már pár ember leveszi egy pillanatra vagy nem hordja az orrán, már fölösleges az egész cécó.
2021. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem azt aki nem támogatja, azt is aki a tanulmány miatt meggondolja, elbizonytalanodik. De!


A maszkokat ugyebár 4 óránként cserélni kell.

Legalábbis, nálunk ez úgy ment, hogy napi 2 maszkot használt el a gyerek. Hazajott, kimostam, reggelre tiszta és száraz volt.


Egész nap egy db maszkban csücsülni baromi káros, egészségtelen, a maszkviselésnek vannak szabályai és aki ezeknek nem tesz eleget, ne csodálkozzon ha beteg.

2021. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült kvára félreérteni a tanulmányt. Inkább Dobson Szabolcs oldalán kérdezz, ő osztotta ezt meg először, készséggel segítenek megérteni!
2021. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
A tanulmány következtetéseit nem fordítottad már le, pedig ott van leírva az ajánlás, hogy a sebészi maszkot rendeltetésszerűen kell használni, vagyis rendszeresen cserélni, a szövet maszkot pedig rendszeresen fertőtleníteni és akkor nincs gond a bacikkal. Nyilván, ha hónapokig ugyanazt a retkes maszkot hordja valaki, akkor okozhat problémát. Láttam már többször is kék sebészi maszkot, ami már fekete volt a kosztól, de a viselője hordta büszkén. Nála okozhatna gondot.
2021. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

A kérdező azt próbálja érzékeltetni, hogy az egész napos maszkviselés mennyire egészségtelen. Szerencsére ez nincs így. Ha naponta cseréled a sebészi maszkot akkor nem lesz gond. Egy gyerek kb reggel 8 és délután 3 között van bent a suliban. Napi két orvosi maszkkal ki tudod védeni a bacik elszaporodását.

Ha ez így lenne akkor az egészségügyi dolgozók maszkviselése is egészségtelen? Az egészségtelen maszkviselés miatt azt orvosok hagyják ott a betegeket a kórházban? Ugye kérdező ezt te sem gondoltad komolyan.

2021. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Tanulmány nélkül sem támogatom. Kisgyerekek meg a maszkhasználat, elég érdekes volt tavaly, folyóson kellett használniuk, teremben, ebédlőben ledobva az asztalra, az udvaron a padra, tesiórán a csuklójukon tárolva a padlót törölték fel vele, ha olyan volt a gyakorlat. Délutánra festék, filctoll, kosz, étlap, stb. volt rajta, csoda, hogy nem kaptak el semmit.
2021. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Igen, nyilván meg kéne tanítani nekik hogyan kell használni és tisztán tartani.
2021. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Én igen támogatnám de a covid tesztet is.

Egyik gyerek hazahozta a suliból. Az osztály nagyrésze beteg, igazoltan covidos. Ugrott az egész őszi szünetünk, az egész családunk covid beteg, magas lázzal. Nagyon aggódok mert alig tudom a lázukat levinni. Semmi javulást nem látok, keddig nem javulnak akkor kórház lesz. 2 gyerekkel + a férjem is ilyen beteg, nem tudom mi lesz velünk.

2021. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!