Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás gyerkőcöddel...

Általános iskolás gyerkőcöddel indultál valamilyen levelezős tanulmányi versenyen?

Figyelt kérdés
Olyan sokféle van, érdekel melyik lenne a legjobb, van-e értelme, szeretik-e a gyerekek - vagy a szülők töltik ki ezeket? :-D Az iskolátokban szervezik közösen vagy egyénileg kell ezeket intézni? Minden vélemény, tapasztalat érdekel. Köszönöm.

2019. szept. 5. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bendegúz nyelvész verseny(levelező és sima verseny is), illetve angolból volt néhány éve DDD verseny, de az már megszűnt. Ennyi az ami levelezős. A lányom rengeteg versenyre járt, és jár most is, már nyolcadikos.
2019. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Halál felesleges. Főleg elsőben. Nálunk tanárfüggő, hogy ki foglalkozik vele. Van aki csak kiadja a feladatlapot, aztán csinálj amit akarsz, van aki megcsinálja a gyerekekkel. Egyiknek sem látom értelmét. Úgysem magától fogja csinálni a gyerek.
2019. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mozaikos matekon tavaly, akkor harmadik osztályos volt a fiam. Brutális feladatok voltak, volt amikor két mérnökemberrel sem tudtuk jól megcsinálni. Kapott egy általános műveltség feladatsort is, mivel minden fordulóban elért egy bizonyos százalékot. Azt nagyjából egyedül is meg tudta oldani, de ott meg egy csomó olyan volt, amit úgy kellett kigooglizni. A matektanár beszélte rá, mi meg szívtunk vele, mert ha már jelentkezett, akkor csináljuk. A végén még egy ötöst sem kapott, azért, hogy végigcsinálta.
2019. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a levelezos versenyek csak penz kidobas. Mint ahogy irtatok a szulok sem boldogulnak vele, hat akkor a gyerek?

Mi bendeguzt probaltuk de hiaba kapott kituzot mappat mikor majdnem minden hibatlan lett.

Inkabb az iskolai, megyei, varosi versenyekre jarunk.

2019. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem jött meg hozzá a kedvem.

Az első válaszolónak írnám, hogy sokféle levelező vagy online kitölthető verseny van manapság, sosem hallottam róluk, de vagy 4félét ajánlottak az iskolában, dicséretet is lehet kapni érte, azt hallottam.

Még csak másodikos, nem hiszem, hogy magától, hónapokon át lelkesen töltögetné, pláne ha még nehéz is.

És egy kicsit pénzlehúzásnak is tűnik.

2019. szept. 5. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Első voltam, tudom, hogy máshol van több féle, nálunk is van több, de a lányom csak ennyire ment. Az volt a kérdés, hogy miken indult, nem az, hogy milyenek vannak.
2019. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sulifüggő, hogy szervezik-e és melyiket. Mindet sehol, napi szinten van a sulis postafiókban 2-3 különféle ajánlat. A színvonal is elég vegyes. Amit én láttam abból volt nevetségesen primitív és olyan is ami bőven felette volt a gyerekek aktuális szintjének. Matekból 2. o-ban további probléma, hogy kétféle módon tanítják a szorzótáblát, az iskolák egy részében év elejétől, a többiben félévtől, de ezt nem minden verseny veszi figyelembe. Elég sok olyan van ahol csak levelező fordulók vannak, azokkal én nem foglalkozom, ellenőrizhetetlen, hogy ki tölti ki, a gyerek vagy a szülő.

Van egy pár ahol van valamiféle élő döntő is, az már reálisabb képet ad. Ha menni szeretnél inkább ilyet válasz. A fentebb említett Bendegúz pl. ilyen. Az egy viszonylag normális verseny, bár a matematika időnként iszonyatosan nyakatekert módon van megfogalmazva, egy első-másodikos gyerek fel sem fogja mi a feladat. + a megyei döntőn nem a feladatlapot kell beadni, hanem egy válaszlapon ikszelgetni, ami azért gáz, mert ha a gyerek a legolcsóbb csomagot választotta, akkor ott lát ilyen lapot először. Egy elsős majd biztos tudja mihez kezdjen vele. Viszont ha erre felkészíted, akkor egész jó kis verseny, az általam látott levelezősök között még mindig a jobbak közt van.

2019. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alsóban a Bendegúz versenyen részt vett a fiam (anyanyelv), önállóan töltötte ki a feladatokat mindig, de az igaz, hogy átnézte az osztályfőnöke. De utána a megyei fordulóban már úgyis kiderült, hogy ki mennyire tudja, mert azt már nem otthon írták. A fiam pl. második helyezést ért el a korcsoportjában, szóval tényleg ügyes volt, igaz, így sajnos az országos döntőbe nem jutott be, de mi így is nagyon büszkék voltunk rá :)


Azóta indult még egy levelezős angolversenyen is, máson nem. Szerette ugyan ezt is, meg a Bendegúzt is, de olyan kis szétszórt, állandóan elfelejtette, utolsó pillanatra maradt a feladatok megoldása, aztán mérges volt, hogy nincs ideje rendesen megoldani őket. Nem erőltetem (eddig is a tanárai ajánlották a versenyeket), majd talán pár év múlva, vagy majd középiskolában megkomolyodik annyira, hogy amiből igazán jó, abból versenyezzen is. De ha ő nem ez a típus, akkor sincs semmi baj.


Ja és igen, mindig az iskolán keresztül volt a jelentkezés ezekre a levelezős versenyekre, de lehet rájuk egyénileg is jelentkezni.

2019. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fiaim szeretik a matekot évekig csináltuk itthon a Tudásbajnokságot, a megyei döntőbe volt egyszer az egyik 3. a másik is hasonló- nem is emlékszem már pontosan. De tavaly úgy jártunk, hogy a 4. forduló után nem jött az 5. fordulóról se email (pedig 3 gyerekkel voltunk beregisztrálva és egyiknek sem jött semmi), a tanárok sem adtak semmit- mi meg vártuk, hogy mikor lesz. Aztán egyszer csak jött, hogy emiatt kizárták őket a további versenyből- úgyhogy én idén nem jelentkezek erre velük....

Az iskolában most jó a reklám-mert behülyítették a gyerekeket, hogyha valami 3000ft-ot szövegértés versenyre jelentkeznek, akkor a végén milyen nyeremények vannak, és a két alsós gyerek úgy jött haza, hogy miket akarnak nyerni- és meg akarják csinálni a versenyt... szóval most magyarból 2-en elindulnak, hát kíváncsi leszek. :D

2019. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!