Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 120 pont feletti IQ-val...

120 pont feletti IQ-val rendelkező, 5 éves Asperger szindrómás kislányt melyik iskolába íratnátok Nyíregyházán?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy keressünk neki egy jó tanítónőt. De hogy? Ha nem ismerünk senkit itt (ideköltöztünk, nem vagyunk eredeti nyiregyiek).

A kislány nagyon okos, 5.5 évesen már ír-olvas. De rengeteg problémája van


Most még marad ezek miatt egy évet oviban, de utána merre menjünk vele?


2021. dec. 6. 21:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Engem konkrét tapasztalat érdekelne, mert sajnos a nyílt napokon nem a valós arcukat mutatják az iskolák, tanítók.


Egy-két tippet kaptam már, hogy hova ne..


Hátha jár valaki erre, aki megosztja velem, amit tud.

2021. dec. 6. 21:59
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nincs fbon valami nyíregyházi anyukák csoport? Lehet többre mennél ott. 🙄
2021. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Hiába okos ha a viselkedése/gondjai vannak.

Csak magán suliba/alapítványiba íratnám. De nem biztos befogadják

2021. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Elolvasnám a google értékeléseket ha vannak, belépnék csoportokba, figyelném az fb oldalaikat, esetleg személyesen is beszélnék az igazgatókkal.
2021. dec. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Asperger szindrómás vagyok. Gyerekkoromban senki nem tudta, én sem. Akkoriban még a jelenleginél is elmaradottabb volt a magyar egészségügy, ami nagy szó. Normális iskolába jártam, akárcsak rengeteg sorstársam. Simán el tudtuk végezni.


A kislánynak azért vannak viselkedés problémái, mert túl okos a környezetéhez és unatkozik. Mindenképpen olyan iskolában íratnám, ahová hasonlóan értelmes gyerekek járnak, nem pedig olyanok akik 8 évesen kezdték az elsőt, stb. Például nyelv vagy matek szakos. Ami ad az agyának némi kihívást. Így is nehéz lesz neki kivárni, ameddig a többi megtanul írni-olvasni. Emlékszem, ez nekem is unalmas időszak volt. Vittem be magammal egy könyvet azzal kapcsolatban, ami érdekelt : állatok és görög mitológia. Ha ki kellett volna várnom, ameddig a többiek makognak, akkor lehet én is problémás lettem volna. Szerencsére a tanár volt olyan értelmes, hogy nem mindenkit egy bizonyos szinten tanított, hanem ahogy igényelte.

Mindenképp egy nehezebb iskolát javaslok vagy egy hasonló tanárt, mint amilyen az enyém volt. Garantálom, hogy más esetben bajok lesznek a gyerekkel. Mert mint mondtam, unatkozni fog, így kénytelen lesz magát elfoglalni, szórakoztatni. Talán az otthon tanítás sem lenne rossz megoldás, ha sehová nem fogadják. Úgy legalább garantáltan nem fognák vissza a többiek. Nem baj, hogy így nem fog szocializálódni rendesen. Hiába jártunk mi is rendes suliba, akkor sincs különösebb igénye a legtöbbünknek emberi társaságra. Én a testbeszédet sem tudtam jól megtanulni, ugyanúgy nem értem a szarkazmust, stb. Ha 50 évig járnék közösségbe, akkor sem változna semmi. Nem oszt nem szoroz. Sokan azt kívánjuk, bár otthon tanulhattunk volna. Akkor legalább nem bántalmaztak volna annyit minket és haladhattunk volna jobban a tananyaggal. Oviban, suliban sem foglalkoztunk sokat a többi gyerekkel, sőt felnőttként a munkatársaink sem nagyon érdekelnek minket.

2021. dec. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ez nagyon nehéz ügy. Én nyíregyházi vagyok, a gyerek már felsős a Gárdonyiban, ez az egyetlen integrált suli ebben a városban, ahol az integrálható gyerekek járnak, van helyben több fejlesztő is, igaz, iskolai óráról viszik őket a szakszolgálat által előírt mennyiségben fejlesztésre. (többnyire tesiről) Nekünk súlyos figyelemzavar a diagnózis.


Na most a tanító választás 2021-ben több sebből vérzik (mint ahogy az egész oktatás)

1. soha nem látott mértékű a tanár/tanítóhiány

2. tegyük fel, találtok egy nektek és a gyereknek tetszőt. Lehet első év végén elmegy szülni. Vagy pályát vált. Vagy nyugdíjba megy.

3. Inkább a szülőnek kéne tanítóképzésre járni, ugyanis a covid totál átírta az oktatást, az elmúlt két évben 1 komplett tanévnyi idő online zajlott. A jelenléti oktatást pedig számtalanszor megzavarja a szokásos karanténosdi (mondjuk az egyik osztálytárs vagy tanár covidos)


A Szakszolgálat írt elő kijelölt intézményt?

2021. dec. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tegnap volt a vizsgálat, még nincs papírunk.
2021. dec. 7. 08:27
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Értem.


Jártok fejlesztésre?

2021. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Persze. 20 hónapos korától....


Még nem adjuk iskolába, adunk még egy évet neki. Amíg ovis, rengeteg fejlesztést kap. Jelenleg heti 3 nap visszük 2-2 foglalkozásra. Ebben van gyógytorna (ez a gerince miatt kell), 2 egyéni és 2 csoportos foglalkozás.

Ezt nem kaphatná meg, ha menne iskolába.


Az írott betűket nem tudja, szóval lesz mit tanulnia neki is.

2021. dec. 7. 09:00
 10/21 A kérdező kommentje:

Valamint az idegrendszeri éretlenség miatt még nagyon fáradékony. Nem igazán bírná még az iskolát. Én lettem volna a legboldogabb, ha mehetett volna....

Ez azt jelenti, hogy egy nap 2 foglalkozást bír el. 2x45 perc. De az iskolában nem 2 órája lesz, hanem 6-7.

Most még esténként, délutánonként sírás és hiszti van a fáradtságtól.

2021. dec. 7. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!