Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha valamely tantárgyból...

Ha valamely tantárgyból gyermeked sokszor kap rossz jegyet akkor mit teszel?

Figyelt kérdés
Beszélsz a tanárral?
2021. dec. 20. 09:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem. A gyerekemmel beszélek először. Hogy mi a probléma, miben tudnék neki segíteni.
2021. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Segítek neki tanulni.
2021. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Kerestem magán tanárt
2021. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
3, és az használt?
2021. dec. 20. 10:01
 5/27 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok akkor nem szükséges a tanár véleményét kikérni? Hátha ő lát valami okot, amit én nem, erre gondoltam.
2021. dec. 20. 10:03
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok igen használt nagyon is.Persze ez olyan tantárgy amiben úgy éreztem én nem tudok hatékonyan segíteni.

Egyébként hányadikos. Szerintem megér a tanárral egy beszélgetést a dolog,ő hogy látja.

2021. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Nálam használt. A matekot nem ertettem sehogy sem. Kettesről négyesre húzott fel a magántanár, csak mert rám figyelve magyarázott és bármilyen hülyeséget kerdezhettem, nem röhögtek ki a többiek. Ötösre érettségiztem matekból. Nem lettem matekzseni, nagyon nem, de az alapok megvannak.
2021. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!

Nem a sokadik, hanem az első rossz jegynél fönnakadunk, hogy miért kapta. Milyen tárgyból, milyen anyagot vettek? Mit tudott és mit kellett volna tudni a jó jegyért? Ha haza lehet hozni a dolgozatot, vagy emlékszik a kérdésekre, akkor átbeszélnénk az egészet.

És utána a gyereknek segítenénk a tanulásban. Ha érteni kéne és nem érti, akkor elmagyaráznánk. Ha én nem értünk hozzá, akkor keresnénk magántanárt. Ha csak meg kéne tanulnia, akkor rendszeresen számon kérnénk, a leckét kikérdeznénk.


A leges-legutolsó gondolatom lenne a tanárral való beszélés. Természetesen fogadóórán megkérdezném, hogyan látja a gyerekem tanulmányait, órai munkáját stb. De külön emiatt biztos nem beszélnék vele. Ennek eléggé olyan felhangja lenne, mintha számon kérném, hogy merészelt rossz jegyet adni az én kis Zsenikémnek. Az ilyet szerintem nagyon utálják a tanárok - és MEG IS ÉRTEM! :-)))))

2021. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Értem. 5-es és a matek a mumus. Csak fura azért ez a magántanározás, hiszen azért megy be a suliba, mert ott elméletileg elmagyarázzák.
2021. dec. 20. 10:14
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

3mas es 6os vagyok.

Szintén 5es,szintén matek.

Tavaly kezdett el gyengébb jegyeket hozni, hármas is lett év végén,de nem az zavart,hanem,hogy láthatóan kezdte elveszíteni a fonalat.Nsgyon jó matek tanára volt tavaly is,idén is,mégis kevés volt az órai magyarázat,kellett az egyéni figyekem,kontroll,ellenőrzés.

Mivel én se volram sose jó matekból,ezert kerestünk magán tanárt. Megérte. Most 4.4 az átlaga.

2021. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!