Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes(ebb) megoldás,ha...

Mi a helyes(ebb) megoldás,ha 1 tantárgyból rendszeres a rossz jegy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6.-os lányom angolból sorozatosan rossz jegyeket hoz.Jelenleg 1.83 az átlaga. A többi tanulósabb tantárgy is 3-4 között mozog.Mindennap rákérdezek,hogy van-e házi,készen is van-e. A válasz mindig ugyanaz: volt és kész. Ma betelt a pohár,mikor kaptam az értesítést az újabb egyesről,mert megint nem volt kész a házija.

Elmondtam az elvárásaimat a tanulással és a jegyekkel kapcsolatban. Nem kértem,hogy színötösök legyenek,de azt igen,hogy az alap dolgokat,mint a feladott lecke meg legyen tanulva és ne legyen házifeladathiányból eredő rossz jegy.

Nem vagyok a fejlekiabálós szülő vagy a "sohatöbbet" típus,de ide kell már valami. Nem buták és nincs tanulási nehézségük sem,szimplán szerintem ott tartunk,hogy nem akar még leesni a tantusz,hogy most már kevés az,hogy az órán figyel és mostmár komolyabban neki kell feküdni a tanulásnak.

Kértem,hogy mostmár álljon neki tanulni és próbálja meg a félévi jegyét hármasra,az évvégi jegyét 4esre feltornázni. Tudom,hogy nem lesz könnyű feladat,de borzasztó sokat nem kérek. Ha kéri leülök vele tanulni és most kérés nélkül ez lesz,de mégsem ülhetek mindig ott vele.Mennie kell már magától is.

Sanda gyanúm,hogy az egyik ok a telefonhasználat lesz,ami elvonja a figyelmet a tanulásról.

Elsőkörben a telefonmegvonás elegendő lehet?Meddig ajánlott? A következő jobb jegyig?


2021. nov. 26. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Telefonmegvonás, amíg nincs javulás. Minden nap ellenőrizni, kész-e a lecke. És ha kell, vedd elő a nem szebbik éned.
2021. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem elveszítette a fonalat a nyelvtanulásban.

Tanár kellene neki, aki felzárkóztatja. Kimarad egy igeidő, aztán kész is.

Ne büntesd. hanem segíts neki. Gondolhatod milyen sz*r lehet neki is, hogy foggalma nincs miről van szó.

2021. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha a telefonozásra gyanakszol, akkor vedd el tőle. Nem egész napra, csak amíg a házi feladattal nem készül el. Utána ellenőrzöd, kikérdezed a szavakat stb. és ha minden oké, visszaadod neki.
2021. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Büntetni nem akarom,de azt sem szeretném,hogy továbbra is azt csinalja amit csak akar. Az első a tanulás.

Sose voltam a szigorú tiltó típus és nem most akarom behozni a lemaradást,de kell egy köztes megoldás. Jó a kapcsolatunk és megcsináltak szinte mindent,amit kértem,de mégis csak benne van a dackorszakban,ami nála a tanulásban nyilvánul meg.

Jobban beleásom magam,hogy hol maradt el az angolban és ha kell,akkor segítséget kérek,köszönöm!

Valószínű,hogy túl szabadjára engedtem őket 🤔😕

2021. nov. 26. 12:17
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
2-essel értek egyet. szerintem vissza kéne menni oda a tananyagban, ahol az első rossz jegyet kapta, ha lehet, megnézni azt a dolgozatot, ha nem lehet, akkor megnézni a tankönyvet, hogy mi volt a téma, lehet, hogy tényleg egy igeidő vagy egy feltételes mód, lemaradt, és azóta nem tud felzárkózni. ha elég jól tudsz angolul (vagy a másik szülője elég jól tud), akkor lehet, hogy pár óra komolyabb odafigyeléssel helyre tudjátok hozni ezt otthon. ha nem tudtok elég jól, akkor tényleg kérjétek magántanár segítségét. de mindenképp onnan kell kezdeni, ahol először "elromlott" a dolog.
2021. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A telefonra gyanakszom igazán és eddig ezt csináltam,hogy elvettem és másnap legkésőbb visszakapta,de lehet,hogy ez már kevés. Az utolsó TZ már 3as lett,de most egyest kapott,mert összegyűlt 5

a házifeladathiányokból,amiért egyes a "jutalom".

2021. nov. 26. 12:21
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
(ez talán nem tartozik ide, de szerintem nonszensz, hogy a hf-hiányra egyest adnak és ez befolyásolja a tantárgyi jegyet... az, hogy nem írja meg a házit, lustaság/fegyelmezetlenség stb, de NEM az angoltudását minősíti! - bocs az offért, 5-ös voltam)
2021. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj a nyelvtanulással, hogy ha egyszer elvesztette a fonalat, akkor azt magától már soha nem lesz képes felvenni újra. Az odáig rendben van, hogy nem engeded addig telefonozni, amíg kész nincs a lecke, de ha az alapok sincsenek meg, amire építkeznie kéne, akkor ez önmagában nem fog segíteni. Tényleg külön tanár kéne mellé, különben érettségiig kínlódni fog vele, és soha az életben nem lesz képes egy épkézláb mondatot összehozni angolul.
2021. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Mennyit szokott tanulni? Ha tényleg próbálkozik lehet, hogy diszlexiás(én is az vagyok, csak angolból kellett felmenteni, semmi másban nem "korlázott"). Nyilván így is meglehet tanulni, csak kicsit másabb megközelítés kell, más tanulási módszerek
2021. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Én nem feltétlenül venném el egyből a telefont, mert abból csak a dac lesz, de világosan közölném, hogy a legközelebbi ilyen alkalomn telefonelvétel lesz, és nem is kapja vissza. Aztán legyél következetes.


Ez az egynapos telefonelvétel hülyeség, mert úgyis tudja, hogy vosszakapja, minek erőltesse meg magát?

2021. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!