Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok arról, ha a...

Mit gondoltok arról, ha a középiskolás gyereketek osztályfőnöke csak néhány évvel lenne idősebb az osztályban tanulóknál?

Figyelt kérdés
Csupán elméleti kérdés, de tegyük fel, hogy van egy két éves érettségire felkészítő osztály, ahová kb. 18-22 éves tanulók járnak. Az osztályfőnök pedig még huszonéves. Mit szólnátok hozzá?
2019. okt. 5. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Egy középiskolás gyerek nem 18-22 éves.
2019. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Semmit.

Majd hasonló a helyzet. A gimis fiam osztályfőnöke egy nagyon fiatal tanár. Semmivel sem rosszabb, mint egy idősebb. A gyerekek tisztelik és kedvelik, szerintem a szülők is.

Nekem is évesen 22 éves némettanárnőm volt. Szakmailag teljesen felkészült, 11. év végére többeknek lett középfokú nyelvvizsgája. Most egy osztályba jár a legnagyobb gyerekemmel az ő legkisebb gyereke. Ez kicsit fura egy szülőin. :)

2019. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Semmit. Nem a kor határozza meg, hogy ki mennyire jó tanár, nekem volt huszonéves, akit mindenki imádott és jó pár tipik vén szipirtyó is, aki kikészítette a saját osztályát. Őt szeretnéd inkább csak azért, mert idősebb?

Mellesleg mindenki elkezdi egyszer valamikor. A világ legtapasztaltabb, 40 éve pályán levő tanára is volt frissen végzett kezdő. Emiatt elítélni valakit nagyon csúnya dolog.

2019. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is a középiskolások legfeljebb 19 évesek általában, 20 éves már nagyon elvétve fordulhat csak elö.

Másrészt meg semmi gondot nem látok abban, ha a tanár nem sokkal idösebb, inkább pozitiv, mert egyrészt jobban megtalálja a hangot a tanulókkal, másrészt meg nég nem fásult bele a tanításba.

2019. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Én 23 évesen kezdtem tanítani. Ekkor végeznek a középiskolás tanárok az egyetemen.

A diákok 14-18 év közöttiek általában. Nem volt semmi gond, bár volt, amelyik alapból letegezett, én mondtam nekik, hogy ez nem elfogadott. Magáztam őket én is, hogy ne legyen ebből probléma.

Osztálykiránduláson viszont volt, hogy a teremőr letolt a lábamról, ott ordibált velem olyan stílusban, hogy csak néztem, mert diáknak nézett.

2019. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit


Egyébként kicsit idősebben a barátaink így lettek egy pár ( érettségi felkészítő, 26-28 évesek voltak)

2019. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy "Jééé, én is így kezdtem!"
2019. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andi80018 ***** válasza:
100%
Örülnék, hogy legalább van tanár, és hogy azért a pénzért tanít pályakezdőként.
2019. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

a 18-22 éves korosztály nem középiskolás gyerek, hanem fiatal felnőtt.

Az éppen érettségire készülő 40éves cimborám sem középiskolás gyerek.


Mindemellett volt osztályfőnököm kezdő tanárként érettségi után nem sokkal hozzáment az akkor 20 éves korábbi tanítványához, és azóta 4 gyermeket nevelnek együtt több mint 20 éve már.

2019. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mégis mit gondolnék? Valahol el kell kezdeni. Te nem voltál pályakezdő? Nem ezen múlik, hanem a személyiségén, hogy valaki jó tanár lesz-e.
2019. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!