Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak én sokallom a feladatokat...

Csak én sokallom a feladatokat kisiskolásnak? A tieid mennyit vesznek egy órán?

Figyelt kérdés

Az én gyerekem: Matek másfél oldal munkafüzet, plusz másfél tankönyv, plusz füzet!


Ez vagy 10 feladat 45 perc alatt. Nem sok ez? Folyton pótolnunk kell az órai munkát, mert lemarad vagy rosszul oldotta meg, mert nem volt ideje rá. Olvasásból és írásból ugyanez van.


A ti gyerekeitek mennyit vesznek egy tanórán magyarból és matekból?


2022. ápr. 27. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hanyadikos a gyerek
2022. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért, ez hányadikos szint? Szerintem első 3 osztályban sok, de talán csak felsőre hagynám. Amúgy elsős.
2022. ápr. 27. 22:19
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Első blikkre soknak tűnik, ahogy írtad. De látni kéne a feladatokat, hogy konkrétan mennyi munka van velük.


Arra emlékszem, hogy a feleségem elsőben naponta több, mint egy órát tanult a fiammal. Most másodikas, és kevesebbet kell vele tanulni, ami így leírva tényleg furcsának hat. Remekül olvas, így amit el kell olvasni, az hipp-hopp megvan. Sokszor megcsinálja iskolában a házi feladat kisebb-nagyobb részét, otthonra ennyivel kevesebb marad.

2022. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Túl sok. Amelyik gyerek elsőre megèrti a tananyagot, az meg fogja tudni csinàlni.

Akinek nem esett le elsőre, annak nem lesz lehetősèg addig magyarazni , több szempontbòl bemutatni, mìg meg nem èrti.

A minősèget a mennyisèg elè kene helyezni. Az kène legyen a cèl, hogy minden gyerek megèrtse, nem az , hogy csak a legjobb tanulò.

2022. ápr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg függ a feladattól. Ha leosztod, 4,5 perce van egy feladatra. Az nem kevés.

Nem tudom, a fiam osztálya mennyit vesz egy órán, mert nem szoktam látni. Mindent megcsinálnak az iskolában, haza sem szokta hozni a könyveit. Most harmadikos, eddig a koronás lezárás kivételével kb. még sosem tanultunk itthon.

2022. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andi80018 ***** válasza:
85%

Így olvasva soknak tűnik, de valóban lényeges, milyen feladatokról van szó. Elsőben kell szerintem a legtöbbet tanulni, a legnehezebb osztály az alsót tekintve, és a negyedik a legkönnyebb. Persze, ha egy normál-jó képességű gyerekről van szó.

Én elsőben gyakoroltam a legtöbbet a gyerekkel, két hónap után ki is vettem napköziből.

Persze, nincs kizárva, hogy sok amit a ti tanárotok ad. Ha úgy látod, lemarad, gond van, akkor fogadóórát kell kérni, és megbeszélni a tanítókkal.

2022. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az mondjuk igaz, hogy nagyon rövid feladat a legtöbb, tehát egy oldalon van két olyan, ahol csak kötögetni vagy színezni kell a páros/páratlant, vagy egyvalamit lerajzolni, vagy folytatni színezéssel a sormintát vagy beírni olyat, hogy 12+2 az mennyi, és ebből van 3db egy feladatban.


De egy hosszú, ahol több a számítás/többet kell leírni, az minden oldalon van.


Gondolom megcsinálják a könnyűeket 1 perc alatt, és a hosszúra jut 15 perc.


1 oldal 3 feladat, megcsinálnak 4 könnyűt és egy "nehezet", a nehéz is olyan, hogy van mondjuk ott 12db számítás, melyik több, vagy ilyesmi, az a max.


A magyar sem kifejezetten nehéz, ott is olyanok vannak, hogy "színezd azonos színűre az összetartozókat", vagy "kösd össze a nyomtatott írott párját", a nehéz meg az "alkoss szavakat".


Nehéz megítélni. Nem marad le a gyerek(szerencsém van vele), csak elcsodálkoztam a mennyiségen most, hogy itthonra kaptuk a feladatokat, meglepett leírva, hogy 4 oldalt is említ, illetve a füzetet egy matek órai munkára!házi. Most hogy megoldotta, már látom, hogy nem annyira sok, de nem is kevés.

2022. ápr. 28. 09:09
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Ez rengeteg. Nem csak a nehézségtől függ, hanem a mennyiség is számít. Hogy mennyi ideig kell koncentrálni a gyereknek. Egy elsős, másodikos gyerek, ha egész délelőtt figyelt a suliban, már nehezen (vagy sehogy sem) tud koncentrálni délután. Es mindegy hogy csak össze kell kötni pl a párosokat vagy számolni kell. Ennyi idősen már az is nehéz, hogy újra le kell ülni tanulni, figyelni játék helyett.
2022. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kell újra! Nem volt suliban, és megkaptuk a pótolni valót! Ez az a munka, amit a többiek elvégeztek a suliban az órán. Házi 2 feladat, az is rövid.
2022. ápr. 28. 10:17
 10/16 Andi80018 ***** válasza:
100%
Ja, hát ezt mondhattad volna, amikor pótolni kell betegség alkalmával, mindig soknak tűnik. Úgy nekünk is az... :-D
2022. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!