Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nyári szintentartó foglalkozás...

Nyári szintentartó foglalkozás alsósoknak?

Figyelt kérdés
Alsós gyermekek szüleihez szólnék most. Hogy látjátok,mennyire van igény nyári, játékos szintentartó foglalkozásokra? Jövőre végzek gyógypedagógusként. Iskola mellett is szoktam vállalni korrepetálást,felügyeletet, de arra gondoltam ,hogy nyáron alkalmanként nem árt a gyerkőcöknek egy kis agy torna. Nem kőkemény tanulásra kell gondolni, vannak a tarsolyomban nagyon jó fejlesztő játékok, feladatok, amikkel szinten tudjuk tartani az adott tantárgyakat. Szerintetek lenne erre igény?

2022. máj. 5. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tábor formájában biztosan, mert sok szülő nehezen oldja meg a nyári gyerekfelügyeletet. 1-1 egyéni órára nem gondolnám hogy lenne igény. Én legalábbis nem vinném, de lehet más máshogy gondolja.
2022. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A táborra lenne igény, mert sokaknak gond a gyerekfelügyelet.

A szinten tartást nem egészen értem. Másodikas fiam biztos kiakadna, ha olyan táborba küldeném, ahol a szorzótáblát kell gyakorolnia. :-)

SZóval ha ilyenen gondolkodsz, csak NAGYON-NAGYON játékosan csináld, mert a nyári szünet az nem tanulásra való.

Egyéni korrepetálásra nyáron szerintem csak osztályozó vizsgára készülőknél van igény.

2022. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Amit tervezel, az felesleges. Nincs mit szinten tartani, a gyereknek kell a nyári semmitteves.
2022. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én örülnék neki, de megoldani nem tudnám, hogy csak egy egy órára vinném. Vagy egésznap, vagy fél nap, és abba sűríts bele egy óra játékos feladatozást, többinél meg kreatívkodást..Szerintem szükség van szintentartásra, hogy ne kelljen 2 hónap után újra tanulni a dolgokat.
2022. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a felügyelet alatt gondoltam. Ahogy írtam, nem szeretném senkivel gyakoroltatni a szorzótáblát..:) Fejlesztő játékokról és játékos feladatokról írtam. Ebbe bele tartoznak a mozgásos játékok is.
2022. máj. 5. 14:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nincs igény erre.
2022. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andi80018 ***** válasza:
100%

Szerintem erre az olyan családoknál van igény, akiknek lényeges a felügyelet, és még nem negyedikes. :-) Még talán harmadikig, és olyan gyerektípusnál, aki szereti az ilyeneket, meg tanulósabb. Az én negyedikes fiamnál ezt nem lehetne letolni, pláne, amikor Fortnite tábort nézett. :-D

Ha jobban belegondolok, úgy érdekelne, ha suliba menne pont, iskola előkészítés céljából. De arra meg vannak úgy tudom..

Bár Budán, meg pénzesebb környéken mehet végül is...

2022. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi Budaiak vagyunk és soha nem adtam volna a gyerekeimet olyan táborba, aminek a legcsekélyebb köze van a tanuláshoz. Nem kellett őket szinten tartani. Jártak táborba, szerették is, de az éjszakai bátorságpróba volt a legnagyobb feladat
2022. máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
igazából rengeteg "sima" tábor is készségfejlesztő, nálunk pl. sok helyen szokás "tábori naplót" vezetni, amiben beleragasztják az aznapi belépőt, lerajzolják(/írják), milyen fagyit ettek, mit csináltak... énekelnek, verset mondanak, történeteket, vannak mozgásos játékok, kirándulások... csak mindezt becsomagolják kalózos vagy tündérkirálylányos köntösbe, és így fel se tűnik gyereknek, hogy mennyi mindent tanul is egy nap. szerintem a nyári táborokban a legfontosabb, hogy a gyerek (iskolában sokszor nemkívánatos) hobbijához illeszkedjen, a fejlesztés része úgyis automatikusan jön, hiszen az összes táborvezető (jobb helyeken) rendelkezik valamilyen jellegű pedagógiai tapasztalattal. viszont pl egy lovagrajongó kisfiú az iskola első hat évében szigorúan nem tanulhat a kedvenc témájáról.
2022. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!