Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan akadályozhatnám meg,...

Hogyan akadályozhatnám meg, hogy a szerelmes kiskamasz gyerekem jegyei tovább romoljanak az utolsó évben?

Figyelt kérdés

Most megy nyolcadikba, és bár mindig is kitűnő tanuló volt, hetedik osztályban drasztikusan leromlottak a jegyei: 3,2 átlaggal zárt az évet.

Eléggé beütött nála a kamaszkor, ebben az évben jött meg neki először, megváltozott a baráti köre, lett barátja is. Röviden: kívül-belül megváltozott, és sajnos velünk is egyre szemtelenebb.

A probléma az volt az elmúlt félévben, hogy nem figyelt órán, itthon pedig csak annyi volt a tanulás, hogy gyorsan letudta a házi feladatait. Hiába próbáltunk segíteni neki például felkészülni egy dolgozatra, folyton álmodozott, elkalandozott a figyelme.

Fontos lenne, hogy a következő évben összeszedje magát, mert nagy álma, hogy bejusson a megye legjobb gimijébe (ezt kizárólag ő szeretné, nem mi erőltetjük rá).

Rendszeresen beszélgetünk vele erről, de csak vállat von, és azt mondja, hogy majd összeszedi magát.

Nem tiltjuk a barátjától, rengeteg szabadideje van, mégsem érzi, hogy a kötelességére is időt, figyelmet kéne szentelnie.

Utolsó reményként írok ide. Van valakinek ilyesmi tapasztalata? Ha tudsz, kérlek segíts nekünk!



2022. júl. 12. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Azt ugye tudod, hogy nem csak az utolsó év jegyei számítanak?

Úgyhogy a legjobb gimivel már nem lesz gond :)


Amúgy meggyőződésem, hogy kamu.

2022. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de ha összeszedné magát, jó évvégi és felvételi eredményekkel még mindig lenne esélye bejutni.
2022. júl. 12. 16:49
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem lenne.

3,2-ről beszélünk!

2022. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De, lenne.

Én tudom melyik ez az iskola, ismerjük. A megye legjobb gimije, de te azt sem tudod, melyik megyéről van szó.

Az unokatesója is odajár, tudjuk, hogyan került be.

Úgyhogy feleslegesen erőlködsz.

2022. júl. 12. 16:55
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

" tudjuk, hogyan került be."


Ja, bocs, így lehet. Én a korrekt útra gondoltam :)

2022. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Te 3 pipás válaszoló, nem te vagy az a szintén 3 pipás, aki épp az imént írta le a másik kérdéshez, hogy 4 gyerekkel hagyták egyedül egy jobb pina miatt? (Úgyis letagadod, tudom...)

Akkor nem csodálom, hogy ilyen megkeseredett vagy :(


Kérdező, adok normális választ:

Az én ilyen idős gyerekem a háta közepére sem kívánta a magántanárt, de mégis befizettük, nem volt más választása, el kellett járnia.

Javultak a jegyei, ráadásul a felvételire is külön felkészítették.

Érdemes megpróbálni, hiszen nála tuti nem fog elkalandozni a figyelme!

2022. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
7. évvége és 8. félév számít ( a 8. vége már nem, április-májusban már kihirdetik a felvetteket).
2022. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
6-os, te meg a másik kérdés kiírója vagy talán.
2022. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

6. szerinted mégis kb. hányan használják ezt az oldalt?


Iskolában dolgozom, ezért vagyok meggyőződve, hogy rendes körülmények között egy megyei legjobb gimibe nem vesznek fel valakit ilyen átlaggal. Persze tudom, mindig van az a "pénz". Szerintem erre utalt a kérdező is a 4-el.

2022. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
3,2? Ezzel a baromi rossz eredménnyel be lehet kerülni bármilyen gimibe? Szerintem ennyit azért nem lehet fizetni.
2022. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!