Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Osztálytársa miatt tört össze...

Osztálytársa miatt tört össze a szemüveg, mit tennél?

Figyelt kérdés
6. osztályos lányom jött le a lépcsőn, mögötte az osztálytársa megbotlott és lefejelte a lányom akinek úgy eltört a pár hónapos szemüvege, hogy nem lehet javítani. Mit tennétek ebben az esetben?
2022. okt. 22. 09:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
88%

Baleset volt, mégis mit kellene tenni? A lányod is megbotolhatott volna és akkor nincs kit hibáztatni, nem?


Ebben az esetben vennék egy új szemüveget.

2022. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
36%
Elköltöznék egy másik városba.
2022. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 A kérdező kommentje:
Az teljesen más ha az ő hibája, más miatt fizessek ki 80 ezer forintot... Ő mindig vigyáz rá, kicsi kora óta szemüveges, soha nem történt ilyen.
2022. okt. 22. 09:57
 4/113 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mivel teljesen véletlen volt, elég durva lenne kifizettetni a másik gyerekkel. Aki szemüveges, sajnos számolnia kell vele, hogy bármikor bármi történhet a szemüveggel, akár önhibánkon kívül is.
2022. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
95%
Hát azért elég erős lenne ezt ráverni a másik gyerekre. Ha mondjuk szándékosan orrba vágja a lányod és eltörik a szemüveg az más. Akkor jogosan mondanád hogy fizessenek. De ez csak egy baleset volt. Megbotlott. Ahogy mondja 1es, akár magától is eshetett volna úgy a lányod.
2022. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
94%
Ez benne van a pakliban, elofordul gyerekek között, sőt még felnőttnél is. Nyilván nem örülnék neki, de eszembe sem jutna bárkin behajtani, újat vennék neki.
2022. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
25%
Igaz, baleset volt, de talán meg lehetne kérni a gyerek szüleit, hogy egy kis résszel szálljanak be az új szemüveg árába
2022. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok másikat csináltatni. A többség így látja, akkor inkább nem is szólok a lány szüleinek. Olyan ideges lettem, valószínűleg ezért is nem tudok reálisan gondolkodni.
2022. okt. 22. 10:20
 9/113 Derjaderja ***** válasza:
88%

Szerintem is baleset volt.

Az én szemüvegemre volt biztosítás (azt hiszem 2 év), egyszer a gyerekem is tönkretette, és vagy ingyen vagy tört áron cserélték (már nem emlekszem).

2022. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
87%

Biztos a méreg miatt nem látod tisztán. Persze hogy dühítő, de baleset volt, és emiatt kell biztosítást kötni rá.


Tekints úgy erre, mint tanulópénzre, hogy mennyire fontos a biztosítás, főleg iskolás korban, ahol akár tesin, akár szünetben, de repkednek a labdák, eleshetnek, ugrani kell, magasra mászni stb.

2022. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!