Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az osztálytársamnak?

Figyelt kérdés

Hétfőn történt az eset. Tesi órán fociztunk, van egy osztálytársam aki nem szokta órán levenni a szemüvegét aki szintúgy beállt.

Annyi történt, hogy rúgtam kapura a labdát, de a szemüveges védőnek a fejét találtam el és azzal a lendülettel leverte a labda a fejéről a szemüveget. A szemüveg a földre esett és a földön eltört. Hálistennek nem a fején mert akkor lehet meg is sérült volna. Mindenesetre elnézést kértem tőle, azt mondta nem probléma, már hozzászokott. Van egy másik osztálytársam aki lecseszett, hogy fizessem ki neki legalább a felét mert én voltam a hibás, én rúgtam rá távolról ész nélkül a labdát amely igaz is, de én azt gondolom, hogy igazán levehette volna óra előtt a szemüvegét, nem is értem, hogy tesire miért jön be szemüvegben, ráadásul az se magas intelligenciára vall, hogy szemüveggel beáll sorfalnak. Én ezt a bocsánatkérés után megfogalmaztam a sértett alanynak is.

Ezért nem érzem úgy, hogy nekem a javítás költségében ki kellene vennem a részem.

Ti mit gondoltok? Valóban illene belepótolnom a szemüvegébe vagy semmi közöm hozzá?



2020. okt. 13. 23:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, ebben nagy mértékben én is hibás voltam így illene egy bizonyos részét kifizetnem
Nem, semmi közöm hozzá, ez teljes mértékben az ő hibája volt
46 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem tartalak hibásnak, mert neki kellett volna tesi előtt levenni a szemüveget. Nem is értem, hogy miért nem tette. Ellenben én bűntudatból tuti beleadnék valamennyit, ha nem is a felét. De ez csak én vagyok és az én véleményem.
2020. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem véletlen szokták mondani, hogy ékszert, meg szemüveget kötelező levenni, hogy ne sérüljön meg...
2020. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

És honnan tudod, hogy szemüveg nélkül mennyit lát a szerencsétlen? Lehetséges, hogy nem sokat, ezért nem veszi le.


Amúgy dicséretes, hogy bocsánatot kértél, sok embertől ez sem telik ki sajnos. Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de valószínűleg megkerdeznem tőle, hogy szükséguk van e arra, hogy valamennyit bepotoljatok a szemüveg árába, vagy esetleg van otthon több tartalék szemüvege.

2020. okt. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Szemüvegesként mondom, szemüveg nélkül szart se látok, nem hogy labdajátékba be tudnék szállni. Valószínűleg ő is így van vele, ha leveszi a szemüvegét akkor akár le is ülhet a padra, nem tud semmit csinálni.

Az, hogy leverted a szemüvegét, véletlen baleset volt, ezt senki sem vitatja. Én - mivel gondatlan nem voltál, és nem szándékos volt - nem várnám el, hogy beszállj a költségébe, de baromi jól esne, ha mégis beszállnál valamennyivel.

2020. okt. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Attol fogg. ha mondjuk a ti csaladotok gazdagabb akkor siman kifizetnek neki. ha az ovek gazdagabb akkor nyilvan nem. ha kb egyenranguak vagytok akkor megbeszelnem vele . max felesbe kifizetitek. de lehet azt fogja mondani h nem kell.
2020. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem direkt csináltad, csak véletlen volt, így szerintem egy bocsánatkérés elegendő. A kioktatás mondjuk nem kellett volna utána, simán lehet, hogy azért nem vette le a szemüvegét, mert anélkül nem is tudna játszani. Ettől persze ez még nem lesz a te felelősséged, csak felesleges beleszólni az ő dolgába. Neked se esett jól, hogy az egyik osztálytársad téged hibáztatott érte, pont ugyanúgy a szemüveges srácnak is rossz lehetett.
2020. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


Fogalmam sincs milyen anyagi helyzetben áll, mivel nem tartom vele semmilyen formában a kapcsolatot. Csak köszönő viszonyba vagyunk.

De akkor holnap megbeszélem ezt vele mindenképpen,hogy mennyire megterhelő ez nekik. Bár kétlem, hogy rosszabb anyagi helyzetbe lennének mint mi az öltözéke alapján.


Utolsó! Azt mondta, hogy lát nélküle, csak hozzá van szokva, hogy rajta van és ezért nem veszi le.

2020. okt. 14. 00:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy egyszerű baleset. Lehetne érvelni, hogy te miként rúgtad el a labdát és miért pont olyan magasságban, de ezzel szembe lehet állítani azt, hogy ő meg tisztában volt annak kockázatával, hogy eltalálhatja a labda az arcán is, ill. védekezőleg az arca elé tarthatta volna az alkarját, le-, elhajthatta volna az arcát a labdának útjából. Volna! Volna! Volna! -Magyar betegség!... Egyszerű baleset, amely viszonylag szerencsés végkifejletű volt, - éppen ezért úgy vélem, hogy egyetlen forinttal sem kell hozzájárulni a javításhoz, esetleg új szemüveg készíttetéséhez. Nemes gesztus, ha saját elhatározásból hozzájárulsz ehhez, de nem erkölcsi kötelességed!
2020. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Volt egy sulitársam aki szemüvegben tesizett. Kicsik voltunk. Egyszer megkérték hogy vegye le. levette. A szemei azonnal összecsúsztak, mint amikor bandzsítasz, rögtön visszarakazták vele.


Ezt azért írom, mert van, aki konkrétan nem lát szemüveg nélkül.


De, ha lát nélküle, akkor érdemes levennie, mert balesetveszélyes is egyrészt, másrészt ez anyagilag is megterhelő, ezért nem kell az egészet fizetned.


A másik meg, hogy miattad esett le a szemüveg a földre, ezért érdemes a felébe beszállnod vagy felajánlani.

2020. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

"holnap megbeszélem ezt vele mindenképpen"

Nagyon rendes tőled. Miben maradtatok végül?

2020. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!