Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A testnevelés órát hány fokig...

A testnevelés órát hány fokig tartják kint a gyerekeknek az általános iskolában? Nálatok jellemző a kinti óra, tornacuccban, sapkában vagy nagykabátban?

Figyelt kérdés

Ma 1 fok volt, kint voltak.

Kicsit hidegnek tartom ezt az időt már, az én gyerekem gyorsan lebetegszik és sok a hiányzása már így is.

Tudom a kis olimpiai bajnokjelölteknek ez még jót is tesz, de a kérdésem arra irányul, hogy ez megszokott-e manapság, hogy télen majd sapkában, kesztyűben is kint tornáznak.

Gondolom adjak hálát a mindennapos testnevelésnek, mert nincs hely a tornateremben. Alsóban többször a folyosón volt az óra megtartva, de még azt is jobbnak tartom, mint a vékony tornacipőben kivinni őket.



2022. nov. 21. 23:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
41%
Mi gyerekkoromban télen is mindig tesiztünk kint, pedig akkor nagyobb hidegek voltak. Most Kanadában élünk, iskolában dolgozom, -20 fokig fél órára, -25 fokig 15 percre minden nap kivisszük a gyerekeket. Plusz 1 fok az nem hideg, hiszen mozognak. Magyarországon pedig azért betegek állandóan a gyerekek, mert túlöltöztetik és túlféltik őket.
2022. nov. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
33%
Anglia - kint van a torna, poloban, par fokban is. Nem betegek a gyerekek, itt ismeretlen az ovodai, iskolai hianyzas.
2022. nov. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
85%

Ja 2-es, angliaban soha nem betegek a gyerekek es nem hianyoznak.

Az senkit nem zavar, hogy taknyuk-nyaluk egybefolyik, kohognek, haldokolnak kb, es igy jarnak suliba/ oviba.

De a lenyeg, hogy nem hianyoznak 🤣🤣

Hanyingerem volt, amikor kint toltottem par honapot es mentem az unokahugomert suliba es meglattam oket. Amelyik beteg volt, meg csak az orra se volt megtorolve, bar tudom, hogy kint nem is szokas ez annyira.

Na de akkor is, fuj.

2022. nov. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
83%
Úgy bírom, hogy az ilyen jellegű kérdések alatt mindig megtudhatjuk, hogy külföldön még a szellentés is rózsa illatú, de még a kaki sem büdös. 😂
2022. nov. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
27%
Mert nálunk kiengedik a gyerekeket -20 fokban is, ezért erősebb az immunrendszerük, és nem betegek állandóan. Nem muszáj elhinni, te csak zárd be a gyerekedet 5 fok alatt, nehogy megfázzon.
2022. nov. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
95%
Kint tornáznak az elsős lányomék. Sapka, kabátban. Azért hogy ne kelljen a tornatermet fűteni.
2022. nov. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
83%
Majdnem 50 vagyok, anno mi kb mindig kint tornaztunk. Nem nagykabatban, hiszen arra semmi szükség nincs, ha mozogsz, de kesztyűben és sapkában. Semki nem volt emiatt többet beteg. Sőt. Jót tett az immunrendszernek
2022. nov. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
35%

"Úgy bírom, hogy az ilyen jellegű kérdések alatt mindig megtudhatjuk, hogy külföldön még a szellentés is rózsa illatú, de még a kaki sem büdös. 😂"


Hollandiában élek. A gyerekek kint vannak esőben is. Miután eleve születésük óta ez a normális, plusz mellé az időjárásnak megfelelő öltözék, ami nem télikabát, sapka, sál, fukvedo, 60 másik réteg ősszel, valóban nagyon ritkán betegek. Itt ha egy két évesnél nagyobb gyereket telikabatban látsz most - a héten 3-5 fok körül mozog a hőmérséklet- az egészen biztosan külföldi szülők gyereke. Ők azok, akik esős időben az eresz alatt állnak mozdulatlanul, amíg a többi boldogan szaladgal és játszik az esőben a kis esokabatjaban.

Az immunrendszerünk akkor működik jól, ha engeded működni.

2022. nov. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
91%
24 vagyok, télen is kint voltunk tesi órán. Csak szakadó esőben nem mentünk ki.
2022. nov. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
86%
nėmetorszågban gyerekek már kabåtban jårnak iskolába ovodába mindegyik ,rendes nadrågban viszont jårnak teso óra keretében lányom korcsolyázni heti egy nap viszont egy normális legings van csak rajta ilyenkor is meg polo ės egy pulover .meg jégkori miatt egy si kesztyü.ės nem fåzik.
2022. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!