Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Középiskolában miért nem...

Középiskolában miért nem engedik a körömfestést, hajfestést? Mi lesz akkor, ha mégis úgy megy a gyerek?

Figyelt kérdés
Milyen okokból tiltanak ilyesmiket középiskolák? Mi fog történni ha a gyereket minden nap így engedem, és én magam is fellépek a szabály ellen?

2022. dec. 15. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Kirúgják. Máshol lázadj, a középiskola választható
2022. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Az én középiskolámban max rosszallóan néztek a nagyon feltűnő hajfestés miatt, de a körömfestéssel nem volt bajuk. A nővérem sulijában (katolikus iskola) lemosatta az ofő a körömlakkot ha meglátta.

Amúgy tényleg semmi értelme ezeket tiltani. Különben is, mikor kísérletezzen az ember a különböző színekkel, stílusokkal, ha nem fiatalon. Utána ha elkezd dolgozni, akkor már sokkal kínosabb a feltűnő színű frizura.

2022. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert kell valami jelentékleten dolog, amin a tanárok kiélhetik magukat a betartatással.

Mondanám, hogy begyöpösödött rossz szokás, mint ahogy régen az volt, hogy a nők nem járhattak nadrágban, de már az ókori egyiptomiak is festették a körmüket...

2022. dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk gimiben engedtek mindent... Hajfestés, körömlakk, smink, nem érdekelte őket. Volt egy csaj, aki nyakörvvel, láncos pórázzal az övéhez kötve jött iskolába, nem szóltak érte 🤣
2022. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Más azon aggódik, hogy a gyereke nem kap megfelelő oktatást, neked meg az a legnagyobb problémád, hogy szabályok vannak. Mi baja lesz annak a gyereknek, ha a gyerekkort a természetes hajszínével éli túl és csak hétvégén festi a körmét?
2022. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Egyrészt tényleg jó lenne, ha kipróbálhatnák az extrém dolgokat még a munka világa előtt, ugyanakkor, a tini divat gyorsabban terjed mint a pestis. Ha kék haja lesz a véleményvezérnek, kék haja lesz annak is, aki nem is akart festeni. A végén mindenki valamilyen színes fejjel fog ott ülni és lenézik azt, aki nem fest. Ez se jó.
2022. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
23%
Nekem már erről is az a krapek ugrik be, aki tűsarkúban 40 piercingel szarrá vart bőrrel mondja, hogy Légy önmagad!
2022. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezek tiltottak voltak, aki mégis csinálta, az hármast kapott magatartásból, szívatták a tanárok, és egy idő után el is tanácsolták. Érettségi évében már kicsit lazábban vették. De ez katolikus iskola volt, egyáltalán nem volt kötelező odajárni.
2022. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Ez minden iskola házirendjében benne van.

A lányom általános iskolájában 6.-ban egy eszméletlen ordenárén öltözködő rikító vörös hajú nő volt az osztályfőnök. A szülőin kijelentette, hogy amelyik lánynak ki van festve a körme, ott van nála a körömlakklemosó, és le fogja mosni. Értem én, hogy ő a tanár, de a külsejével nem igazán mutatott példát. Ráadásul mi a baj azzal, ha mondjuk kifesti egy kislány halvány rózsaszínre a körmét? Közben meg semmi fegyelmet nem tudtak tartani, a gyerekek eszméletlen mit meg nem engedtek maguknak a tanárokkal szemben. Inkább azzal kellett volna foglalkozni, nem a körömlakkal.

Jó, azt még megértem, hogy lila meg zöld hajjal ne menjen a gyerek iskolába, de a körömlakk tényleg nem értem miért probléma.

Ennek ellenére én szoktam mondani a gyereknek, hogy mossa le, mert nem akarok emiatt konfliktust.

Most 9.-es, és mondta, hogy szeptemberben majdhogynem bikiniben ment némelyik lány iskolába. A fiúknak meg persze csorgott a nyáluk. Ezt is mondta szülőin az ofő, mondjuk ezt még meg is értem. Tartsuk már be a jó ízlést, nem strandra mennek a gyerekek.

2022. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Középiskolába én felnyírt narancssárga hajjal, esetenként taréjjal, szegecses nyakörvvel és kapulánccal az oldalamon, acélbetétes bakancsban, tele piercinggel jártam :D Soha senki nem szólt érte szerencsére, az igazgatónő még díjazta is hogy egyedi vagyok, emellett nyertem nekik egy kerületi rajzversenyt 2005-ben (hú de rég volt..)

Egyébként nem tudom mi történik akkor ha megszeged... Általános iskolában tilos volt nekünk is, én párszor megszegtem, hol fekete hol vörös volt a hajam, én igazgatói intőket kaptam miatta. De egyébként tök normális felnőtt lett belőlem, én örülök neki, hogy kiélvezhettem azt a korszakot :)

2022. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!