Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak én gondolom azt, hogy...

Csak én gondolom azt, hogy nem attól lesz valaki gyereke okos, hogy kitűnő tanuló?

Figyelt kérdés
A félévi bizimutogatások előtt... Sok szülő nagyon büszke arra, ha a gyereke kitűnő lett, viszont ehhez igazából nem társul valós tudás, mert amit az iskolában tanítanak, az nem készít fel az életre és nincs mögötte élethez szükséges tudás. Ez a tipikusan diplomával észt nem osztanak kategória... És sokan képesek fenyíteni is a gyereküket, hajszolni, mert ez a dicső...

2023. jan. 18. 16:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Sokan vagyunk, akik így gondoljuk, nyugi. Nem vagyok megfelelesi kenyszeres es tudom, hogy az osztalyzat önkényes és nagyon sok mindenen múlik azon túl, hogy mit tud a gyerek. Hadd mutogassák a bizonyítvanyt, ha te okosabb vagy ennél, akkor bizonyára hidegen hagy.
2023. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván én is büszke lennék rá, ha kitűnő lenne, de nem az.

Szerintem sokan kitehetnék a hármas bizonyítványt is, mert van amikor több munka van benne, mint a kitűnőben. Ez a bizimutogatás soha nem tetszett nekem, de hát, ha nekik igen, akkor csinálják.

2023. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem attól lesz okos, hogy kitűnő, de azért legyünk őszinték, nem is arról tanúskodik, hogy az illető sík hülye. (Főleg általánosban, azért egy jóképességű tanulónak nem okoz nehézséget kitűnőnek lenni egy egészen minimális erőfeszítéssel.) Az életről meg nem tud többet a kettes tanuló sem. Idővel elválik ki viszi többre az életben. Nyilván orvos nem lesz a szín kettes tanulóból, míg a kitűnő tanuló jobb esélyekkel indul ilyen téren. Ha valaki erre hajt, annak ez büszkeség. (Szégyennek semmiképp nem szégyen.) Amennyiben pedig egy szülő ezt igyekszik kikényszeríteni a gyerekéből, feltételezhetjük róla, hogy ő sem a legélesebb kés a fiókban. Vagy a fene sem tudja, miért érzik szükségét ezt mutogatni. Megjegyzem annyira nem is érdekel.
2023. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz okos, vannak okos gyerekek, akik valamiért nem foglalkoznak a tanulással, de aki kitűnő, az azért jó eséllyel nem hülye. Sajnos felsőben már tétje is van ennek, mert a továbbtanulásnál nézik az év végi jegyeket, úgyhogy azt is megértem, akinek ez fontos.

Nekem is az. Nem a kitűnő, az csak egyszer volt az egyik gyerekem véletlenül másodikban, hanem az, hogy amennyire csak lehet, jó legyen. És nem azért, hogy verjem rá a nyálam, hanem hogy felvegyék őket normális középiskolába. A képességeik szerencsére megvannak hozzá (egyik sem zseni, de nehézségeik sincsenek szerencsére), a hozzáállással már inkább vannak gondok sajnos.

2023. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%

Attól, hogy valaki kitűnő, még nem feltétlen okos. Ahhoz, hogy kitűnő legyen valaki, elég bemagolni a tananyagot, de ettől még nem fogja megérteni.


Anno gimiben volt két nagyon buta osztálytársam, ráadásul ikrek. Kitűnő tanulók voltak, stréberek, konkrétan szünetekben is folyamatosan tanultak, suli után ott maradtak tanulni ahelyett, hogy hazamentek volna, programokat mondtak le állandóan a tanulás miatt. Nagyon rá voltak pörögve erre, szerintem tanuláson kívül másról nem szólt az életük akkor.

De mégis annyira buták voltak, mint a föld. A gondolkodás nem ment nekik, ami nem volt bemagolva, arra nem tudtak válaszolni. Egyszer földrajz órán úgy írtunk dolgozatot, hogy használhattuk a tankönyvet, minden kérdésre ott volt a válasz, csak meg kellett keresni. Jól jött az osztálynak, mert még aki bukásra állt, az is tudott 5-öst írni. Na de az ikrek. 2-es lett nekik, meg végig stresszelték az egész dogát, nem tudták kikeresni a válaszokat, annyi eszük nem volt.

2023. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Többféle intelligencia létezik. Úgy nem lesz senki gimiben ötös matekból meg kémiából, hogy közben buta mint állat. Sőt, már ahhoz, hogy be tudjon magolni és fejben tudjon tartani annyi adatot, amennyi mondjuk egy töridogához kell, szükséges valamennyi ész. De ettől még persze lehet, hogy az élet dolgaihoz ostoba, és nem is érdekli igazán semmi.
2023. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Aki kitűnő tanuló, az bizonyosan okos. Viszont aki nem kitűnő, az nem feltétlenül buta, lehet okos ő is.


"Ahhoz, hogy kitűnő legyen valaki, elég bemagolni a tananyagot, de ettől még nem fogja megérteni." A bemagoláshoz is kell intelligencia, csak mondom. De pl. a matekot nem is lehet bemagolni.

2023. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ez a magolás dolog hülyeség. Én általánosban 4,75 voltam, és a barátnőm, akinek ennél rosszabb volt az átlaga folyton azzal jött, hogy én magolok. Nem is értem, ő ezt honnan vette. Szerintem a reál tárgyakat nem lehet úgy megtanulni, ha nem érted meg.
2023. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Párom pl. nagyon rossz tanuló volt, általában bukásra állt, úgy kellett a tanároknak átrúgdosniuk. Nem tanult, mert nem érdekelte egyik tantárgy sem. Nincs is végzettsége, csak érettségi, aztán inkább elment dolgozni.


Ehhez képest nagyon vág az esze, nagyon széleskörű ismeretei vannak azokról a dolgokról, amik érdeklik. A jég hátán is megélne, nagyon taplraesett. A jelenlegi munkahelyén 2-3x annyit keres, mint a diplomás volt osztálytársai, vagy mint az orvos anyám, aztán csak a telefonját nyomkodja bent egész nap.

2023. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
A lányom kitűnő tanuló, és azért vagyok rá büszke, mert nem tanul semmit, és úgy kítűnő, mert Ő okos is. De soha nem szoktuk kitenni a Bizonyítványt, de már megkaptam szülőtől , hogy reggeltől estig magol a gyerekem, de ez nem igaz, lusta, reggel írja a leckét, és így kítűnő.
2023. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!