Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 12 éves gyerek tud még javítan...

12 éves gyerek tud még javítani az írásképen? Mindenből ötös tanuló, de nyelvtanból is, viszont mivel nem ír szépen, így rendsersen kap külön rossz jegyet a külalakra

Figyelt kérdés

Apró betűkkel ír, de hibátlanul. Vesszők, ékezetek nem mindig egyenesek, most már próbál erre odafigyelni. Tud még ezen fejben változtatni. Rengeteget ír így, naplót meséket, egyszerűen ilyen az írása. Nyelvtant tudja nagyon jól. Alsóban versenyeket nyert.

Nem gyöngybetűkkel ír, az tény.

Most ez miatt ő már sosem lehet majd ötös nyelvtanból?



2023. jan. 26. 13:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9: egyetértek ezzel. Én is így gondolom.
2023. jan. 26. 15:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok.

Sosem írtam "gyöngybetűkkel", hiába volt helyes, a külalak állandóan 3-as volt.

Mai napig "csúnyán" írok, de olvasható. Senkit nem fog érdekelni később hogy mennyire csúnya vagy sem a külalak. Ha eltudjak olvasni, az a lényeg.

2023. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig 3 voltak külalakból általánosban. Ha megszakadtam se tudtam szebben írni. Elég görény dolog ez a tanártól, hogy ilyesmit értékel. Szerencsére nálunk emiatt nem kap a gyerek rossz jegyet, bár tény, hogy emellett még elég hanyag is a munkája, én már sokszor mondtam, hogy simán bevágtam volna neki az egyest.

Középiskolában viszont nem fogják egész biztosan értékelni a külalakot.

Én nem piszkálnám emiatt.

2023. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg én is világ életemben csúnyán írtam, mégis a sajátomat folyékonyan ki tudtam olvasni, a szüleimét vagy a tanítónőjét viszont alig. A "felnőtt írás" csúnyább, mint amit egy 12 éves produkálni tud.
2023. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kikerül az általánosból, javulni fog.


Én nagyon csúnyán írtam, mert mindig nyomtatott betűkkel akartam írni, ami persze nem volt jó a tanároknak, ezért erőltették a rendes írást. Aztán a gimiben már úgy írtam, ahogy akartam, és sokkal szebb volt.

2023. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"vesszők, ékezetek nem mindig egyenesek"


A fiaddal egyidős lányom van, ezt konkrétan másodikban nézték utoljára, hogy egyenes-e az ékezet...

Külalakra sem kapnak jegyet már évek óta, a tanárok megmondták, hogy a vázlatot magadnak írod, a lényeg, hogy te el tudd olvasni. Eszükbe nem jutott megnézni ezeket. Persze, dolgozatnál ha valamit nem lehet elolvasni, akkor azért nem jár pont, de ezt ennyi idősen külön osztályozni, én még ilyet nem is hallottam.

2023. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat. Nálunk a tanár sajnos köti az ebet a karóhoz.... nem tudok mit tenni. :( azt mondja, fontos lesz majd a középiskolai felvételinél is. Olvasható, amit ír, visszanéztem minden egyes sorát, csupán csak apró betűkkel ír.
2023. jan. 30. 17:52
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem figja nézni.
2023. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A felvételinél egy a lényeg, hogy EL LEHESSEN OLVASNI. És úgy tudom, egy szöveg nem attól lesz olvasható, hogy a gyerek egyenesen írta-e az á betű ékezetét...

Ezt a 2 évet már kibírjátok, utána tényleg senkit nem fog érdekelni.

2023. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődhet, 16 vagyok, mai napig fejlődik. 2-3 éve ha kezembe kerül egy egy évvel azelőtti irományom, mindig csodálkozok, milyen más volt..

De egyébként amíg olvasható, tényleg nincs vele gond.

2023. jún. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!