Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nálatok alap, hogy...

Szülők, nálatok alap, hogy rendszeresen elmentek a középiskolás gyereketek iskolájába szülői értekezletre és fogadóórákra, vagy ha nem tudtok elmenni, akkor telefonon/e-mailben érdeklődtök az ofőnél és szaktanároknál a gyerek iskolai előmeneteléről?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 18:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Én vagyok a gyerek, de igen, egyet se hagytak még ki
2019. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
82%

Még nincsenek akkorák a gyerekeink, de igen, pontosan így fogjuk csinálni.

És szerintem normális szülő így is áll hozzá.


A szülői értekezleteken sok praktikus információ is elhangzik.

Nem elsősorban a tanulmányi előmenetelére lennék kíváncsi, azt a jegyeiből amúgy is látnám. Hanem, hogy az adott szaktanár, ill. ofő milyennek látja, milyen a hozzáállása, milyen az órai aktivitása, vannak-e fegyelmezési problémák vele. Egyáltalán: megtalálják-e a közös hangot egymással, és ha nem, a tanerő miben látja ennek okát.

2019. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

#1-es mit éreznél, mire gondolnál, ha a szüleid soha nem járnának se szülőire, se fogadóórára?


köszi :)

2019. aug. 9. 18:55
 4/37 A kérdező kommentje:
Goldmund73 neked is köszi :)
2019. aug. 9. 18:56
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, “gyerekként” írok; nálunk nem alap egyáltalán, viszont nagyon jó a viszonyom a szüleimmel - tényleg mindent elmondhatok nekik, még fogamzásgátlót is íratott anyám, ha kértem -, szal a lényeg, hogy volt, h a saját “szülői értekezletemen” vettem részt... szépen felírtam, h miről volt szó, aztán anyu orra elé toltam. ;)
2019. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Anyám sose járt ilyenekre - egyedül nevelt, dolgozott. Eleve kulcsos gyerek voltam kiskoromtól. Én nem éreztem semmit, mármint nem érintett rosszul, tudomásul vettem, és kész. Amikor valamiből rosszul teljesítettem, külön hasznos volt, hogy van időm elodázni a dolgot. ;)
2019. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

# 5 miért nem mennek el a szüleid?


- nem tartják fontosnak?

- nincs rá idejük?

- vagy mi az oka szted?

2019. aug. 9. 19:10
 8/37 anonim ***** válasza:
89%
Az én szüleim se járnak
2019. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyám egyedül nevel minket, és sokszor dolgozik, amikor szülői van. A legtöbb iskolai dologról én vagy a tesóim értesítik, a fontosabbakkal az ofő felkeresi a munkahelyén, ritkábban telefonon.
2019. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
89%
Anyám csak szülőire megy (azt mondja 2-3 van 1 évbe és arra a pár órára illendő elmenni) szaktanárira soha nem megy el (eddig 1x volt de csak azért hogy megbeszélje a tanárral a korrepetálást mert rosszul álltam 1 tantárgyból)
2019. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!