Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen "hülyeségekkel" szembes...

Milyen "hülyeségekkel" szembesültél a gyereked óvodájában/iskolájában?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kérdést, hogy volt valami olyan tényező, szabály, kérés, amivel nagyon nem értettél egyet, vagy feleslegesnek gondoltad? (Akár házirend, akár pedagógus kérése)

2021. aug. 5. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Még nincs gyerekem, de a köröm/haj festés tiltását mindig is hülyeségnek tartottam. Miért is jó? Semmi haszon nem származik belőle.
2021. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Az én fiam még csak bölcsödés, szóval nincs sok tapasztalatom. De abszolút nem értem miért kell mindenkinek kötelező jelleggel havi 200 db papirzsepit leadni mikor kb az első tüsszentésre haza van zavarva a gyerek...
2021. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Első osztályban nem lehet rotring ceruzával írni, ezt butaságnak tartom, sokkal vékonyabb, szebb vele az iráskép, mint a tompa grafitceruzával.

Játékot nem lehet bevinni, ez oké, de mégis vannak kivételek, Sanyika nem viheti be a saját labdáját, Pistike viszont igen. Vagy mindenki vagy senki se.

2021. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is óvónő vagyok, nálunk az a szabály, amit a kolléganőmmel közösen hoztunk meg, hogy nem szabad bevinni otthoni játékot. Egyrészt mert ha elromlik/eltörik/elszakad, az kinek a felelőssége? Másrészt mert jelentős hisztimennyiséget előzünk meg vele, ha minden közös, ami bent van és nem kívánja meg senki a másik otthoni játékát. Alvókát be szabad hozni, ez kint van a zsákban alvásig és utána is azonnal ki kerül, még uzsi előtt.


Na ehhez képest a nagylányomnál ez abszolút nincs kontrollálva, bárki bármit vihet, könyvet, fegyvert, villogós zenélős plüssöt… 🤦🏼‍♀️ Totál fejetlenség van belőle, néha el is tűnik valami, de azzal takaróznak az óvónők, hogy így jobban érzik magukat a gyerekek.

2021. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hű, nekem volt ilyen, bevittem egy új játékot, amit előtte nap kaptam, megmutatni, és akkor láttam utoljára. Valaki hazavitte, azóta talán már kihevertem, de akkor nagyon rosszul esett. Óvodás korban egy sima "add ide" jelentheti, hogy örökbe.
2021. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Járványügyi szempontból a gyerekek időpontra kapu elé történő csoportos kihordását tartom feleslegesnek, a szándékot értem, de a dadusokra is nagy terhet ró, főleg kiscsoportosok esetében télen, a szülő mehet óra 30-ra, mert ha 40-re megy akkor már 10 perce várja a gyereke a kapuban, az óvónővel 1 szót nem tudsz váltani, stb. Covid meg persze ettől ugyanúgy bejut, hiszen maszk se a gyereken, se az óvónőn nincs (ezzel nem azt mondom, hogy legyen, hanem hogy ennyi erővel a szülő is bemehetne arra a 3 percre az öltözőbe).
2021. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Le lettem pontozva a rotringos miatt. Miért? Van itt valaki, aki meg tudja magyarázni? Köszi előre is.
2021. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Első, köröm vagy haj festése egyészt egészségtelen a gyereknek, másrészt meg felesleges divatozás. Tudtommal ékszert, legalábbis értékesebb ékszert sem lehet iskolában, óvodában hordani. ELvész, eltörik, ellopják, a többi is akar.
2021. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
7.!Szerintem azért nem lehet rotring, mert a hagyományosnak jobb a fogása.
2021. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Rotringnál nem tudják jól megtanítani a fogast, a ceruza vezetése is teljesen más, plusz ilyenkor még halál erősen nyomják a hegyét, a rotring pedig folyton letorne tőle. Elsőre ennyi.
2021. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!