Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért jó a teljes osztályt...

Miért jó a teljes osztályt büntetni néhány rosszalkodó gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Pl. feladnak egy verset megtanulni az egész osztálynak, miközben nem mindenki vétkes.


Ezt mindenhol alkalmazzák? Ez eredményes tanuláshoz vezet?


A gyerekem nem csinált semmit, viszont ezzel a háttérrel kínok kínjával tanulta a verset. Folyton az volt előtte, hogy ez most valaki másnak a büntije, amit mégis ő kapott.

Ezzel a maradék kedvét is elveszik a jó gyereknek, hogy maradjon jó és vegye komolyan a tanár szavát és hogy kedve legyen tanulni.

Felétek is van ilyen?


2023. febr. 28. 12:25
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is sokszor alkalmazták, a kilencvenes években. Nem volt semmilyen csapatépítő hatása, ami azon is látszott, hogy mindig ugyanazok a nagyszájú, neveletlen gyerekek voltak a bajkeverők, egy cseppet sem érdekelte őket, hpgy miattuk mindenki más is szív.
2023. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Inkább valahogy azt kellene elérni, hogy ne jusson el eddig a pontig a dolog.

Legyen annyira izgalmas az óra, hogy ne legyenek "kénytelenek" valamivel feldobni.

Nyilván ez nem könnyű, nem azért mondom, mert én tudom a tuti receptet.

2023. febr. 28. 14:04
 13/40 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon ideálisan hangzik, csak kb. lehetetlen teljesíteni. Egyébként az ilyen gyerekek a világ legérdekfeszítőbb óráit is végigszórakozzák, bordelt csinálnak. Már csak azért is, mert így buli. Így lesz menő. Manapság ebből egyre és egyre több van. Régen is volt, de most sokkal több, és sokkal durvább dolgokat csinálnak.
2023. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
91%

Elsős a kisebb gyerekem, náluk az a büntetés ha akár csak 1 gyerek is rossz, hogy tesi óra helyett a padban ülnek végig hátra tett kézzel...

Nem tudom miért gondolja azt a tanár, hogy ezzel visszafogja a rosszakat, ők pont leszrják hacsaknem örülnek neki, hogy mindenki szív, nem csak ők... Jó nagy narhaság az egész

2023. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
85%

A poroszos oktatásban gyakran használták, de voltaképp a katonaságból jött a dolog. Ha Kispista miatt mindenki szív, akkor este Kispistát megrendszabályozták a többiek, értsd elverték, hideg víz alá tartották stb. Így legközelebb jobban meggondolta, hogy rosszalkodjon-e.

A bátyám (szerencsére nem pedagógus) folyamatosan azt mondogatja nekem, hogy nem érti, hogy miért nem alkalmazzák a pedagógusok ezt a módszert, hiszen milyen jó is ez, majd a többi gyerek rendbe teszi a rosszalkodót.

Viszont ez nagyon káros a gyerekekre és a közösségre nézve is. Gyermekpszichológusok már bebizonyították, hogy a büntetés a legritkább esetben vezet eredményre. Jó, lehet, hogy megijed a gyerek, és meghúzza magát, de ez a nagyon ritka eset. Ha a gyermek azért rosszalkodik, mert pl. adhd-s (most már a gyerekek 30 %-a az), akkor nem is feltétlenül direkt csinálja. Viszont ráuszítani a többi gyereket a "vétkesre" pedagógiailag igencsak hagy kivetnivalót maga után. Ettől nem fog megjavulni, sőt egyre inkább elszigetelődik a társaitól, egyre rosszabbul fogja magát érezni, és emiatt egyre inkább rosszalkodni fog.

Csapatépítés szempontjából is nagyon káros. A többi gyerek jellemét is torzítja.

Sajnos van néhány őskövület, aki nálunk is alkalmazza. Aztán utána meg csodálkoznak, hogy miért van bullying az osztályban. Pedig pont ők generálják.

Én is tanítottam, soha nem alkalmaztam. Semmi jóra nem vezet.

2023. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
67%
Értem a problémádat, de azért az sem egészen oké, ha egy gyerek kínok kínjával tanul meg egy verset...
2023. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
17%
0 %? De most komolyan? Mi rosszat írtam? Na, ez volt az utolsó, hogy ide kommenteltem.
2023. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
8%

15ös írja jól, pont ezt várja a tanár, a kollektív felelősség, bűntudat építése, tehát ha látod, hogy Danika hülyeséget csinál, akkor tegyél ellene, hogy legközelebb ne csináljon hülyeséget. Szerintem a gondolat rendkívül hasznos, ezt a hülye egymásnak hátatfordítósdi magyar mentalitást be kellene fejezni, így lehet csak közösséget építeni, ha mindenki figyel, hogy betartsák a szabályokat. A büntetéses módszer rossz benne egyedül, inkább jutalmazni kéne, hogy aki rászól Danikára, hogy ne verekedjen, vagy ne álljon fel a padból, az jutalmat kap. Nem csak kiélezve rá, de egymásra is. Persze a legalapabb elv a tanároknál, hogy "gyerek nem nevel gyereket", pedig ezt a közösségi működést be kellene vágni, nem pedig mindenki egyformán lapítson, közösséget vállalva a "bűnössel", hanem már jelentés előtt megakadályozni azt(szólni a tanárnak).


Igen, a legtöbb rossz gyereknek idegrendszeri baja van, de ha mindenki összezár és neki is van joga rászólni másra, ha szabálytalankodik(mint a való világban jelenti a rendőrségnek!), akkor sokkal gyorsabban be tudnának illeszkedni.. Szóval Össze kell fogni a többiekkel, hogy egy közösségen belül be legyenek tartva a szabályokat, és a komolyabb vétségeket jelenteni a hatalmi szervnek(tanár).


Az ötlet jó, a módszer rossz. Illetve a "spicli" kifejezést el kellene törölni, az hős, aki bűnt előz meg/hatalmi szervhez fordul segítségért! Bűnösök gondolják csak, hogy ez spicliség, a valóságban, ez segítségkérés, ami példaértékű! Egyébként nálunk is volt kollektív büntetés és azt érték el vele, hogy mindenki sasszemekkel figyelt a Norbira, és cseszegette apróságokért is, amitől a kissrác még "rosszabb" lett. Illetve mivel a tanárnő rá volt kiélezve, sokszor olyankor is Norbi volt a hibás, amikor más is lehetett volna, így a mi szemünkben is ő lett a rosszabb.. Szegényt egyszer én is mondtam, hogy ő volt, mikor nem is, ott se volt, utólag bevalottam, de sokat már nem ért. Egyszerűen rossz szokássá válik egy gyerekre kenni mindent.

2023. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
91%
Ha ilyen baromságot találna ki a tanár simán megírnám neki hogy nyugodtan írja be a lányomnak a z egyest mert más gyerek sza*sága miatt nem vagyok hajlandó a gyerekemet büntetni játékidő helyett...
2023. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os választ szinte szóról szóra én is írhattam volna. Én is az 1980-as években voltam általános iskolás, és pont így zajlott le ez.

Egyedül az volt más, hogy nálunk nem plusz feladatokat adtak (azokat jó lélekkel megcsináltam volna, mert szerettem tanulni, jó tanuló voltam), hanem az egész osztálynak órák után még ott kellett maradnia és az osztályfőnökünk (klimaxos korú, elvált, agyoncigarettázott, kiszámíthatatlan hangulatú nő) lelkifröccsét hallgatnunk pisszenés nélkül fél-egy órán át. Mondanom se kell, én soha semmi rosszat nem tettem, mentem volna haza a szüleimhez, amint lehet, és más helytelen viselkedése miatt rengetegszer hallgattam ezt a kollektív leb..ást lehajtott fejjel, lángoló arccal. Rettenetesen megviseltek ezek az évek (ált.isk. felső tagozat).

És én is olyan lettem, mint 6-os: "egy életre megtanultam, hogy a csapat/csoport olyasmi, amit messziről kerüljek el". Úgyhogy nálam sem csapatépítő hatása lett.


Egyébként börtönökben szokás ma is azt csinálni, hogy ha a zárkában egyvalaki nem bír magával, akkor az egész szobát kollektíven megszívatják (pl. fölébresztik éjjel többször is), és azt várják a smasszerok, hogy a zárkatársak jóóól verjék meg a renitenst (ui. ha ők vernék meg, akkor jönnének az emberi jogok, TASZ, Helsinki Bizottság meg minden lófüle, de ha a zárkatársak, akkor a smasszeroknak csak nem kell észrevenniük).

Szóval az, ami ma a börtönökben fegyelmező módszer, 40 éve, de ahogy olvasom sokszor ma is, iskolákban is ugyanígy használatos.

Ami végtelenül szomorú...

2023. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!