Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért jó a teljes osztályt...

Miért jó a teljes osztályt büntetni néhány rosszalkodó gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Pl. feladnak egy verset megtanulni az egész osztálynak, miközben nem mindenki vétkes.


Ezt mindenhol alkalmazzák? Ez eredményes tanuláshoz vezet?


A gyerekem nem csinált semmit, viszont ezzel a háttérrel kínok kínjával tanulta a verset. Folyton az volt előtte, hogy ez most valaki másnak a büntije, amit mégis ő kapott.

Ezzel a maradék kedvét is elveszik a jó gyereknek, hogy maradjon jó és vegye komolyan a tanár szavát és hogy kedve legyen tanulni.

Felétek is van ilyen?


2023. febr. 28. 12:25
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Mert ennyire inkompetens tanárok vannak s voltak.

Én pl már elsőben is sírva mentem haza az ilyen csoportos bűntetések miatt. Valószínűleg a dadogásomat is ez a stressz váltotta ki, hogy hiába voltam jó, engem is bűntettek.

2023. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

"A poroszos oktatásban gyakran használták, de voltaképp a katonaságból jött a dolog. Ha Kispista miatt mindenki szív, akkor este Kispistát megrendszabályozták a többiek, értsd elverték, hideg víz alá tartották stb. Így legközelebb jobban meggondolta, hogy rosszalkodjon-e.

A bátyám (szerencsére nem pedagógus) folyamatosan azt mondogatja nekem, hogy nem érti, hogy miért nem alkalmazzák a pedagógusok ezt a módszert, hiszen milyen jó is ez, majd a többi gyerek rendbe teszi a rosszalkodót."


Ezzel még az is a baj, hogy a gyerekeknek SEMMILYEN fegyverük sincs egymással szemben. Megverik? Még külön megbűntetik őket is. Aki nem elég erős a veréshez, mit csináljon? Késelje meg? A rendőrség is kimegy... Meg különben is, milyen dolog az, hogy elvárnák, hogy a gyerekek verjék egymást, s önkényesen osszák az igazságot? Ezért felnőttként be is zárnak, ha úgy van. Ne durváskodjanak, csak szivassák? Mindenki nem ilyen kis féreg, hogy csak úgy lesi, hogy hogy tegyen keresztbe másnak. Ne beszéljenek vele? Pont a legproblémásabban sz.rják ezt telibe.

2023. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen csoportos vizsgánál, ahol 4-en voltunk, a feltett kérdésre egy lány elkezdett válaszolni, ami nem volt helyes, erre mind a négyünket kivágtak. Ez kétszer is előfordult.
2023. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
23-as: azért ez durva. Nekünk is sokszor volt csoportos szóbeli vizsga, de mindig csak az lett kivágva, aki megérdemelte. Amúgy ilyet manapság már meg se engedhetnek az egyetemi tanárok se. Rögtön petíció ellene, és mehet az egyetemről.
2023. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
24. Ez manapság volt.
2023. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
87%
Még jó hogy lányom már nem magyar oktatási rendszerben iskolákba jár.
2023. márc. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk büntetésből dolgozatírás van. :-( Akár abból,amit előző órán vettek és nagy valószínűséggel még nem tudják. Legutóbb fél osztály egyest írt.

Itt is tudják ki a rossz, semmilyen hatással nincs egy ilyen büntetés. A rossz gyerek tojik rá, a jó tanuló megszívja, hogy rossz jegyet kap a másik miatt. Rendszeresen 4-5 gyerek rosszalkodik, hihetetlen, hogy nem bírnak jobbat kitalálni.

Én felállítanám ezeket a gyerekeket felelni, szerintem az jobban megoldhatná a problémát és tényleg csak a rossz gyerekeket büntetné.

2023. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok: plussz feladatot még nem adtak a rosszak miatt, már csak az kéne.

Volt erre is példa, hogy a rosszalkodó gyerekek több házit kaptak, nos meg se csinálták és kész.

2023. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
37%

27-es, amit előző órán vettek, azt erre az órára meg kellett volna tanulniuk. És ha őt feleltetnék aznap? Vagy ma már nincs is szóbeli feleltetés az iskolákban?

Nálunk is volt olyan, hogy ha nem volt hajlandó elcsendesedni az osztály a sokadik felszólításra sem, akkor felcsattant a tanár: "Mindenki elővesz egy papírt, ráírja nevét, osztályát..."

Én sose rendetlenkedtem, de mindig tanultam. Úgyhogy ilyenkor simán lett egy ötösöm. Általában azok kaptak rossz jegyet, akik miatt írtuk a röpdogát. Szóval nagyjából célba is talált a büntetés.

2023. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
24%
A feladott anyagból való röpdolgozat teljesen korrekt. Ilyen miatt nem szabadna felháborodni, de ugye tudjuk, ma már ezt sem teheti meg a tanár ...
2023. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!