Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor valami miatt nincs...

Mikor valami miatt nincs rendesen átadva a tananyag, akkor azt a jegyeken is éreztetik?

Figyelt kérdés

Mondjuk valami akadályozó tényező miatt a gyerek nem tudja elsajátítani a tananyagot.

Jön a dolgozat, de ott már úgy és olyat kérdeznek, ami a körülmények miatt nem is került elő órán? Tehát a gyerek rossz jegyet kap?

Ez korrekt?


2023. ápr. 26. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ: ha a gyerek hiányzott, nyilván az ő kötelessége határidőre pótolni. Ha a magyarázat hiányzott olyan órán, ahol a megértés a fontos, akkor az a tanár hibája. Ha a tanár a magyarázat mellé mondjuk egy magolós tárgyból feladott pluszban valamit a könyvből, vagy mondta, hogy a könyvet és az órai anyagot együttesen fogja kérdezni, de a gyerek nem olvasta el, ami a könyvben van, az a gyerek hibája. Szóval több lehetőség van.
2023. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ökölszabályként, ha az osztály kevesebb, mint 10%-a tudja, akkor van esélyed meggyőzni a tanárt, hogy az ő hibája.


Ha egyedül a te gyereked nem tudta, akkor tanuljatok otthon.

2023. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1, Arra gondolok, hogy hiányzik a tanár hosszabb ideig, majd utána gyorsan akar haladni, emiatt nem szakít elég időt mindenre.

Vagy a túl sok fegyelmezés miatt kaotikusak az órák, nem lehet követni.

És nem ad fel önálló tanulnivalót.

Általános iskola felső tagozat, amiben vagyunk, de írhattok bármilyen tapasztalatot.

2023. ápr. 26. 22:28
 4/7 A kérdező kommentje:
2, ja sokszor van hogy az osztály nagyobb része nincs képben.
2023. ápr. 26. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit mond a tanár. Csak abból kell felkészülni, amit lediktàlt a füzetbe? Vagy a tankönyvet is használni kell? Témazáróhoz általában kevés a füzet. Röpdogához elég lehet.
2023. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az osztály nagyobb része rossz képességű, 2-3-4es tanuló a fő tárgyakból. A maradék 3 db gyereknek 5ös. Nem a tanárral van a baj, azt kéri számon, amit lead, csak a többiek nem tudták megérteni(matek, nyelvtan).


Viszont van olyan “pl műveletek sorrendje) amit a gyerekem csak futólag említve hallott órán, másik suliban meg külön órát szenteltek az egésznek. A tankönyvükben ilyen nincs, csak említette a tanár, hogy mi van, az enyém felfogta, majd itthon mikor csekkoltuk a leckét rákérdeztem/tanultam vele erről, és már ment. Többieknél se kép se hang. Szóval a mi tanárunk nem elég alapos, rosszul/gyorsan tanít, és csak a jó képességű gyerekek, illetve a gondos szülők gyereke tudja, ilyenből meg kevés van. Nyelvtanból is ez van, elmond valamit, a gyerekemnek rémlik, hogy mondott ilyet, én meg tisztázom vele, ha kérdése van(pl betűrendnél a hosszú-rövid magánhangzók sorrendje nem számít). Aztán azt hallom hogy “mondott valami ilyesmit, ugye ez így van?” De szisztematikusan nincs begyakarolva példákkal se könyv, se füzet, nem tér ki rá. A gyerekek nagyrésze gyengébb figyelemmel azt se tudja mi van, mondta-e.

2023. ápr. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos a kisfiam magasról tesz a tanulásra. Így kb. 4-es tanuló, mert elég okos. Szerencsére elég sok jegyet kapnak minden tantárgyból, így ha valamit elront, tud javítani később. Én soha nem szoktam arra gondolni, hogy a tanár nem adta le az anyagot, mert látom, hogy a gyerek semmit nem tanul itthon. Viszont most félévkor szülőin elég nagy balhé volt, mert mint kiderült sem a töri, sem a természetismeret tanár nem adja le az anyagot.

A töritanár ellen petíciót adtak be a szülők, ő megsértődött és elment. Azóta sincs töritanár. A természettanárral nem történt semmi. Annyi, hogy neki legalább van annyi esze, hogy kedves, és udvarias a kollégákkal és a szülőkkel is, ő általában kimagyarázkodik.

Töriből most össze-vissza helyettesítgetnek, és hogy ne legyen balhé, jó jegyeket adnak a gyerekeknek. A tankönyv felénél sem tartanak.

2023. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!