Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az online oktatás rendesen...

Az online oktatás rendesen webcamosan zajlik? Tehat az egész osztály látja egymást?

Figyelt kérdés
Tavaly nálunk csak elküldték a tanarok a leckét a krétán és ennyi. De most azt mondták,rendesen órák lesznek. Ez mit takar?
2021. márc. 6. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk azt írta a tanító h egy nap max két órát lehet online tartani, és max 30 percesek lehetnek - ez nem valami sok. 3. osztály

Szerintem nem is lesz minden nap, pedig azért jó lenne ha legalább a nehezebb dolgokat a tanító magyarázná el a gyereknek és nem a szülők.

Classroomban lesznek az órák és igen, kamerásan, a mikrofonokat ki kell kapcsolni hogy a sok háttérzaj ne hallatszódjon be.

2021. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Mi már több mint egy hete itthon tanulunk a negyedikes fiammal, mert az egész osztályt karanténba zárták egy covidos gyerek miatt, úgyhogy gyűjtöttem némi tapasztalatot. :)

Nálunk napi 3 órájuk van, plusz mostantól beiktattak egy önálló tanulós órát, aminek a végén a Krétába kell majd feltölteni a megoldott feladatokat. Ezek webkamerás órák, de kevesen kapcsolják be a kamerát, a fiam se, nem szereti. Úgy kell elképzelni pont, mint egy normál órát, a tanár magyaráz, akit pedig felszólít, az bekapcsolja a mikrofont, és válaszol.

A hozzánk kiküldött tájékoztatóból nekem az jött le, hogy központi előírás az órák 2/3-át online leadni, aminek személy szerint nagyon örülök, az a tavalyi egy katasztrófa volt.

2021. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Egy elsost hogy szolit majd? Most tanul írni,meg olvasni.... katasztrófa az egész.
2021. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem húgom most hatodikos, nekik kötelező lesz bekapcsolni a kamerákat. Napi max. három ilyen óra lehetne, na nekik négy lesz. Ezen kívül ami nem volt óra megtartva, abból leckét vagy órai munkát krétán keresztül küld majd a tanár....
2021. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Iskola válogatja. Nálunk a tavalyihoz hasonlóan ismét második műszakban tanár leszek. A tanárok megadják a feladatokat, hogy mit kell megcsinálni, én elmagyarázom és megcsináltatom a gyerekemmel, lefényképezzük és küldjük. Merthogy a tanárok szerint ez jól működik... Csak idén most fél 6-kor állok neki ugyanennek, mert nem leszek home office-ban, vagy legalábbis nem annyit, mint tavaly.

Mi most gyógyultunk fel covidból, de az nem vitt el, de ettől a "digitális oktatástól" tuti felkötöm magam...

2021. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gyerekem van, egy 4.-es és egy 7.-es.

A kicsi tavaly 3.-as volt, és a tanárok messengeren küldték az anyagot. Elég profin ki volt dolgozva, de mégis jórészt nekem kellett vele odaülnöm, mert kicsi volt még egyedül tanulni, igaz ő sni-s is. Több szülő mondta, hogy a gyerek tanult egyedül, mert ő dolgozott, este csak átnézte. Irigylem. Most nekik azt mondták, hogy napi 2 óra lesz megtartva online, és utána önálló feladat. Ennek én is örülök, mert érezze már a gyerek, hogy az ő dolga, és nem az enyém.

A hetedikesnek tavaly a Classroomban küldték az anyagot. Általában az volt, hogy olvasd el egyedül a könyvet, és oldd meg, küldd vissza. Hát, ez gáz volt, mert a férjemmel megbeszéltük, hogy ő tanul a naggyal, én a kicsivel. Ő meg bement, megkérdezte, értesz mindent, megy, tudod? Aha. Huh, de jó. Aztán 2 hét múlva elkezdtek nekem írogatni a tanárok, hogy semmit nem küldött vissza a gyerek. Utána hozzá is én jártam be, ellenőriztem mit csinál, elmagyaráztam a matekot, nyelvtant, angolt. A belem lógott, elegem volt.

Most nekik is inkább online óráik lesznek, volt már egyszer, mert karanténban volt az osztály, hát nem voltam elégedett. Technikailag nincsenek még a topon, mert pl. folyamatosan belebeszéltek a gyerekek, meg nem lehetett látni a táblát meg hasonlók. A gyereknek nagyjából az óra címe volt a füzetbe leírva, és kész. Remélem most jobban összekapják magukat, mert nem akarom én leadni az anyagot itthon.

2021. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Már a tavalyi online oktatás is így zajlott nálunk.

Skyp.on tartotta a tanító az órákat,rendesen mintha iskolába lennének.

4.osztály

2021. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De nálatok a rendes órarend szerint vannak megtartva az órák digitálisan is? Nálunk egy totál lebutított digitális órarend van, minden tanórából a rendes óraszám fele van csak beleírva, tesi heti 1 van.
2021. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a rendes órarend szerint lesznek megtartva az órák meet-en, 4.-es. Már 2x voltak karanténban, akkor is órarend szerint mentek, minden tárgynak van külön terme a classroomon, ott is vannak infók, és az elkészített feladatokat is oda kell feltölteni. Sokkal jobb és átláthatóbb így, hogy egységesítették, mint a tavalyi ahány tanár, annyiféleképpen kérte rendszer, na az katasztrófális volt.
2021. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hátha jobb lesz most így,hogy online részt vesz az órán,mert ez a tavalyi visszaküldözgetősdi a halálom volt... Iszonyat mennyiségű leckét adtak,a fiam már minden reggel sírva kezdte a napot. Tesit is vissza kellett küldeni videófelvételen,aminek az előkészülete élből 1 óra volt. (Akadálypálya az udvaron.......). Táncból,énekből,etikából sokszor több mindent kellett megcsinálni,kamerázni,mint egy alap magyar tantárgyból.

Az enyém is tanulna egyedül,de akkor este 23ra végezne,csak hogy 14ig minden leckét vissza kellett küldeni és csak összecsapta volna ha nem figyelek. Úgyhogy...hátha jobb lesz ez az ott ül a gép előtt és hallgatja a tanárt izé.

Meg amúgy is. Én nem vagyok jó a magyarázban.

2021. márc. 7. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!