Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek kisiskolás korú gyereke...

Akinek kisiskolás korú gyereke van és dolgoznia kell, hogy oldja meg a gyerek felügyeletét a hosszabb szünetekben?

Figyelt kérdés
Nálam nem aktuális a téma, csak kíváncsi vagyok rá, hogy pl. olyan családokban, ahol a nagyszülők már idősek, vagy meghaltak, más rokonokkal nincs olyan kapcsolat, vagy nincs tábor, vagy betelt a létszám, nagyobb testvér nincs, a szülők nem tudnak egész nyárra szabadságra menni, ott hogy lehet megoldani a gyerek felügyeletét?

2023. jún. 24. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk, szintén Pest mellett júniusban végig van iskolai ügyelet, augusztus közepéig pedig nagyon olcsó nyári napközis tábor. De tényleg nagyon olcsó, pár ezer/hét, és erre is lehet támogatást kérni. Augusztus utolsó két hete az, amikor nincs semmi, ennyit meg lehet oldani.
2023. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt van nyári napközi, ahol csak azt az étkezési díjat kérik, amit amúgy fizetni szoktál a suliban (kedvezményekkel). Aki nem tudja megoldani oda viheti ingyen majdnem egész nyáron is. Nekem az a fura, hogy ismerős szülő panaszkodik, hogy képtelen megoldani a nyarat, mert dolgoznia kell. Erre én kis naív, elmondom neki ezt a lehetőséget, mert azt hittem nem tudott róla. Mire ő felháborodva, hogy de hát ott nincs program és az nekik nem jó... Szóval ezt nem értem igazán. Most akkor a gyerekfelügyelet a gond vagy tábor kell minden extrával, de ingyen (tehát fizesse más).
2023. jún. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy home officeban vagyok.
2023. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
nyári ügyelet. A gyerekem minden évben 4 hetet ott töltött (2-2-2 hetet tudtunk szabiból és mamákkal megoldani), nem volt gondja vele. Sokan vannak.
2023. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennek fizetos taborokba osszesen 3 hetre, fogunk 2 hetet nyaralni. Ezen kivul heti 2 nap a mamaval, 3 nap velem (home office).
2023. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden nyári szünetben megkérdezi valaki, de igazából nem tudom milyen csodára vártok.

Szerintem te magad is tudod a választ.

1. Táborok

2. Fizetett babysitter

3. Felváltva mész szabira a férjeddel

4. Van aki home office-ban dolgozik.

5. Valami rokon, szomszéd vigyáz a gyerekre.

Egyébként az óvoda még annyira nem is gáz, ott kb. 4-5 hét szokott lenni a nyári szünet, sőt, ha nagyon nem tudod megoldani, akkor át lehet vinni a szomszéd faluba oviba, szokott lenni ügyeletes óvoda.

Az alsó tagozat első néhány éve már nehezebb eset, mert ott tényleg 2,5 hónap a nyári szünet, és azért egy 6-7 éves gyereket még nem nagyon lehet egész napra otthon hagyni egyedül. Bár bennünket otthon hagytak, túléltük. Most is ismerek ilyet, bár a társadalom általános megvetése sújtja az ilyen szülőket, segíteni nem állnak sorba. Pedig elvileg benne van a törvényben, hogy az önkormányzatnak kötelessége egész évben gyermekfelügyeletet biztosítani a dolgozó szülők gyermekeinek. Nagyvárosokban talán ez meg is valósul, pl. Székesfehérváron van városi tábor augusztus kivételével egész nyáron. Nálunk a faluban júniusban van még gyermekfelügyelet, aztán 2 hónapig oldd meg.

A táborokat viszont aranyáron mérik, egy egyhetes nem is ottalvós tábor már 50.000 Ft-tól kezdődik, azért ezt nem sokan engedhetik meg maguknak, főleg ha több gyerek is van. Mi egyet szoktunk fizetni a gyerekeknek, na nem, mintha ez bármit megoldana, de legalább nem unatkoztak.

2023. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!