Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Zeneiskola jó vagy sem?...

Zeneiskola jó vagy sem? Megbántátok, hogy beirattátok a gyermeketeket vagy inkább jó ötlet volt?

Figyelt kérdés
2023. szept. 6. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Fiam 3 hangszeren tanul. De magánban. Az állami apafokú oktatás semmit nem ér.
2023. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

1989-1996-ig voltam általános iskolás. 5.-től zene szakos,ami azt jelentette,hogy kötelező volt a zeneiskola,és az énekkar. Életem legszebb időszaka volt. Csak jó véleménnyel vagyok a zeneiskoláról,pedig nekem itt a keleti végeken csak orosz tanárain voltak, és magyar zene/népzene helyett orosz zenét kellett tanulnom (Kisvárdán). Ezt már akkor sem értettem,de így volt.

Hatalmas élmény, közösség, egy szuper dolog.

A lányom is fog hangszeren tanulni,ha odanő.

2023. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

A legfontosabb kérdés, hogy a gyerek szeretne-e zenélni és/vagy szereti-e a társaságot...


Nálam az, hogy van valami közösségi jellege, s nem csak tanulsz valamit, mindig is taszított.

2023. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a zeneiskolában kötelező a szolfézs, és még most is ugyanaz a vaskalapos, szigorú tanárnő van ott, akinél anno én is "tanultam". Gyomoridegem volt minden óra előtt, másnak a matek volt a mumus, vagy a tesióra, nekem a szolfézs (amiért még fizettünk is...).


Long story short, mondtam, hogy oda a gyerekem biztos nem fog járni. Felesleges is.


Magánúton jár zongorázni, azt nagyon szereti. Magát a zenét is, de a tanárnője is egy tündér.

2023. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim szeretnek járni, és elég furák, de a szolfézs a kedvencük :)))
2023. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én zongorázni tanultam általános iskolásan (egy másik lány járt, és tetszett, ezért én is akartam). Ami a zongorát illeti, ahhoz eléggé kétbalkezes voltam. De a szolfézs tanárral nagyon egy húron pendültünk, amiatt szerettem járni.


De ez 2000 körül volt, hogy most mi a helyzet, azt nem tudom.

2023. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 5 éve tanul zeneiskolában és nagyon szereti. De szerintem kétféle tanuló van: a született zenész és az, aki megtanul a hangszeren játszani. Annyira látszik a különbség, amikor van 1-1 hangverseny. Ha előbbi a gyereked, akkor mindenképpen, ha utóbbi, akkor majd menet közben fog eldőlni, hogy csinálja majd évekig vagy belefárad.

A zeneóra egy idő után csak konzultáció gyakorlatilag, a valós tanulás minden áldott nap otthon történik. Az én fiam magától zenél minden nap, mondani sem kell, de neki lételeme a hangszer. Ha valaki csak muszájból gyakorol naponta, akkor nem lesz öröm.

2023. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
En angyon szerettem gyerekkent, es a gyerekeim is járnak, igaz a szolfézs csak akkor jo ha nem egy belassult tanár tartja az biztos. De zenét tanulni szerintem hasznos és nagyon jó dolog.
2023. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyjából tanárfüggő. Egyes emberek nem jönnek ki jól egymással. Hozzám pl.többen kérték át magukat. Volt pár olyan is, akinek könyörögtem, hogy ne hagyja abba a szolfézs miatt mert xy néni 1 év múlva nyugdíjba megy.

A rendszer nagyon szar, amiatt meg én hagytam ott az egészet..

2023. szept. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fiam budapesti, állami zeneiskolában tanul.

Én is így tanultam anno, ugyanazokkal a (Kodály)módszerekkel kb.

Nagyon szereti, fontos nekünk a zene, része a komolyzene a kultúrális életünknek is, nincs kényszer vagy erőszak.

6. Osztály végén sikeres szolfézs alapvizsgát tett, hangszeres tárgyból egy nagyon ismert és elismert művész/tanár tanítja egy zenész famíliából.

Sok szeretettel, türelemmel van a gyerekek iránt minden zenetanár, akikkel eddig kapcsolatba kerültünk.


Nagyon sokat hozzátesz szerintem egy emberhez a zenélés, hangszeres játék, gyakorlás stb.

Nyilván, mint mindent, ezt is gyakorolni, szeretni kell, kedvvel, motivációval csinálni. Nálunk a szolfézstanárt is szerették a gyerekek, a csoportban mindenki 90% feletti alapvizsgát tett és örömmel, szeretettel tanultak, de tudom, hogy nem mindenhol van ez.


Aki élt már máshol a világban (nekünk volt szerencsénk) az talán még inkább tudja értékelni, hogy itt minden nehézség ellenére gyakorlatilag majdnem ingyenes a világszínvonalú zeneoktatás- és igen, a világ nagy részén a Kodály-módszer alapján vezetik be a gyerekeket a zene világába és erre is büszkék lehetünk.

A tandíj nálunk egész félévre nincs 10 eFt, én üdvözlöm, hogy függ a tanulmányi eredménytől is. Az is nagyon jó és igen értékes dolog, hogy a gyerekek DRÁGA (!!) hangszereket kaphatnak a zeneiskolától otthoni használatra. Nálunk egy alsó hangon 600 eFt értékű versenycselló van, amihez csak egy nyilatkozatot kellett aláírnom, mint a gyerek könyvtári tagsága esetén…

Jó az, hogy nem kell szó szerint százezreket, milliókat beruházni akkor, ha esetleg menet közben kiderül, hogy mégsem fekszik a gyereknek annyira a zene. A kották is elérhetőek, nincsenek aranyárban, sok zeneiskolában van kölcsönözhető készlet.

Mielőtt valaki leszólja ezt a rendszert, próbálja meg függetleníteni egy-egy tanár személyétől és a személyes negatív tapasztalataitól.

A rendszer szerintem kiváló és igenis megfizethető.

Talán azon kevés dolgok egyike ebben a kicsi, nem túl gazdag és versenyképes országunkban, ahol valóban van tehetséggondozás, a szegény sorsú, de tehetséges gyerekeket is valóban felkarolják, ahol nem pénzfüggő az előrejutás.

Én boldog és büszke vagyok, hogy zeneiskolában tanulhattam 10+ éveket és azért is, hogy a gyerekem is része lehet ennek.

A zenekarok, a zenei táborok is felejthetetlen élményt adnak, a gyerekek tanulnak egymással együttműködni, figyelni egymásra és egy kikopófélben lévő, de nagyon értékes kulturális értékkészlethez kaphatnak szerény díjért cserébe hozzáférést.

Sem Nyugat-Európában, sem az USA-ban nincs ehhez fogható, ilyen széles körű és jól szervezett zeneoktatási rendszer.

2023. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!