Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi és milyen különórákra...

Mennyi és milyen különórákra járatjátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Az enyém ötödikes, jelenleg heti 2 matek, 1 logiscool, 1 úszás, és 1 rajzszakköre van (ezt ő választotta). Kellene még 1 angolra is járnia hetente, ami ellen tiltakozik. Nem akarom túlterhelni sem, ugyanakkor jó lenne, ha egy erős hatosztályos gimibe bekerülhetne hetediktől. Nálatok hogy alakulnak ezek a dolgok? Szívesen jár a gyerek plusz órára? Az enyém mindig azzal jön, hogy de a többiek nem járnak, neki minek kell...
2023. szept. 22. 15:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
41%
Valóban rengeteg ennyi különóra, de a matekkal kapcsolatban hagy védjem meg a kérdezőt. Magántanár vagyok, rendszeresen készítek fel gyerekeket központi felvételire is. Ne legyenek illúzióitok, mindenki vesz órákat, a legokosabbak is. Aki nem nálam, az másnál. Ha nem magántanárhoz jár, akkor csoportos felkészítésre. Ritkán kerül be gyerek plusz felkészítés nélkül, egyszerűen azért, mert senki nem egyformán jó matekból és magyarból. Nagyon magas a ponthatár, pont azért, mert sokan nagyon készülnek rá, és így tudnak sok pontost írni, aki csak az egyikből ír jót, a másikból közepeset, az kevés lesz, pedig az a teljesítmény se a "buta" gyerekeké.
2023. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
76%
De ettől nem lesz okosabb, hogy ötödikes korába kizsigereled. Gimi végén van értelme járni.
2023. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Derjaderja ***** válasza:
87%
9. De az OKTVre nem 8 évesen kell tanulni....
2023. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%

Soha nem járattak különórákra.

Gimiben megcsináltam egy felsőfokú nyelvvizsgát, egy emelt francia értettségit és 95% feletti lett a többi érettségi tárgyam. Elvégeztem az egyetemet és a mesterképzést is. Mindezt különtanár nélkül. Lovagolni jártam általános óta, azt nagyon szerettem, délutánonként is lent voltam a lovastanyán.


Húgom nem valami jó tanuló, nem is szeret tanulni, őt járatták gimi alatt matek, angoltanárhoz. Általánosban sehova nem járt, csak sportolni.

Hiába járt a tanárokhoz, önállóan nem igazán tanulja meg, amit feladtak neki.



Én úgy látom, nem a különórákon múlik egy gyerek jövője.

2023. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%
A nyolcadikos most felvételi előtt jár matek és magyar tanárhoz heti 1+1 alkalommal. Emellett egy angol évek óta és 4x jár edzésre. A kicsi hatodikos, neki csak angol és edzés van, heti 3 alkalommal. Ő csak negyedikben felvételi előtt járt tanárhoz 4 hónapig. Heti egy alkalommal lovagolnak is hétvégén. Mindkettő ott sportol amit választott. Nem hinném, hogy egy jóeszű gyereknek hetente többször magántanárra lenne szüksége. Inkább egy jó általános iskolára.
2023. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
5%

Már megint ez van? Őszintén nem akarom, hogy a gyerekem hasonlítson az ilyen "szabad játék kell neki" meg "ígyis úgyis ember lesz" emberekhez.


3 zeneórából kettő 40 perces, plusz egy másfél órás szolfézs, a 2 úszása 45 perces, a nyelvórája meg velem közös, egy óra. Ja tényleg, úú, de sok. Ja nem. Olyan suliba jár, ahol nincs nyelv, nincs rendes tesi és szrnak a készségtárgyakra épp úgy, ahogy a főtárgyakra. Én az iskola helyett tanítom, oda csak barátkozni jár, meg hogy közösségben legyen.


Ha versenyistálló lenne, ahol van nyelvoktatás, külön kérnek mozaikos könyvet, van kötelező olvasmány olvasónaplóval, megtanítják füzetet vezetni és szövegest megoldani, illetve a tanárnője nem hibázna nyelvtanból és irodalomból, a környezetet meg nem butítaná le, akkor nekem semmi gondom nem lenne, és nem járna sehova, dehát ugye nem minden iskola egyforma. Gyenge iskolába jár, már nem tudok rajta változtatni, szóval kb ott pihen és szrt sem csinál, csak játszanak, délután meg megcsinálja, amit normális helyen délelőtt szoktak. Technikából tavaly se vettek elő semmit az ollón kívül, itthon pasztellkréta, dekupázs, szappanöntés megy önerőből, meg famegmunkálás, az ének zenét tanítja a zenesuli normálisan, a mozgásra ott az úszás, nyelvet biztosítok külön, matekot, irodalmat, természettud. alapokat szintén én viszem, és erre kéne még mondjuk robotika vagy ilyesmi, mert digitális kultúrán be sem jutnak az infó terembe, ha mégis, paintben rajzolgatnak.. Így tanul is valamit, kb így van egy jobb általános iskola szintjén, amit bele tudok rakni a gyerekbe.


Ha majd 8 osztályos gimibe megy, ahol minden tárgyat megfelelően tanítanak, nem lesz ennyi különórája, csak egyszer jusson be, kibukni onnan irtó nehéz.


Miért nem váltunk? Mert hogy nézne ki, hogy 3 általános iskolája van 4 év alatt? Eláshatnánk magunkat, a szóbelijét lehúznák érte, ugrana a jó oktatás.

2023. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a felvételit már tavaly is meg tudta írni másodikosként(a negyedikeseknek valót) a magyart 60%ra majdnem, matekot meg 40%ra, szóval nincs semmi problémája, amit tanult már, azt jól tudja, meg hát okos.. Illetve nem mindenkinek kell különtanár, ha az anyja/apja/rokona jó dolgokban, és van rá ideje/türelme, képes megtanítani.
2023. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Derjaderja ***** válasza:
80%
16. Mért milyenek szerinted ők? A "szabad játék kell" emberek.
2023. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan nem is értem, hogy sikerült nekem 0 különórával abszolválnom az egyetemet. Két gazdasági nyelvvizsgával (egy felső, egy közép). Otthon se tanítottak soha, mindig magam tanultam.

Zene, sport az más. Arra járnak a gyerekeim, amire szeretnének, de külön tanárra nincs szükségük.

2023. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
88%
Semmire. Bőven elég neki az iskolai foglalkozás, attól is tökéletesen lefárad. Suliban járnak úszni, iskolaidőben van tehetséggondozó/felzárkóztató óra (kinek éppen mi), sakkszakkör mesteroktatóval. Sima általános. Gerinctornára jár csak külön.
2023. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!