Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi és milyen különórákra...

Mennyi és milyen különórákra járatjátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Az enyém ötödikes, jelenleg heti 2 matek, 1 logiscool, 1 úszás, és 1 rajzszakköre van (ezt ő választotta). Kellene még 1 angolra is járnia hetente, ami ellen tiltakozik. Nem akarom túlterhelni sem, ugyanakkor jó lenne, ha egy erős hatosztályos gimibe bekerülhetne hetediktől. Nálatok hogy alakulnak ezek a dolgok? Szívesen jár a gyerek plusz órára? Az enyém mindig azzal jön, hogy de a többiek nem járnak, neki minek kell...
2023. szept. 22. 15:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
93%
A tanáros oldalakon egyre több szülő keres magán tanárt. Egyáltalán azért, mert az iskolában nincs szakos tanár pl. angolból vagy más tárgyból. Sok szülő pedig azért, hogy a középiskolai felvételire felkészítsék a gyereket. A lányom magán nyelvtanár és én azt látom, hogy sok szülő túl korán vár el a gyerektől nyelvvizsgát, vagy eredmény javulást. Nem ismerik fel a gyerek korlátait, csak a saját elképzelésüket erőltetik.
2023. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
88%
Hatodikos jár két focira meg egy németórára, mert kéttannyelvű német iskolába jár, és mi nem tudunk németül.
2023. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
25%

Az én fiam hatosztályosba jár, az ország legjobbjába.

A felvételire igenis kellett készülni, ennek elsősorban az az oka, hogy

- kell vizsgarutin

- a központi felvételi kompetencia-alapú, de vannak típusfeladatok, amikben igenis lehet és kell rutint szerezni (vagy ha nem is, a versenytársak ezt teszik :D ) és 45 perc alatt igenis kemény tempót kell belőni, hogy 90 pont körüli eredmény szülessen (egyébként a sulik által szervezett előkészítők erre jók kb meg tippeket adnak stb.)- kis gyakorlással szerintem a rutin hoz egy kb +5 pontot, de nyilván annak érdemes felvételiznie, akit lehet motiválni, mert akarja is, nem a szülő döngöli, meg meg bír írni egy bármilyen feladatlapot az elmúlt 10 évből mondjuk elsőre 80 pont felett.


De a különórák: a suli ingyen a tanórakereten felül szervez a gyerekeknek és nincs olyan, aki ne maradna heti 1-2-3x (ahogy ideje, érdeklődése engedi) szakkörökre.

Az enyém

- kémiára

- törire jár 1-1 napon a 7. Órában

Most jött, hogy lehet 3. Nyelvet HOBBI SZINTEN, heti 1x járva kipróbálni, ugyanilyen szakkörszerűen, alkalmanként jelképes PÁRSZÁZ (!!!) forintért és 4 nyelvet kínál erre fel a suli (ami nem az angol-német-spanyol jellemző hármas, hanem ritkább nyelvek)- ha a gyereknek van kedve kipróbálni (és valószínűleg lesz, mert egy olyan osztályközösségbe tartozik, ahol a gyerekek szívesen töltenek egymással is és tanulással is időt, a suli meg ebben partner).

- heti 3 óra hangszeres órája van (2 alap és egy tehetséggondozó), de ez heti 2x jelent bejárást, mert már felsőbb éves, lehet duplaórája is- a szolfézs alapvizsga megvan, a tehetséggondozó miatt egyelőre felmentést kapott a helyére választható zenei tárgyakból

- versenysportoló- heti 10 óra edzés és már viszik nemzetközi meccsekre is, ez ugyan nem szakkör meg ilyesmi, de eléggé leköti, behatárolja az életét meg úgy a családét is :D sikeres, motivált, többszörös magyar bajnok, úgyhogy amíg viszi a flow, a mi dolgunk segíteni őt és az edzőit ebben

-havonta 2-3 alkalommal az ofő szervez ilyen “csapatépítő” jellegű “szakkört”- teremdekoráláshoz mennek vásárolni bandában meg diákkör meg társas meg sulis programszervezés stb.- ezekre is kézzel-lábbal menne, de a sport és a zene miatt azért van, hogy nem jut el. Hiszek abban, hogy kellenek ezek is és bár nem konkrét tárgyi tudást adnak át, de pl közösségi élmény, programszervezés, vitakultúra stb azért fejlődik ezzel is és ezek fontos skillek minden életkorban

- nyelv: egyelőre nagyon elégedett vagyok az iskolai keretek között kapott minőséggel (itt érettségiig jellemző az egy felső, PLUSZ egy közép, nekünk ez OK)- a 3. (Egzotikus) nyelv kóstolgatás meg nincs ellenemre, de elvárás sincs hozzá kötve, majd a gyerek eldönti. Nyilván ha nyelvvizsgára, emelt vagy előrehozott érettségire fog készülni, elképzelhetőnek tartom, hogy több szakkört, fakultációt is bevállal majd, de ha kéri és motivált, akkor természetesen az egyéni tanár, online óra stb. Vagy nyelviskola, nyelvi tábor vagy bármi lehetséges és mi megadjuk neki, ha módunkban áll.

Kitartást és motivációt várok cserébe, semmi mást, de ezzel egyelőre nincs gond.


(…és mielőtt még: van élete, van családi életünk, vannak barátaink, nemcsak képről látunk várakat, múzeumot és nem cd-ről hallgatunk zenét se :D )

2023. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
#23 Na ez az, hatosztályos gimi felvételijére igenis készülni kell pluszban, ráadásul azt is sokan elfelejtik, hogy volt egy covid is, ami az én gyerekem számára gyakorlatilag az első 2 év kiesését jelentette, mert amit ott oktatás címszó alatt műveltek, az kb a nullával volt egyenlő. 4 év alatt 4 angoltanára,3 matek tanára és 4 osztályfőnöke volt, mert folyamatosan felmondtak a tanárok, plusz negyedikben emiatt iskolát is váltottunk. Most ötödikre úgy tűnik, jó tanárokat kapott végre.
2023. szept. 22. 20:47
 25/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem hordom semmi különórára. Délután 3-kor ér haza a suliból, és utána még tanulni is kell. Én döbbentem nézem azokat a gyerekeket akik pl. minden nap járnak sportolni, s minden nap este 8-kor érnek haza, és még akkor állnak neki tanulni. A lányom osztályában volt ilyen vízilabdázó srác, aztán 7.-ben fellázadt, és abbahagyta.

Többször felmerült, de nem akartak járni, hát én nem erőltetem.

2023. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

"Na ez az, hatosztályos gimi felvételijére igenis készülni kell pluszban"

Akkor én valami zseni lehettem, mert 0 külön készülés nélkül felvettek. Vagy lehet, hogy anyukám megvett valami feladatgyűjteményt, és azt töltögettem, nem emlékszem, régen volt, de nem jártam miatta különórákra, pláne nem ötödikben.

Ja, hogy "akkor más világ volt?" Nem hiszem, sokszoros volt a túljelentkezés.

2023. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
69%

"484 pontos csúccsal jutott be az Eltére, 10.helyezeses angol Oktv-vel"


És ezzel mondd már meg mi a jó büdös fenére fog menni az életben azon kívül, hogy anyuka nagyon büszke lehet rá?

Aki csak 420 ponttal jutott be, és az oktv-n az iskolai fordulóból se jutott tovább az is ugyanazt a diplomát fogja kapni, és a szakmájában, amit az egyetemen fog megtanulni (és semmi köze a gimis tantárgyakhoz) lehet sokkal jobb lesz az, aki korábban a szabadidejében (merthogy volt neki ilyen is) azon a területen fejlődhetett, ami igazán érdekli, nem a matek-magyar-angol gimis követelmenyrendszerébe volt beskatulyázva a "fejlődése". Állásinterjún senkit sem fog érdekelni se a felvételi pontjai, se az oktv, de még a diplomájába írt jegy se.


Én is nagyon büszke vagyok rá, hogy csúszás és bukott kredit nélkül elvégeztem a BME-t (10% alatt van az ilyen emberek aránya), de nem mentem vele semmire, csak arra, hogy 5 évig kizsigereltem saját magam, hogy legyen egy olyan szakmám, amire mások elismerően bólogatnak, hogy "az igen"...

Most épp szakmaváltásban vagyok egy huszadrangú egyetem "büfé szakán" és ne tudd meg milyen érzés arra gondolni, hogy mennyivel másabb, mennyivel jobb lehetett volna a huszonéves korom, ha nem egy "elit" egyetem által elvárt teljesítmény diktálja. És én már felnőtt voltam, csak magam hibáztathatom, de képzeld el, hogy milyen ha ugyanez a gyerekednek esik majd le az általános iskolás koráról... Azért majd csak téged hibáztathat.


(Amúgy 5. osztályban énekkaron kívül semmire sem jártam, sőt egész iskolás korom alatt csak nyelvvizsga előtt jártam pár hónapig angolra, mivel szóbelire nehéz egyedül készülni. Amit bánok, hogy nem sportoltam valamit, lehet talán lassabban tette volna tönkre a napi 9 óra számítógép előtti ülőmunka a hátamat.)

2023. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
72%

23!

Egy korában gyereket csináltál s gyerekedből! Gratulálok!

De ugye azért néha játszottál is vele hogy legyen valami szép emléke a gyerekkorából jobb esetben...

2023. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
#koravén
2023. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
78%
Elsős, kétszer jár hetente fociedzésre, van egy szolfézs, de az péntekenként 12.30-14.00 között az iskolában, és utána el is hozom (szuper a tanár, nagyon élvezi a gyerek), és egy művészetterápia óra hetenként. Kézilabdára is szeretne járni, de szerintem sok lenne.
2023. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!