Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános második osztályban...

Általános második osztályban lehet jumbo grafit ceruzát használni?

Figyelt kérdés

Pl ilyet:

[link]

Vagy csak vékony ceruzát használhatnak?

Beleszólnak nálatok egyáltalán?



2023. okt. 17. 18:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, használhatnak vastag grafitot
Nem, csak vékony ceruza lehet
Nem szólnak bele
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon rossz ötlet.
2023. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem szólna bele a gyerekem tanára, addig, míg ez nem akadályozná a gyereket. De szerintem ilyen ceruzával nagyon kényelmetlen lehet írni.
2023. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"De szerintem ilyen ceruzával nagyon kényelmetlen lehet írni."


Pont hogy sokkal könnyebb ilyennel írni annak, akinek a finommotorika a nehézsége. Kevésbé fárad a kéz, könnyebb tartani.

2023. okt. 17. 18:50
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
nem könnyebb. Még felnőtt kéznek is megterhelő tartósan vastagabb írószert stabilan tartani.
2023. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De nem felnőttekről beszélünk.

Egyébként meg "A larger grip can be easier for a smaller hand to hold, since it requires less precise muscle control."

Ha pedig lehetőségként kint van a vékony és a vastag is az asztalon, a gyerekem a vastagot választja, mert azt találja könnyebbnek használni.

De amúgy nem módszertani értekezést kértem, hanem igen vagy nem. 🤦

2023. okt. 17. 19:13
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
jó, akkor szenvedjen. Egészen más színezni vele, megint más írni. Írásra gyereknek nem ajánljuk.
2023. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hb grafittal írni szokás...
2023. okt. 17. 19:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk most ugyanez a szitu. Kérdezd meg a tanítót. Nálunk a postairon ilyen vastag és grafit is van itthon a vastagabbol, de nem merem betenni a tolltartóba, szerintem grafitbol a vékony kell, aztán lehet, hogy nem így van.
2023. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk direkt ilyet javasoltak.
2023. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Változó, én fogáskönnyítős vastagabbat is vettem(hiányoznak belőle darabok az ujjainak)illetve van fogáskönnyítő külön(ilyen szilikon meg szivacsos), azt ráhúzhatod a sima ceruzájára. Az enyém a vékonyat preferálja, de lecsúszik a keze rajta szinte a ceruza hegyéig. Egy másodikosnál sincs tartósan ceruza, 3-4 szavas mondatokat, ha írnak, sokat mondok:)


Szerintem is könnyebb kezelni amúgy a vékonyat, precízebben lehet vele dolgozni, de tökmindegynek tartom, a vastag is alig vastagabb(pláne a fogáskönnyítős) a simánál.


Ez a csúszásgátló cucc meg szrt sem ér a fabereken. Vékony ceruzát vegyél és szilikon fogáskönnyítőt, amit a ceruzára lehet húzni. 1000ft a pirexben.

2023. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!