Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek, ha a fiam tanára...

Mit tegyek, ha a fiam tanára hiányzás helyett szaktanárit adott?

Figyelt kérdés
A fiamnak(11) szülői igazolást írtam az utolsó két órájára, mivel családi okok miatt nem tud rész venni ezeken az órákon. Az egyik órában témazárót írtak és azt mondta a tanár, ha haza mer menni beír neki. Meg is tette. Tudom, hogy a dolgozatot pótolnia kell. Ezt ő is tudja. A tanár viszont azt hiszi, hogy a dolgozat miatt kell elmennie.

2023. okt. 19. 14:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Ezt nyugodtan továbbíthatjátok az igazgatónak. (Tanárként mondom)
2023. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
24%
Persze előtte mérlegeld, hogy milyen temperamentumú a "kolléga", lehet többet ront ez, mint segít.
2023. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Én a tanárt keresném meg online felületen először, utána mennék csak az igazgatóhoz.


Egyébként ezekhez szoktak valamit írni, milyen indoklást írt a szaktanárihoz? Gondolom nem azt, hogy dolgozatról hiányzott..

2023. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, igazgatót keresd fel!

Hiányzás miatt amúgy sem adhat intőt.

2023. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
Igen. És feltétlen írásban jelezd, hogy el kellett mennie, nem a doga miatt, gondviseloi igazolassal igazolod. Aztán kiderul, arra mit reagál. De legyen nyoma, hogy te már jelezted. Ha előtte is szóltál már, akkor ezt is írd bele.
2023. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg azert nem adhat szaktanárit, mert nem vett részt az órán és ő hisz valamit... ha igaz is lenne, nem tehet ellene semmit, ha van igazolás.
2023. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Tanárként mondom, először keresd fel a "kollégát" és utána fordulj az igazgatóhoz, ha nem jutsz vele dűlőre. Ilyet nem tehet!

Én is voltam ilyen helyzetben gimisként, minden kedden latin fakton felelés volt és egymás után háromszor pont aznap hiányoztam, mert a megyei kórházban a mammográfia rendelés is keddenként volt. A tanárom bevésett három egyest, mert ugye nem feleltem. Mikor visszamentem és pótoltam, akkor sem törölte ki, így hiába feleltem ötösre, a jegyek átlaga hármas lett. Én sem szórakozásból hiányoztam, mellrák gyanújával jártam orvoshoz 17 évesen.

2023. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Beküldtem a szülőit a Krétába. Írtam a tanárnak, hogy mi a helyzet.
2023. okt. 19. 21:08
 9/19 anonim válasza:
100%
Nekünk úgyan ez volt csak Osztályfönöki megrovással! Mert már volt egy osztályfőnöki intője mert bekiábált az órán káromkodott stb.... De egy késés miatt én még mindig nem értem!
2023. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Én őszintén mondom, hogy nem foglalkoznék vele. Ha egyest írt volna be, az más kérdés, mert rontja az átlagát, de az ilyen beírásokkal csak a saját frusztrációját próbálja levezetni, és a világon semmi következménye nincs. Ha felülsz erre, annál inkább rászáll a gyerekre, hagyd rá.
2023. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!