Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen problémája lehet...

Milyen problémája lehet annak, akinek csak a diktálás után leírandó feladatok nem mennek?

Figyelt kérdés
Ha előre van nyomtatva papír, vagy ha szóban kell felelnie, vagy fogalmazást kell írnia, mind megy. Diktálás után viszont a matek és a tollbamondás is rosszul megy neki, lemarad, sokat radíroz, "félreért", mást ír le. Írásképe szép, folyékony, gyors(kivéve diktálásnál, de ott is szép). Helyesírása is jó, matek feladatai hibátlanok, de diktálásnál a fele kimarad, több hibás. Tollbamondásnál is alig jut valameddig. Milyen képessége lehet gyengébb, ami miatt az ilyen jellegű feladatokkal gondja van? Mi lehet a fejlesztendő terület, ami ezt a nehézséget okozza?
nov. 21. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Beszédértés
nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Első körben hallás vizsgálat, így laikus szemmel. Úgy gondolom, ha bármi idegrendszeri vagy pszichológiai baj lenne, az másban is megmutatkozna.
nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
Hallása rendben van?
nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Hallás, beszédértés, figyelemzavar.
nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek hallásvizsgálat, van amikor nincs annyira feltűnő jele, mert csak egy bizonyos tartományban nem hall jól, emiatt félrehall dolgokat. Reagál a hangokra, a halk hangokra is, de bizonyos tartományban nem jól hallja.
nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem valami figyelemzavar ugrik be.

Hasonló vagyok, ha épp nem tudok minden idegszálammal fókuszálni akkor bestresszelek és semmi nem marad meg.

Rövid dolgokat tudok megjegyezni szóban hallottakból.

Fejben nem tudok számolni csak nagyon lassan.

Papíron meg minden gond nélkül gyorsan megy minden.

Amúgy nincs semmi diagnosztizált eltérésem, igaz akkoriban nem is foglalkoztak ilyenekkel.

nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Hallás/beszédértés/logopédiai problémák. (Ha ő maga mondjuk l-nek ejti az r-t, akkor hallás alapján sem biztos, hogy különbséget tud tenni.) Ez nem egyenlő a beszédértési nehézséggel, az egy másik probléma. Szóval első körben ezeket vizsgáltatnám ki.
nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, igen, kimaradt, ha a fentiek rendben vannak, lehet, hogy csak simán gyengébb az akusztikus emlékezete.

#7

nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
SZÓBAN ügyes, tehát villámgyorsan számol fejben, érti a kérdéseket(majdnem mindig, mondjuk előfordul, hogy téveszti a kérdést, de ritka) és egyből reagál is rá helyesen. Ha mondjuk kérem, hogy amit mondok mondja vissza, képes rá sok nyelvtörőnél is. Verset viszonylag gyorsan tanul. Akkor van gondja, ha le is kell írnia, amit hallott. Hallásvizsgálaton már volt, elviszem majd újra, de olyan, mintha valami "összerendezési" gondja lenne, hogy mikor írni is kell, meg figyelni is a hallottakra, esetleg gondolkozni is, akkor nem megy. Külön külön jól mennek ezek. Úgy érzem nem figyelemgond(akkor nem menne szóban sem villámgyorsan és pontosan), nem hallási probléma(akkor szóban is rossz lenne). Ez az akusztikus emlékezet lehet, hogy gyengébb, de akkor szóban miért működik és tanul elég gyorsan verset? Beszédértésnél néha elcsúszik, mert szokott visszakérdezni, mondjuk nem érzem kórosnak. De mikor matek műveleteket diktálnak, ott nincs ilyesmi, a 6x5öt nehéz másnak érteni, és szóban meg rávágja fél pillanat alatt, leírásnál meg nem megy, "nem tudom, nehéz volt, nem értettem, nem volt rá elég idő", én meg nem tudok mit kezdeni vele, mert nem volt nehéz, csak le kellett volna írni, amit mondanak, de sokat téveszt benne. Másolni gyönyörűen és gyorsan másol(meg ír magától), és hibátlanul is mondja vissza a mondatokat. Kombinálva, hallás után írni nem megy. Ez akkor logopédiai gond lenne? Szépen ejt ki mindent, de egy felmérésre elvihetem. Mivel lehetne fejleszteni tollbamondásokon kívül?
nov. 22. 05:02
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
88%

Nem olvastam végig az utolsó írásod, de ez egészen biztosan figyelemzavar.Én is ilyen vagyok.Bármilyen tesztet,másolást,papírmunkát megtudok csinálni,kb 2 évvel ezelőttig fotómemóriám volt(a covid elvitte sajnos),tehát ez azt jelentette, hogy pl 1x-2x elolvastam valamit még arra is emlékeztem, hogy hol a vessző a könyvben,vagy meddig tartott a gépelt sor,vagy hányadik mondatban volt valamelyik szó.De pl írni ÉS figyelni,már nem tudtam.

Rengetegen azt hiszik a figyelemzavarról,hogy akkor az illető mindenben buta, meg semmit sem tud megfigyelni,pedig ez nem így van.

nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!