Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az MVM Next átállított hőmérsé...

Az MVM Next átállított hőmérsékletfüggő részszámlázásra?

Figyelt kérdés

Rögzíteném online a gázóra mérőállásokat két fogyasztási helyen is, de azt írja mindkettőre, hogy nincs diktálási időszak.

Ha én hibáztam volna, lásd a lenti idézetet, akkor honnan tudhatom meg biztosra, hogy átállították, és nem ilyen sunyi alattomos módon jön szembe az üzenet, hogy "nincs diktálási időszak" és levelet sem kapok arról, hogy bármit módosítottak volna?


"Ha nem diktálja be mérőállását a diktálási időszakban, akkor becsült fogyasztás alapján készítjük el számláját. Ha az éves leolvasások között egymás után kétszer, vagy összesen háromszor nem diktál, az éves leolvasás után automatikusan átállítjuk számlázási módját hőmérsékletfüggő részszámlázásra."


Hívni fogom őket jövőhéten, de addig is, hogy okosabb legyek...



2023. aug. 26. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
már 2x nem diktáltál ?
2023. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem látom át, mert egyik helyen mérőórát is cseréltek nem túl régen, valamint a diktálási időszakot sem jelzi ki, így lehet hogy a korábbi mérőállássok közt van olyan ami nem megfelelő időben lett rögzítve.
2023. aug. 26. 08:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a diktálasi időszakban diktálsz, akkor az nem számít diktálásnak. Es ahogy írod, ha egymás után kétszer vagy összesen háromszor elmulasztod a diktálást, átállítanak hőmérsékletfüggő resszámlássa.
2023. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Álj át átalányra és akkor nincs ilyen probléma.


- Tavasszal kaptam egy horribilis gázszámlát, az ügyfélszolgálaton egy óra kellett, amíg sikerült tisztázni, hogy mit szúrtak el. Rögtön átálltam átalányra.

2023. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Augusztus 1-én volt év forduló, akkor mi denki diktált, azóta nem telt még egy hónap ...
2023. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lényegi választ azóta sem kaptam..
2023. aug. 26. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Onnan tudhatod meg, hogy atállítottak-e, hogy megnézed a számlád. Van rajta oraállás? Dkktálás alapján keszült? Szerepel rajta, hogy dikt Ha nem diktálás alapján készült, hanem becslés (becs) alapján, akkor átállítottak.
2023. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Meg fogom nézni, ugyanis én csak a diktálás részét intézem.
2023. aug. 26. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Augusztus 1-én diktáltál ?
2023. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2023. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!