Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átalány, vagy diktálás?...

Átalány, vagy diktálás? Melyikkel járok jobban? (Gáz)

Figyelt kérdés

Diktálós vagyok jelenleg, mennek ugyebár most ezek a szivatások, hogy szeptemberre, októberre nem jár annyi kedvezményesen, mert meleg volt. Ügyelünk rá, hogy az éves 1729-es rezsicsökkentett limitet ne lépjük túl, ha kell, fával, klímával rá tudunk segíteni.


Ha átalányt fizetnénk, akkor nem tudnak úgy megszivatni, mint most ősszel a diktálással?


nov. 19. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Átalány a jó,ott nincs jelleg görbe .
nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de sosem voltam még átalányos számlázásban. Jelzem feléjük, hogy át szeretnék térni, és akkor megmondhatom én kezdetben, hogy havi hány m3 után szeretnék fizetni (mert akkor kérném a 144-et), vagy az előző év fogyasztása alapján ők határozzák meg?
nov. 19. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Bedobnak valamit a fogyasztási szokásaid alapján, de azt módosíthatod kedvedre.
nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ugyanannyit kell a végén fizetni, mincs ilyen hogy "megszivatnak" egyik vagy másik módszerrel. Az egyikkel az aktualis fogyasztást fizeted ki, a másikkal "hitelezel" a szolgáltatónak. Élethelyzettől függ hogy melyik az előnyösebb. Ha szeretsz ugyanannyit, egyenletesen fizetni, észnél vagy és figyelsz aa fogyasztásra, akkor jó az átalány. Ha albérletben laksz, nem fogyasztasz sokat, nem akarsz előre fizetni és diktálsz havonta, akkor a diktálás teljesen jo.
nov. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4: a végén igen, de nem mindegy, hogy az a pár százezer forint a szolgáltatónál, vagy nálad pihen addig
nov. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, sajnos de, van ilyen, hogy megszivatnak. A diktálósok most mind így jártak. Az mvm pl szeptember, októberben azt vette alapul, hogy Bp-en átlagon felüli meleg volt, tehát arra a két hónapra nem ad annyi kedvezményes gázt. Ha szeptemberben 20-nál, októberben pedig úgy 50-nél többet diktáltál, akkor fizetted a piaci árat. Ami azért durva, mert tavaly azt a nyomorult jelleggörbét 100%-ban alapul vehetted. Eszerint szeptemberre azt hiszem 38, októberre pedig 140 körüli m3 volt rezsicsökkentett áron. Kipróbáltuk tavaly télen, hogy mi van, ha egyetlen m3-rel többet diktálunk, mint ami a jelleggörbén szerepel. Ott azt az egyetlen m3-t számolták hétszeres áron. Most pedig a hasukra csaptak, hogy nézzük az időjáráshoz, így legalább hónapokig áll náluk néhány százezer (vagy millió?) háztartás pénze. Persze értem én, ha végül az éves leolvasásnál kiderül, hogy nem haladtad meg az 1729-et, akkor ők azt majd jóváírják (állítólag nem kapod vissza, hanem beszámítják a következőkbe, míg végül teljesen követhetetlen nem lesz a számlázás). Ez szerintem kicseszés. Akkor inkább választom az átalányt, és nyilván ezt is akarták elérni.
nov. 20. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:
De miért kéne előre diktálni? Az hogy valaki trükközni akar és kiszúr saját magával, az az ő dolga. Nyáron az átalány díjasokat "szivatták" a csavaros számlákkal. Annyit kell fogyasztani, amenniki bír valaki fizetni és kész. Ha nem megy, akkor alternatív megoldást kell keresni.
nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na erről az utólagos módosításról nem is hallottam... Mindenesetre alapvetően úgy gondolom, hogy kár volt ennyire megcsavarni a dolgokat a számlázással, meg a csökkentett kvótával.

Egyébként a szolgáltatónál lehet nyilatkozni, hogy elszámolás után mit akarsz tenni a többlettel. Vagy felhasználhatod, vagy kiutalják és nulláról indulsz. Szóval alapvetően ebben mindegy, hogy átalány, vagy diktálás, a vége úgyis ugyanaz, csak jól megkavarják a semmit, hogy véletlenül se értse az átlag kisember.

nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es Mindenki többet diktált a melegebb őszi hónapokban, mert azt fel tudtad használni a hidegebb téliben anélkül, hogy piaci árat fizetnél, de közben mégsem mentél túl a már említett 1729 m3-en. Ha efelett kellett, akkor kiegészítettük fával, stb. Tök jól működött. Nekünk jobban tetszett az a megoldás, hogy inkább abban a 4 hidegebb hónapban többet fizetünk (pl. december, január 300-320 m3 árát), de tavaszzal, nyáron nem kell magas összegeket. De elenengedjük ezt. Megyünk mi is átalányba, igazából jobban belegondolva, mindegy is, így is-úgy is ugyanaz az összeg van kifizetve, ha az évest nézzük. Az éves keretet nem fogjuk túllépni, mert írjuk a fogyasztást, és továbbra is rásegítünk mással, ha szükséges.
nov. 20. 12:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem miért kéne előre diktálni, mert attól még az elszámolásnál ugyanannyi fog járni. Akkor legyen átalány, és nem kell senki anyukáját szidni, mert papíron elfogyasztotta valaki a gázt húsz fokban.


Hozzáteszem, a jelleggörbés megoldás pont ezért van, mert egy csomó szerencsétlen van, aki december végére kimerítené a keretet, aztán megfagyna... Így már ideje korán kap jelzést, hogy figyu, baj van.

nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!