Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szorongás okozhatja? 13...

Szorongás okozhatja? 13 éves lesz a kislányom. Egy ideje nem tud az iskolában maradni. El kezd fájni a hasa, feje,rosszul van. Új osztályfőnőkőt kapott,és elezdődött a kálvária. A kislányom szinte könyörgött hogy váltsunk iskolát!

Figyelt kérdés

Ma megtörtént a váltás,de már kb 2 óra múlva hivott az új osztályfőnök hogy menjek érte megint rosszul van.

Mit tegyek???


dec. 4. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Vidd pszichológushoz.
dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus minél előbb ez nem játék az, hogy valaki oda jár az nem ciki! Próbálj vele sokat beszélgetni érezze, hogy bízhat benned. Sok friss levegő és rendszeres étkezés folyadékbevitel nagyon fontos, a mentális egészség szempontjából is.
dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Váltsatok iskolát, valószínűleg történt ott valami, ami miatt így érez, és ráadásul valami súlyosabb dolog, molesztálás, csúfolás, bántalmazás is lehet - nem akarok negatívkodni, de jobb mindent számításba venni. Nem mesélt neked semmit, ami ezt kiválthatta?

Keressetek egy pszichológust, aki tud vele beszélgetni. Borzasztó érzékeny korban van, ha neki ez a vágya, hogy máshova mehessen tanulni, annak oka van. Sajnálom, hogy így alakult, a legjobbakat Nektek, kérdező!

dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen szorongas csinal ilyet.
dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Nemcsak neki, neked is, nektek is pszichológus. Ugyanis a gyerek nem egy kocsi, amit a szervizbe viszel és készen, megszerelve visszakapod.

Nagyon kemény környezettanulmány is kell. Ti mennyire vagytok normálus, nem diszfunkcionális család.

De őszintén, utálhatsz érte, ha valakinek itt kell ilyet kérdezni, egy anonim oldalon, hogy majd Kis Piroska Mucsaröcsögéről válaszol, ott nagy a baj.

dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
5-ös, az is lehet, hogy a kérdező szeretne hasonlókon átment embertől tapasztalatot kérni, azt reméli, hátha volt már valaki ilyen helyzetben, aki tud segíteni. Ez még nem jelenti azt ,hogy sz*rember, vagy hogy ő csinál valamit rosszul, az oldal meg eredetileg erre van, nem arra, hogy frusztrált kommenthuszárok itt játsszák a megmondóembert ha kell, ha nem...
dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Fogjuk fel, hogy hiába ír valaki tapasztalatot, nincs két egyforma helyzet. Méghozzá azért, mert két egyforma ember sem. Ennyi. Nincs tovább. Anonim oldalon a tanácsadás nem működik. Hiába hazudod magadnak, hogy az oldal erre van. Nem ismerjük egymást. Ez egy menekülés a valóságtól. És az a szomorú, hogy a közvetlen személyes környezet kb. semmilyen, ahol ezt megkérdezhetné, és ki lehetne okoskodni valamit. Apukával, nagyszülőkkel, barátokkal, közeli családtagokkal. De nincs ilyen. Mert nem merjük kimondani a problémát, mert "hát mit fognak gondolni a Pistiék, hogy biztos bolond a gyerekem, inkább megkérdezem idegenektől"

Nekem megfelel, amit gondolsz, semmi dolgom nincs vele. Azt viszont már rohadtul unom, hogy senki nem képes a józan paraszti eszét elővenni.

Tudom szólj igazat, betörik a fejed.

De pont én vagyok, akik ezer tapasztalat alapján tudja, hogy mi a megoldás. Kapcsolati dinamika szakértőként rengeteg ilyen helyzetet hallottam.

Pszichológus, csaladterápia. Anyukának, ha van, apukának is. Igazából gyerekvállalás előtt kötelezővé tenném, mert akkor ez a kérdés meg sem jelenhetne. Képes lenne mindenki gondolkodni, a megfelelő helyről azonnal segítséget kérni.

Mikor lesz az még...

dec. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
#7 Vagy csak olyan, mint én, hogy nem elég neki, ha 2 emberrel beszél róla…
dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Így van, olyan mint te, abszolút eszköztelen és bizonytalan. Az utolsó Marika néni véleménye is számít, hátha magától megoldódik.
dec. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
#9 Inkább beszélni akar róla. Lehet rosszul gondolom, de ha tényleg érdekelne, hogy mit válaszolnak, akkor nem ide írnám ki, ahol a válaszolók 70%-a olyan bunkó paraszt emocionálisan nulla, hogy tudom csak kötekedni fog. Hanem kiírnám redditre vagy a panaszold anya facebook csopiba vagy valami másik hasonlóba, ahol nem egyértelmű, hogy belémállnak. Nálam ez olyan, mint a politika. Élőben nem vitázom, mert jóban akarok lenni a barátaimmal, de itt pont úgy esnek nekem, ahogy a túloldalt álló ismerős, levezetem a feszültséget, megmondom itt nyers stílusban a magamét aztán el is felejtem és nem is jut eszembe, az ismerős meg max egy udvarias kérést érzékel belőle, ha ér annyit az ügy, politikából általában azt sem.
dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!