Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvassátok el a kálváriánkat...

Olvassátok el a kálváriánkat tanulságos!?

Figyelt kérdés

Tehát elmentünk csípöszürésre ahogy kellett, elöször ultrahangot csináltak ahol megálapították hogy egészséges, minden jó. Aztán elküldtek minket manuális vizsgálatra is, mi naivak elmentünk egy magán rendelésre ahol kitalálta a doki, hogy kis letapadása van vegyünk neki merevítös rugdalózót, jó mondom oké hittem neki vettünk. Monta jöttünk vissza ha 4 hónapos lesz a lányom. Vissza mentünk kitalálta nem javult semmit elküldtek minket röntgenre, és ránézett a röntgenképre és kb 5 perc gondolkodás után kitalálta, hogy vegyünk neki pavlik féle kengyelt mert hogy juj juj nagy a baj! Jól ránk ijesztett na mondom ennek fele sem tréfa ma felkerestünk egy másik dokit elmentünk a Heimpálba csípőszűrésre, ahol a doki azt mondta, makk egészséges, semmi baja, majd ha járni kezd hozzuk vissza kontrollra ennyi.


Szörnyű, hogy félre kezelték volna a lányomat, és 3 hónapig hordania kellett volna az a kengyelt úgy hogy közben semmi baja! Soha ne hagyjátok magatokat kedves anyukák, inkább nézessétek meg több orvossal is a gyereket mert lehet, hogy félre kezelik!

2 gyermekes anya



2014. jan. 23. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy egészséges a babád. Valóban érdemes több orvos véleményét kikérni ha nem vagy biztos a dologban. Amikor a fülészeten azt mondták a lányomnak ki kell venni az orrmanduláját 3 orvossal nézettem meg akik egyöntetűen mondták ki kell venni. Erre kerestem egy jó dokit hogy ő is nézze meg, ő is ezt tanácsolta. Belementem a műtétbe nyáron. Azóta jobb a helyzet. Érdemes utána járni a dolgoknak. Jó egészséget!
2014. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik nap tettél fel ezzel kapcsoltban egy kérdést. örülök, hogy sikerült kideríteni. èn is akkor azt tanácsoltam, hogy minél elöbb megnézetni, mert ha baj lett volna akkor akár késö is lett volna már ennyi idösen.

De szuper, hogy nem lett baj, és még szenvednie Sem kell.

Egyébként én külföldön élek, itt csak is UH-s vizsgálatot csinálnak. Ha ott nem stimmel valami küldenek rögtön tovább.

2014. jan. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen én tettem fel a kérdést, és gondoltam megosztom mindenkivel, hogy jártunk. Szörnyű volt ezt átélni!
2014. jan. 23. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy vittétek más dokihoz is.

Nekem az kezd lenni a tapasztalatom, hogy a kórházakban és az sztk-ban jobb szakemberek vannak, mint ezeken a nagy híres magánrendeléseken.

Velünk is történt egy ilyesmi dolog.

Mi lemaradtunk a 2 hónapos teljes körű uh vizsgálatról annak idején, mert éppen költözésben voltunk. Az új gyerekdoki elküldött minket, hogy igaz, hogy már 4 hónaposak leszünk mindjárt, de azért menjünk és csináltassuk meg. Mivel az kórházba már nem vállalták - úgymond nagy már a gyerek - így magánrendelésre vittük. Ott a doktornénike - bár, hogy doktor-e azt utólag kétlem - gyanúsan nézegette a lányom bal oldalát és kategórikusan kijelentette, hogy nincsen jobb veséje. Ez elég ritka betegség, de lehet vele együtt élni. Se köpni, de nyelni nem tudtunk a férjemmel.

Mindennek utánanéztünk már,hogy akkor ez mit is jelent és hogy akkor most mi lesz. Szerencsére a gyerekorvosunk elküldött minket a SOTE gyermekklinikára ott egy nagyon jó nephrológushoz,. Elolvasta a leletet, amit a nagyon jó dokinő írt, azt mondta, hogy előre nem mond semmit, hanem menjünk fel az uh-ra és utána beszélünk. Ott egy 50-es, nagyon kedves nő a lányom hasára tette az uh. gép fejét és azt mondta, : -Itt van! Ennyi volt. Elmondta, hogy ha a normális helyén nincsen a vese, akkor ez az első hely, ahol nézik. Szóval két veséje van a lányomnak, csak a jobb egy picit hátrébb, aminek szerencsére semmiféle következménye nincsen. A prof. doki is azt mondta utána, hogy biztos volt benne, hogy két vese van, mivel azt amit az a dokinő megtalált, normális méretű. Ha pedig valakinek csak egy van, akkor az az egy, egy picit nagyobb szokott lenni a normálnál.

Szóval nem kívánom senkinek azt amin keresztül mentünk addig, amíg ki nem derült, hogy minden rendben.

Sajnos nagyon felelőtlenül kijelentenek sok mindent azok az orvosok, akik lehet, hogy nem is értenek hozzá teljesen. Én is kétgyermekes anya vagyok.

minden jót nektek!

2014. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ugyanez ez a sztori volt sztk-s rendelésen. Az orvos mindennel foglalkozott,csak a vizsgálattal nem (mennyit eszik a gyerek, miért nem vittem még ide-oda stb... aminek semmi köze a csípőjéhez). Kb. fél percet nézte, aztán kijelentette h lehet h ficamos lehet h nem, nem tudja eldönteni, úgyhogy felír neki mindent. Köpni-nyelni nem tudtam, meg se kérdezett olyan dolgokat, amiket szoktak, h van-e a családban csípőficamos stb... Ezután elmentem a gyerekorvoshoz, h itt a lelet, de én még elviszem magánrendelésre is, mert a doktornő abszolút inkompetensnek tűnt. A gyerekorvos pedig azt tanácsolta, hha kétes a helyzet,kórházba vigyem, ne magánrendelésre és beutalta a heim pálba. Ott valami legnagyobb szaktekintély volt épp beosztva (utánanéztem neten itthon) és szerinte egyértelműen egészséges, nem kell vizsgálni sem többet. Utána minden havi kontrollon azért figyelte a gyerekorvos, de semmi baja nem lett. Utólag mesélte a védőnő, hogy az sztk-s rendelés annyira pocsék és annyi sok panasz van rá, hogy vannak gyerekorvosok akik inkább alapból máshova utalják a gyerekeket. Vigyétek el több helyre ha bizonytalannak tűnik az orvos. Nem egyből kikötni stb... Ez amúgy minden problémára érvényes:)
2014. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felmerül akkor a kérdés, hogy hány pici babát kezelnek akkor félre???
2014. jan. 23. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:

igen én is 3 dokihoz vittem el a 3 éves fiam mielőtt beleegyeztem a mandulakivételbe!

Az egy évesemet tegnap a doki az 1 éves státuszon "ferde szeműnek" titulálta!Írt beutalót gyerekszemészetre de már most látom ezzel is lesz pár körünk!!!

Szintén kétgyermekes anyuka

2014. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves fiam van. Ősszel észre vettem, h a nagy meleg elmúltával is vannak rajta pöttyök, így elmentünk a heim pálba bőrgyógyászatra. Ránéztek, rögtön mondták, h ekcéma. Kaptunk krémeket, kenegessük. Közben utánanéztem pontosan, h vmire allergiás, de a háziorvosunk azt mondta, h ennyi idősen nem csinálnak allergiavizsgálatot. 1 hónap múlva visszamentünk, mert nem múlt, más orvoshoz kerültünk, Ő azt mondta, h keratosis follicularis, ez egy bőrhiba, ami valszeg sosem múlik el. Kenegessük. Ezután elmentünk magánorvoshoz. Azt mondta, h nem tévedtek, mert igen, ez a bőrhiba, de van egy kis ekcémás hajlama. Kenegessük. Szerintem megyünk tovább, csak nem tudom, h hova, mert nekem az nem elég, h kenegessem, de sztem tök feleslegesen...


Csípőszűrésről meg annyit, h mondták, hha el kezd járni a gyerek, menjünk vissza, de a doktornénink azt mondta, már nem oda tartozunk, máshova menjünk. Elmentünk a másik helyre, ott meg azt mondták, h minek mentünk, ennyi idősen normális, ha nem megy esetleg normálisan...


Szerintem az a szomorú, h nem tudom már, h kinek higgyek. Az orvosok a mi érdekünket nézik?

2014. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden orvos arra törekszik,hogy több ehylre és minél többször járrjon az ember orvoshoz,mert nekik minden egyes vizsgálat után pénz megy a zsebükbe.

AZ ortopéd orvos azt mondta a fiamra, hogy minden rendben van a csípőjével, de azért vigyük még vissza,mert feszesek az izmai. Tornáztatom minden nap, és egyáltalán nem látom annak. Nem is viszem vissza,mert állandóan megkínozza és órákig csak sír.

2014. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor már a mi kálváriánkat is megosztom veletek:)


1 éves volt tegnap a fiunk. 6 hetesen csináltak neki csipőszürést a kerületi sztk-ban. Azt mondta a doki,minden oké, nem is kell visszamennünk. Furának találtuk,mert a nagy lánnyal szintén nála voltunk s visszarendelte önálló járáskor.Ekkor rá kellett állnia vmi izére hogy jól tartja-e a lábát.. A kicsinek,meg befelé fordult mindkét lábfeje.Saját orvosa éa védőnéni szerint is minden oké.Szóval elmentünk a kerületi sztk-ba,minden oké.Nyugi minden oké. De mi azért kértünk beutalót az Ortopéd klinikára. Hogy ott is nézzék meg a kicsit. Ott kapott vmi kis cipőt,ami helyén tartja a lábait. Csináltak neki UH-t is. Na ezek után azt hordta 1 hónapig. KOntroll vizsgálat. Még hordja 2-3 hétig és nem is kell visszamenni. (?) Sok a gyerek. Nem mult el,doki azt mondta h majd ha önállóan jár,akkor helyreáll a lába. Mi azért most 1 éves korában elvittük a Dévény Annájhoz,mert az egyik lábával rendesen feláll,másikkal összerogyik. Azt mondta a Panni néni,hogy most elvannak havazva,jelentkezzünk 1 hónap mulva.Addig erősödik. (11hós volt) Most megnézte a dokinénijük,egy aranyos dokinéni,vmilyen Gabinéni. Megnézte és felirt neki 10 kezelést... Azóta 1 alkalom volt és már erősödik:) Szóval majd minden doki szerint minden oké... már nem rogyik össze a lába.

2014. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!