Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyet lehet kérni a szülőtől...

Ilyet lehet kérni a szülőtől az iskolában?

Figyelt kérdés

Kislányom 2. osztályos. Amikor az iskolát kezdtük szépen el lett mondva, hogy a gyerekek tízóraira miket vihetnek és miket nem. Teljesen egyetértek azzal, hogy az édesség (mint csoki, gumicukor) ki van tiltva. Én is inkább gyümölcs párti vagyok, ha édességről van szó.

Na most tegnap a kislányom vitt tízóraira szendvicset és egy kis tálba vágtam fel neki szőlőt és 2 db epret. Végre lehetett kapni és nagyon megkívánta.

Majd délután írt a tanárnő egy üzenetet, hogy legyek kedves és ne ilyen egzotikus gyümölcsöket küldeni a gyerekemmel mert van másik kisgyerek az osztályba aki ilyet nem ehet. És küldjék én is csak almát.

Na most kérdem én, a gyerekemnek nem küldhetek egészséges gyümölcsöt mert mást zavar? Meg milyen egzotikus gyümölcs? Ez minden csak nem az.

Ezt kérheti tőlem, hogy gyümölcsből is csak egy fajtát küldjek és ne azt amit a gyerekem szeret?


febr. 14. 06:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/139 anonim ***** válasza:
84%

Ha például valaki annyira allergiás az eperre, hogy csak az illata is reakciót vált ki, akkor jogos.

De nyilván nem ez a helyzet. Ha valaki nem ehet ilyet, akkor ne egyen. A kislányod ne osztogassa, az az övé. Szerintem nem mondhatja meg, hogy milyen gyümölcsöt rakj.

febr. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/139 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a házirendben ilyenől tuti nincs szó, tehát nem is kérheti azt kérheti csakhogy ne kínálja az allergiás társát.
febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/139 A kérdező kommentje:
Nincsen allergiás gyerek az osztályban. Egyébként nem mutogatta, nem is kinálta senkinek. A tanárnő észrevette, hogy ezt eszi.
febr. 14. 06:59
 4/139 anonim ***** válasza:
79%

De ezt hogy kell elképzelni? A gyerek előveszi a kis dobozát az egyik szünetben, majd a leterhelt tanerő, akinek a média szerint fingani sincs ideje , egyesével körbejár 30 gyereket, hogy ki mit hozott ma, és amelyiket ő nem ismeri fel, hogy milyen alapanyag, annak mondd egy dádát?

Én erre lehet annyit mondanék, hogy de kvàra ráérsz ne haragudj... mellesleg amelyik gyerek szüleinek nem futja eperre, az sajnálatos, de jobb ha a gyerek most megtanulja, hogy ez még így lesz egész életében. És az életben senkit nem érdekel rajtad kívül, ha neked rosszabb, mint másoknak.

febr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/139 A kérdező kommentje:
Nálunk a padok egymással szembe össze vannak tolva. A lányom az első padban ül. Szünetben a tanárnő nem szokta őket egyedül hagyni, ott van velük végig. Így igen, valószínűleg így lehetett, hogy elővette a dobozt a tanárnő látta.
febr. 14. 07:03
 6/139 anonim ***** válasza:
88%

Én sose tettem a lányomnak februárban epret az uzsonnás dobozába. Szépen elfogyasztotta itthon. Almát, mandarint és néha áfonyát, meg szőlőszemeket tettünk, amiből meg tudta kínálni a barátnőjét is. (fordítva is így működött).


Nincs joga a tanárnak ilyet kérni egyébként. De valószínűleg van olyan szerényebb körülmények között élő gyermek, akinek nem telik eperre télen, így szerintem a tanár ezt akarta kikuszobolni,én értem a szándékát akkor is, ha ehhez nincs joga.

febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/139 A kérdező kommentje:

Ja igen, kínálni nem szabad egymást a saját ételből.

Ha esetleg van közös osztálybuli (karácsony, farsang stb) akkor a gyerekek által vitt nasikból mindenki fogyaszt.

De így külön nem lehet kínálgatni egymást. Pont allergia miatt.

febr. 14. 07:10
 8/139 anonim ***** válasza:
94%
Milyen érdekes, hogy karácsonykor és farsangkor pihen az allergia.
febr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/139 A kérdező kommentje:
Vannak furcsa dolgok. Mint ahogy ha pl szülinap van akkor nem lehet házi süteményt vinni. De ilyenkor meg nyugodtan lehet.
febr. 14. 07:26
 10/139 babyboom567 ***** válasza:
28%

Ne haragudj meg, de a tanárnővel értek egyet.Eheti kilószámra otthon az epret,suliba rakjál neki mást.Itt,ilyen egyszerű dolgokkal kezdődne az érzékenyítés,ami sajnos sok embernek nem megy,mert nem is akarják.

Attól mert te megteheted(a suli sem tilthatja meg),hogy februárban epret eszik a gyereked bent a suliba,kérlek ne tedd.Legyél tekintettel azokra a többiekre akik sosem ehetnek epret,mert nem jut rá.

febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!