Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sima orrfolyással mindenkit...

Sima orrfolyással mindenkit elküldenek iskolába?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha jó a közérzete és persze menni is akar, nem tartod otthon

márc. 21. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Akkor marad otthon, ha lázas, fájdalmai vannak nagyon rossz a közérzete (fáradékony, aluszékony, ingerköhögése van stb), vagy ha antibiotikumot kell szednie. Minden más esetben megy iskolába. Nincs annyi korrepetálás, amivel pótolni lehetne minden hiányzást.

Amivel gond nélkül dolgozni lehet, azzal iskolában is lehet ülni.

márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk az első szülőin azt mondták a tanárok, hogy náthával ők se maradnak otthon, hanem bemennek tanítani, tehát elég irreális lenne azt várniuk, hogy a gyerekek meg ne menjenek.

Szép is lett volna... tavaly (elsőben) a fiam gyakorlatilag folyamatosan köhögött január elejétől márciusig. Volt hogy csak napi 2-3x, volt hogy jobban, de valamennyire mindig. Túl voltunk már fél tucat különféle szirupon, párásításon, inhaláláson, mellkas-és arcüregröntgenen (negatív), végső próbálkozásként antibiotikumon is, de hiába, semmitől nem múlt el teljesen. Viszont semmi más panasza nem volt, teljesen jól érezte magát. Aztán egyszer csak elvágták és vége lett, máig sem tudom, mitől. Milyen jó lett volna, ha 2 hónapig nem vihetem iskolába...

márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12 jól megírtad köszi, erre is gondoltam.

Ma is ment az orra folyt/folyik nagyon, de nem köhög, jó a kedve menni akar, reggel is bedobott egy 100-as zsepit a táskájába és indult.

márc. 22. 11:36
 14/18 Senior Séf ***** válasza:
24%
Nem, a rendőr bácsit pl nem küldik.
márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Régen havonta egyszer amikor nagylány lettem és pont volt tesi is, a szüleimet hívta is aznap az iskola, hogy be kéne jönniük egy váltásruhával. A szüleim írtak egy papírt utána havonta, amikor itt volt az ideje és a tanár nem csinált ügyet, arra a hétre fel voltam mentve tesiből.

Másik suliban tesiórán volt tanár, aki azt mondta, hogy törött karral miért menteted fel magad tesiből, amikor pl futni tudnál. Ő nem is nézte jó szemmel, ha havonta a nagylányosságod miatt menteted fel magad.


Ugyanúgy volt tanár, aki értetlenül állt, hogy 37,8-al te miért voltál otthon egy hétig, az nem is láz, más tanár meg 37,1-el hazazavart, hogy ne fertőzd már szét az iskolát.


Ez tanárfüggő, hogy ki mit tolerál az iskolában.

ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%

Olvasgatom a kommenteket elgondolkodtam, mert nekem volt rövid ideig olyan gyerekorvosom, aki nem akart otthon tartani. Megvizsgált, ez csak mezei nátha, menjek suliba.


Na ilyenkor mi van, ha a suliból hazaküldik a gyereket, de a gyerekorvos meg nem akarja otthon tartani a gyereket?

ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

A "sima orrfolyás" lehet influenza, megfázás, Covid, esetleg bármi más, ritkán akár halálos betegség is.

Ezen kívül előfordulhat olyan, hogy a te gyereked 1 hét alatt kiheveri, aki meg elkapja tőle, az belehal (Covidnál például).

Szóval igen: iskolába lehetőleg nem megyünk betegen. Nem illik.

ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk a 11-est pont nem értem miért kett lepontozva.


Most mi van a gyerek pont azért ismétel évet, mert pl ősszel / tavasszal kijön az allergiája, folyton folyik az orra és ezért nem jut be az iskolaba, aztán annyi hiányzása lesz, hogy nem léphet a következő osztályba?


A szülőről nem is beszélve, aki meg a munkából hiányzik non-stop mert a 6-7 éves gyerekét nem hagyhatja otthon egyedül, max ha mázlija van, be tudja vinni a munkába, addig amíg a főnöke le nem baxxa, hogy ez nem gyerekmegőrző.

ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!