Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova íratnád be a gyereket...

Hova íratnád be a gyereket általános iskolába?

Figyelt kérdés

Van a körzetes iskola Pest megye, de vidék, ahol lakunk, főváros mellett. Az iskola közel a házunkhoz, későbbiekben egyedül is járhatna iskolába, viszont én (anyuka) bent dolgozom a városban (V.kerület, Budapest), van itt két utcára jó általános iskola.

Melyik lenne jobb/könnyebb nekünk?

Vonattal járok be, az út kb. 1 óra, 8-4ig dolgozom. Tehát tudnám hozni vinni őt, ha valami van, egyből oda tudok menni.

Vagy menjen a lakóhely szerintibe, de az messze van, viszont nem kell napi két órát utazni.


ápr. 10. 13:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,de semmi sem biztos.Az,hogy most azt tervezés,az oké,de ők is így terveznek?8 év olyan sok idő,hogy addig bármi történhet.Nyilván el is költözhettek,de a munkahelyváltás azért gyakrabban előfordul az ember életében.De leírták az egyéb okokat is.Gyakorlatilag semmi más nem szól a távolabbi suli mellett,mint,hogy a te munkahelyedhez közel van,ami meg nem releváns.Ő nem jöhet ki a suliból délelőtt,te viszont ha szabadságon vagy akkor is kísérheted.Felsőben délután meg egyedül kell hazamennie,vagy várnia rád fél1,fél 2-től 4-ig.Ha beteg lesz,vagy történik valami, akkor az otthoni suliba is ugyanúgy érte tudsz menni,ha akkora baj van,hogyondjuk elviszi a mentő, akkor még a közeli suliba se várnak rád,szóval ebből a szempontból is tök mindegy.
ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy ha nem valamilyen speciális/szakos/alternatív/stb. iskolába akarod vinni, és a körzetis egy normális suli, a gyerek azzal jár a legjobban. Főleg, hogy az apja a közelben dolgozik, tehát ha nagy gáz van, ami nem várhat, akkor van, aki ugorjon (meg nyilván akkor is mehet érte az apja is, ha nincs nagy gond). És az sem rossz ám, ha később könnyen egyedül haza tud menni, nem kellesz te is hozzá. Jó, ha önállóságot tanul, nem lehetsz mindig a fenekében, bármilyen nehéz is ez.
ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos a legtöbb normális szülő elviszi a gyereket máshova, így a helyi általános iskola nagyjából a kisebbség gyűjtőhelye. Nekünk így nem volt kérdés, de még úgyis problémás a dolog, hogy a szomszéd településre jár. 15 perc séta tőlünk a buszmegálló, de át kell jönni egy forgalmas főúton zebra nélkül és az út fele egy kietlen susnyás. Én nőként sem szívesen jövök haza mondjuk egyedül sötétben, így egy jó darabig KIZÁRT, hogy egyedül buszozzon haza. Kövezzetek meg, de én kicsit Budapesttel is így vagyok. Ha valami sport, vagy szakkör van, akkor egy órával tovább marad a gyerek. A férjem fél 4-kor végez, a gyerek így 5-kor. Eldöntheti, hogy hazajön egy órára, vagy túlórázik kifizetetlenül, esetleg bevásárol, stb. Ezek macerák. Sokkal egyszerűbb lenne a helyi suliban....
ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Andi80018 ***** válasza:
100%

Ráadásul, ha a lakóhelyhez közeli sulinál az osztálytársak is a közelben laknak. Tudnak bandázni, játszózni. Ha messze, akkor mindig el kell jönnie, nem alakul ki a társaság. Nálunk is az van, hogy suli után simán kint maradnak, mert mindenki max 10 percre lakik az iskolától. :-D

Negyediktől haza is tud menni, még ha egyedül is van otthon, de addig megcsinálja a leckét, tanul. Mire hazaértek, csak ki kell kérdezni.

Ha meg pro lesz a gyerek, akkor nyolc osztályos gimibe is tud menni, az meg tuti, hogy nem a közelben lesz. :-) De én is a körzetest mondom, mint opció.

ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha biztos a mh- ed inkább oda vidd, reggel együtt mentek ha nem laktok messze onnan is haza tud jönni. De ha megfelel a körzeti akkor oda is lehet. 5.- Ben melyik két sulirol beszélsz?
ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
72%
És igen szempont a szülői ha van vmi bármi. Hamar oda tudsz érni.. gondold meg. Utolsó vagyok. Én inkább a kinézett két suliban járnék utána milyenek a tanítók és azok alapján dönts!
ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy off, de melyik az a mh amelyik nyugdíjig kitart??:)
ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Állami 😄
ápr. 14. 06:14
 29/30 anonim ***** válasza:
43%
Ja értem. Mondjuk ott nem vmi jó a fizu gondolom:)
ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is abba menjen, ami ott van a lakóhely mellett. Később jó lesz neki, hogy egyedül tud hazajárni vagy az osztálytársakkal bandázni.
ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!