Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola halasztás: ha kérted/sz...

Iskola halasztás: ha kérted/szakértői bizottság javasolta, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
1 év múlva már jobb volt annyira a helyzet, hogy rendben ment minden?
máj. 12. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Legjobb döntésünk volt. Nagyon sokat fejlődött a rendelkezésre álló plusz időben. Tornázni, focizni, táncolni járatjuk. Ezek mind segítenek hogy jobban tudjon majd figyelni, tanulni az iskolában. Most már meg tud ülni 15-20 perceket, tavaly ez még nem ment volna. Nyugalommal várom a szeptemberi sulikezdést.
máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
15 percet? 45 ot kell ulni az iskolaban.
máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

Elsőben, ha jó a tanítónő, le tudja őket kötni. Elvileg nem úgy néz ki egy tanóra, hogy 45 percig hátratett kézzel kell ülni, és figyelni, hanem mozgatja őket, felállnak tapsolni, mozogni, mászkálni. Persze ezt én csak bemutató órán láttam, nem tudom, hogy minden tanóra így néz-e ki, mert a pedagógus részéről ez hatalmas felkészülést igényel. Persze akinek van rutinja, annak biztos könnyebb. De hallottam tanítónő ismerősömtől, hogy 20 éve tanít, és mégis minden délután készül a másnapi óráira. Szerintem sajnos erre nem minden tanító hajlandó. De egy átlag 6 éves gyerek biztosan nem tud 45 percig figyelni, egyik sem.

Én azért vittem el délután a gyereket az oviból, mert tudtam, hogy nem bír 8-10 órát közösségben lenni. Egyszerűen túltöltődik az idegrendszere attól, hogy 30 gyerek visítozik körülötte. Ha van aki szerint ezt meg lehet szokni, hát akkor legyen igaza. Én egész alsóban kikértem napköziből is a gyereket, és velem írta otthon a leckét. Tudom, hogy sajnos ezt nem mindenki teheti meg, de neki mindig a szabad játék idején voltak konfliktusai a többiekkel. Tanórán még egész jól elvolt.

A vizsgálaton elvileg bent lehet lenni. Az más kérdés, hogy nem igazán szeretik. Az a duma része, hogy a gyerek másképp viselkedik, ha bent van az anyja. Szerintem meg inkább arról van szó, hogy nem is akarják, hogy a szülő tudja, hogy mi folyik odabent.

Amúgy elvileg nem lehet közbeszólni, én csak úgy maradhattam bent, ha megígértem, hogy nem szólok. Néha nehéz volt megállni. De én ragaszkodtam ehhez, mert igenis tudni akartam, hogy a gyerek hogy végezte a feladatokat. Hogy valóban nem tudta, vagy inkább nem volt kedve hozzá, esetleg a feladatok voltak rosszul összerakva. Tudom, nem vagyok gyógypedagógus, de azért kérdeztek hajmeresztő dolgokat. És az 5 évestól ugyanazt, mint a 14 évestől.5 évesen szerintem minden gyerek kódos lenne ezek alapján, 14 évesen meg csak az erősen szellemi fogyatékosok lennének azok.

máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem minden válasz hasznos volt. Ha esetleg valaki jár még erre, továbbiakat is szívesen olvasok. :)
máj. 16. 07:38
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
12: Tévedsz. Elsőben 20 perc az elvárás, aztán mozognak órán is :)
máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!