Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kedves szülők, tudnátok nekem...

Kedves szülők, tudnátok nekem tanácsot adni? 7 éves kisgyerekről van szó.

Figyelt kérdés
A fiamnak volt olyan hónapja nem olyan rég, hogy egyfolytában azt hajtogatta, hogy fáj a feje, hasa, és nem szeretne iskolába menni. Kivizsgálás meg volt, minden negatív. Próbáltam akkor is beszélni vele, mi a baj, nyugodtan mondja el. Akkor nem, de most kinyílt végre. Kettecskén voltunk itthon, beszélgettünk. És azt mondta, hogy az a baja, hogy nincs egy nyugodt napja az iskolában. Tanári asztal előtt ül pont, a tanár kiabál és a kezével csapkod az asztalon, mert van néhány neveletlen kölyök. Az én gyerekemet ez zavarja, megijed, nem tudja kezelni. Mondtam, hogy próbálja figyelmen kívül hagyni, nem vele kiabálnak. Nem egy nyafka gyerek, de jól nevelt, az iskolában egy panasz sem érkezett soha róla. Érdemes a tanárral beszélni így az év legvégén vagy nem? Mit mondhatnék a fiamnak ezzel kapcsolatban? Válaszaitokat előre is köszönöm!
2013. máj. 30. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanár vagyok.


Én feltétlenül szeretném tudni, ha ilyen reakciót váltanék ki egy gyermekből, hogy változtatni tudjak rajta.

Úgyhogy igen, mindenképpen menj be és beszélj a tanítónénivel. Örülni fog, hogy visszajelzést kap (a negatív visszajelzésnek hidd el még sokkal jobban örülünk, mint a pozitívnak, mert így tudunk fejlődni és jobbak lenni).

2013. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy érdmes beszélni vele! Mondjuk nem is értem miért nem az ûltette már oda valamelyik eleven gyereket inkább a tanár, szerintem nyugodtam megkérheted, hogy ültesse máshova a kisfiad, ha nem is most de jövőre mindenképp.
2013. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerkőcök akik "még nem erősödtek meg az iskolára".Beszélj a nevelőjével,és kérd meg,hogy van mód rá,akkor ültesse le az első padból.



Egy elsős kisfiú édesanyukája

2013. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Egy elsős kislány anyukája vagyok.Én biztos hogy szólnék a tanitónak erről.Nincs ebben semmi,a Te gyereked érzékenyebb típus.Hasonló volt nálunk is,csak nálunk a tornaórákkal kapcsolatban.Has,fejfájás,szív panaszok,amik elég ijesztőek voltak.Orvosnál is jártunk.Végül a papírt kaptunk a könnyített tesiről,azóta megnyugodott a lányom.Persze kértem a tanító nénit hogy legyen tekintettel ezekre a dolgokra,és ő nagyon jó partner volt.
2013. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!