Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hamarosan egy gyerektáborba...

Hamarosan egy gyerektáborba kerülök nyári munkára. Milyen eszközökkel fegyelmezhetem a rosszalkodó gyerekeket?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én eléggé laza és jó fej vagyok, de tudok határozott is lenni, viszont most lövésem sincs milyen szankciókat helyezzek kilátásba a rosszalkodókkal szemben. Megbántani sem akarok senkit, de valahogy muszáj rendet tartani, mivel sok balesetveszélyes szituáció adódhat. Reményeim szerint a gyerkőcök (6-14 év közöttiek) jól fognak viselkedni. Elsősorban pedagógusok válaszait várom, de szülők is írjanak, hogy szerintük egy táboroztató meddig mehet el.
2013. jún. 6. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
három pofon oszt jóccakát
2013. jún. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Következetes legyél.

A túlzott haverkodással és jófejséggel vigyázz, legyél velük őszinte, hallgasd meg őket, de legyen kijelölve a határ, hogy te vagy a főnök, a te szavad szent.


Én a sajátjaimat kiparancsolom a medencéből ha kezdenek nagyon kajláskodni és félő, hogy baleset lesz a vége. Rövid ideig, hogy ne legyen elcs.szve az idő, pl. 2-3 percig nyugton kell ülni a napozóágyon. Ez még elviselhető nekik is, de egy jelzés, hogy itt meg kell állni és nem durvulhatnak tovább.

2013. jún. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Szia, a 6-14 éves korosztály már kiskamaszok, próbálják feszegetni a határokat. Pedagógus tapasztalatom alapján úgy gondolom, a gyerekek ha új tanárral, nevelővel találkoznak, mindig szeretik kipróbálni, hol a határ, főleg ha fiatal az illető. Ezért nagyon fontos nekik az első benyomás.

Ezért azt ajánlom, elsőre mindenképp légy nagyon határozott, következetes, és beszéld meg velük a szabályokat, mit lehet, mit nem, mit engedsz meg, és mi az, ami végképp büntetendő viselkedés,milyen veszélyforrások adódnak a táborban stb. Igyekezz minél jobban megismerni őket, hogy a segítségükre legyél. Beszélgess velük, figyeld meg, kik a hangadók a csoportban, rájuk külön oda kell figyelni, kik a visszahúzódók, akiknek esetleg lelki támogatásra lesz szükségük. Lehetsz laza és jó fej, de mértékkel, nem a haverjuk leszel, hanem az anyjuk és az apjuk is egy személyben, és felelősséggel tartozol irántuk.

A balesetveszélyes szituációkat beszéljétek meg előre, a következményeket is, meg a várható büntetést is. És hogy egy táboroztató meddig mehet el? Hát testi fenyítésig semmiképp sem! A helyzet súlyosságától függően programmegvonással lehet büntetni.

Pl. ha a vízben rakoncátlankodik egy gyermek, ki lehet ültetni a partra pár percre, hogy lenyugodjon. Ha komolyabb gondot okoz, mondjuk a többiek testi épségét veszélyezteti akkor ki lehet parancsolni a vízből, hogy aznap már nem fürödhet többet, vagy nem vehet részt a többiekkel valamilyen esti programban stb. Ha eltiltod egy bizonyos kedvelt tevékenységtől, amiben szívesen venne részt, az hatásos lehet.

Egy táborban még az éjszakai alvással is szokott gond lenni. Hiába az esti takarodó, a gyerekek nagy része nem akar aludni, és mindig vannak, akik éjszaka is ki akarnak szökdösni, erre is készülj fel. Biztos nem egyedül leszel táboroztató, gondolom szerveztek éjszakai ügyeletet is a többiekkel.

Ha odafigyelsz rájuk, biztos jól fogjátok magatokat érezni, és gazdag tapasztalatokat szerezhetsz. Sok sikert és jó táborozást!

2013. jún. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

A kérdés feltevésből látszik, hogy rossz úton jársz, de talán még nem késő:) Olvasd el A.S. Neill könyvét: Summerhill avagy az oktatás csendes forradalma, vagy keress rá a demokratikus nevelés címre.

Ez nehezebbnek fog tűnni, mint pár pofon kiosztása, de jobban bele gondolsz az erőszak erőszakot szül. Ez alól nincs kivétel

Üdv: notredam

2013. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1/ és kiverném a fogaidat mind egy szálig az hétszentség, ha az én unokámat bántanád!


A verés az nem nevelési eszköz, figyelmeztetni, ha az se használ akkor megvonni, eltiltani dolgokat,

de ütni a gyengébbet aljas dolog.

2013. jún. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hol írtam egy szóval is, hogy bárkit is pofon vagy bármi hasonló érne???

Szankción azt értem, hogy kihagyom egy programból, legrosszabb esetben hazaküldhető. Bántani meg szóval is lehet az embert, főleg egy gyereket, szóval kulcsmondatokra vagyok kíváncsi első sorban.

2013. jún. 14. 10:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!