Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos volt most a...

Első osztályos volt most a gyerekem érdemes mellé fogadni a nyári szünetben fejlesztő pedagógust hogy ne felejtse el a tanult dolgokat? Vagy elég ha én ülök mellé és tanulunk?

Figyelt kérdés
Nem szeretném tulságba sem vinni a tanulást csak aggódok h visszaesik ilyen hatalmas követelmények mellett.
2013. jún. 26. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne inkább hagyni, hogy élvezze a nyarat és feltöltődjön, hogy bírja majd a hatalmas követelményeket.
2013. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is hagynám pihenni. Max. az utolsó héten esetleg felelevenítenénk a dolgokat néhány mese elolvasásával, netán belenéznénk a matek füzetbe (de csak olyan szinten, hogy "jé, emlékszel még ezekre a feladatokra?"), de inkább még azt sem.

Év elején úgyis minden gyereknek bele kell rázódni a dolgokba, ezt tudják a tanítónők is.

Had élvezze a szabadságot, és legyen még egy kicsit gyerek.

2013. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen iskolába jár, milyenek voltak az eredményei, ha a tanítónéni mondott vmit, utalt rá, hogy jó lenne, akkor sem kell feltétlenül, te is tudsz néha leülni vele játékosan, nem? olvasni? nyári foglalkoztató füzeteket kitölteni? főzés közben számolósat játszani? melyik a nagyobb, stb... ha úgy gondolod, túl nagyok a követelmények, nem tudod másik iskolába vinni?
2013. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Számos kutatás bizonyította, hogy a tanév kezdete után 2 héttel ugyanannyira emlékszik a nyáron tanuló és nem tanuló gyerek. Csak amelyik tanult, sokkal fáradtabb, mint aki nem.

A tanévben megszerzett tudás a pihenéssel mélyül el. Ha tanultok, az nem haszál, max. a gyerek megutálja a tanulást.

2013. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem fogadnék mellé pedagógust. Ha van időd, akkor te magad foglalkozz vele, de igyekezz beleépíteni a tanulást a nyári élmények megélésébe. Ezt tapasztalatból mondom: az én kisfiam ahogy megérezte, hogy kicsit ismételgetni akarok vele (persze hagytam pihenni!)máris bedurcizott :)

Utána úgy kezdtem foglalkozni vele, hogy ne vegye észre, mire megy ki a játék, máris jobban és lelkesen csinálta.

És a legfontosabb: ne erőltesd!

2013. jún. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem voltak vele problémák, felesleges, te is tudsz olvastatni vele vagy gyakorolni mást. Igazából az olvasási készséget kell szinten tartani, olvasni sem felejt el a gyerek 2 hónap alatt, csak kell neki kis idő szeptemberben belerázódni, ha nyáron nem gyakorolt.


'csak aggódok h visszaesik ilyen hatalmas követelmények mellett.'

Megkérdezhetem, hogy mik azok a hatalmas követelmények, amiket egy 8 évessel szemben táamsztanak?

2013. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én fejlesztőpedagógus vagyok. Tanácsom, hogy hagyd békén, se tanár, se te ne foglalkozz vele. Ha pihen, sokkal többet ér. Sok mozgás, úszás, biciklizés, szeretet. Minden gyerek felejt a nyáron, de ez hamar visszajön szeptemberben. Ezt a tanító nénik is jól tudják, mindig ismétléssel kezdenek.
2013. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyakorolni nem árt vele, de csak játékosan, nem is kell napi szinten ha nincs kedve.

Emlékezz vissza, veled mennyit tanult az anyukád? Nem volt divat tanárt fogadni mellénk, azt mondták arra van az iskola, ott mindent megtanul a gyerek.

Ne vigyük túlzásba a modernizálódást! Gyerek még, nem gép, szóval megérdemli a pihenést, a játékot is. de persze a hosszú nyári szünet alatt kijöhet a gyakorlatból, elfelejthet dolgokat.

Olvastass vele egy kicsit, ha van kötelezője, összátok be nyárra, írjon is meg a számolást is gyakoroljátok. Így szeptemberben nem fog lemaradni, ügyes lesz.

2013. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nyári szünet nem a tanulásra van :D most 7, 5.től számít igazán a jegy de onnastól végig kitünő is voltam :) még amikor alsós voltam anya is leült velem néha átvenni a dolgokat de e ezt kb már az utolsó hónapba :)) Most már nem szoktam gyakorolni végig augusztusba csak a tanárok is mondták hogy az utolsó 15 napoba kezdjem el tanulni az előzö évbe tanultakat (átismételni) :) Ennek az a lényege hogy ráér még az utolsó hónapba tanulgatni :)) végig kitűnő szeretnék lenni de tanulni meg nagyon nem szeretek :/ :)
2013. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Isten mencs tanulni a gyerekel nyáron csak utolso héten kell,szabad gyakorolni de akor sem sokat ,saját 2 iskolás gyerekemel sem gyakorolok csak augustus utolso hetében ,adig elösem veszünk tankönyveket ,nyár a pihenésé,nem a tanulásé.
2013. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!