Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tartós, ingyenes tankönyvek...

A tartós, ingyenes tankönyvek mindenki számára kötelezőek lesznek?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, a nagyobbik most lesz 6. osztályos, a kisebbik pedig jövőre megy elsőbe. Olvastam, hogy idéntől felmenő rendszerben bevezetik, hogy a tanulók tartós, több évig használatos tankönyveket kapnak térítésmentesen, amiket a tanév végén megkímélt állapotban vissza kell adnunk. Ez minden esetben kötelező lesz, vagy lesz lehetőség a tankönyvek megvásárlására továbbra is? Azért kérdezem, mert a nagyobbik gyermekem nagyon sokat használja a könyvet, beleír, jegyzetel, aláhúz, ábrákat készít, egyszóval tele van írva, színezve szinte az összes tankönyve. Neki ez válik be, és én sem bánom, hiszen kitűnő tanuló. Akkor a második gyerekemnek erre már nem is lesz lehetősége, mert nem szabad majd beleírnia a könyvekbe? Nekem ez kicsit furának tűnik. És mi lesz a munkafüzetekkel, amik pont arra valók, hogy írjanak beléjük?
2013. aug. 8. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de mégis ki akadályozna meg benne, hogy megvedd a gyerekednek a tankönyveket? Ha nektek így jó, akkor megveszed és kész.
2013. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy lesz lehetőség arra, hogy megvásárolja, aki teheti, szeretné.
2013. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A munkafuzeteket meg kell majd vasarolni, a konyveket pedig meg lehet
2013. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Alapból azt mondanám, hogy elsőben ez még nem lehet gond, hiszen munkatankönyvekből tanulnak (nálunk pl. csak az énekkönyvbe nem írt bele a gyerek). Másrészt biztos, hogy a tartós tankönyv csak egy opció, és ha nem kéred, akkor megveheted a tankönyveket.

Viszont most, hogy a kormány kitalálta, hogy államosítja a tankönyvpiacot, létrehoz egy „Nagy Népnemzeti Kiadót”, simán lehet, hogy valami teljesen agyament rendszert találnak ki, én már azt is el tudom képzelni, hogy kötelezik az embereket a tartós tk. használatára. Bár abban elvileg kevesebb pénz lenne (hiszen nem lehetne évente eladni új könyveket), szóval nem tudom.

Ennél is gázabb lesz szerintem, ha (ahogy már most is szerepel az idén kiadott tankönyvrendeletben) tantárgyanként egy könyv lesz csak, nem választhatnak majd az iskolák/tanárok. Bár ezesetben lehet, hogy jó is lenne a tartós tk., mert nem is igazán használnák az értelmesebb tanerők.


Megértelek, egy vizuális típusú gyerek úgy tanul, ahogy a te nagyobb gyermeked, így elég marhaság lenne ettől a lehetőségtől megfosztani bárkit is.

2013. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

30 éve voltam én elsős, és mind a 12, amíg általános- és középiskolás voltam, egyféle tankönyv volt mindenkinek (Illetve középsuliban volt külön gimnáziumi és szakközépiskolai) Szerintem a mostani szülők nagy része ugyanebben a rendszerben nött fel, és nem hiszem, hogy gondjaink lettek volna.

Egyébként még az átkos nyolcvanas években is volt külön tankönyvbolt, ahol meg lehetett vásárolni magánszemélyeknek is a tankönyveket, ha például valaki elvesztette, elrongyolta, vagy pl. munkafüzetből kellett gyakorlópéldány... Szerintem ilyen lehetőség továbbra is lesz. Mert ha nem, akkor "drága nemzeti vezetőink" felvállalják, hogy durvább diktatúrát tartanak fenn, mint a szerintük átkos rendszerben

2013. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!