Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik vizsgálatok kötelezőek?

Melyik vizsgálatok kötelezőek?

Figyelt kérdés
2.babámat várom. szeretném minimálisra csökkenteni a vérvételek, vizsgálatok számát. tudja valaki, melyeket muszáj megcsinálni és mik az elhagyhatók?
2011. szept. 21. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Gratulálok!

2011. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még egy oldal, ahol jól össze van foglalva: [link]
2011. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi!

az 1. jól összefoglalja.

de arra lennék kiváncsi, hogy ha orvosi vizsgálatból csak 4 a kötelező, akkor el lehet-e hagyni pl. az AFP-t vagy 1-2 vérvételt?

2011. szept. 21. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Az AFP is kötelező, bár eléggé elavult. Igazán a laborvizsgálatok téged védenek és a benned fejlődő babát. Ha pl. későn veszik észre, hogy vashiányod van,mert te nem mentél el a laborba, csak magatoknak ártasz. Én nem vagyok annak a híve, hogy az ember lépten-nyomon a védőnőhöz, orvoshoz szaladgáljon (én is csak a kötelezőket csináltattam meg és csak a kötelező orvosi vizsgálatokra mentem, a védőnőnél is csak 4x voltam... De azért ezeket megcsináltattam, mert nem szerettem volna ártani egyikünknek sem (előzők voltam)
2011. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy sem kötelező. A vizsgálatok amiket a fenti oldalak leírnak a manapság Mo-n szokásosan elvégzett vizsgálatok.

Olvass utána, h melyik mit mutat ki, mire való aztán dönts az alapján. Sok szokásos vizsgálat csak arra jó h ,,parázzál". Pl az AFP annyira rossz találati arányú, h Nyugat-Eu-ban már sehol sem alkalmazzák. Mo-n sem minden orvos ajánlja.

Szerintem az a fontos, hogy azt ellenőriztesd, amit befolyásolni lehet, pl. vércukor, vérnyomás, de ezt akár otthon is megteheted. Fertőzésed ne legyen.

2011. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi!

nem elvakultan akarom kihagyni a vizsgálatokat, csak kíváncsi voltam, mit dönthetek el én.


pont az AFP-ről a dokim mondta, hogy semmi értelme. majd megkérdezem tőle, hogy akkor kihagyhatom-e.

2011. szept. 22. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!