Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen módszerrel lehetne 6...

Milyen módszerrel lehetne 6 éves gyerkőcöt otthon megtanítani olvasni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod ennyire otthon megtanítani olvasni? Majd az iskolában megtanul, elvégre azért fog majd odajárni, hogy azt is megtanulja.

Egyébként én annak idején még óvodában tanultam meg otthon olvasni és írni, viszont én nagyon nyitott voltam, kíváncsi és érdeklődő. Apám sokat olvasott újságot és leírta, megmutatta nekem az újságból a betűket, majd a szavakat, felolvasta azokat és ezt folyamatosan, mert érdekelt és megtanultam. De engem nem akartak megtanítani, csak nagyon érdekelt.

Viszont erőltetni semmit nem szabad.

2013. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Az tobbet artana mint hasznalna! Felesleges! Majd a suliban megtanulja a tobbiekkel egyutt.

Egyik ismerosom megtanitotta az ovis gyereket olvasni,a gyerek mar 9 eves es keptelen irni+alig erti amit olvas!

2013. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem kellene otthon megtanitani , mert akkor az iskolában unatkozni fog , ugy lesz vele , hogy ö már tud olvasni , minek tanulnia. Az én lányom is ilyen , pedig én nem akartam megtanitani , de az egy évvel idősebb bátyátol megtanult , meg engem is állandoan kérdezett , hogy mi micsoda és már 6 évesen az ovodában folyékonyan olvasott. Most megy 4.-be és azzal kezdi az iskolaévet , hogy minek járni , mert ő már ugyis mindent tud.
2013. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ő szeretne olvasni,amit nem bánok,mert a két testvére még negyedikben is alig tudott olvasni.Náluk a suliban félévre kellett írni,olvasni,a második félévben pedig már szövegértéses feladatok voltak.Szerencsére szeretnek olvasni,de még a mai napig szenvednek a helyesírással és a bonyolultabb szövegértéssel.
2013. aug. 27. 18:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Nála nem egy korai intellektuális érdeklődésröl van szó,hanem az iskolától való félelemről,hogy nem fogja tudni megtanulni,stb.Ezért szeretnék találni egy olyan módszert,ami nem elavult,hatékony és tudnám őt segíteni addig,amíg erre igénye van.
2013. aug. 27. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ezzel csak a tanár dolgát fogod megnehezíteni.

ha ennyire nyaggat hogy tanítsd,akkor mutogasd meg hogy melyik betű hogy néz ki és hogy ejtjük,de ennél jobban nem bonyolódnék bele. mond neki,hogy sokkal érdekesebb lesz ha majd a tanárnéni tanítja meg neki a többi gyerekkel együtt.


És ha már 6 éves akkor miért nem írattad be a suliba..?

2013. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Először tanulja meg leírni a teljes nevét. Aztán a neve betűit tudja biztosan. Ezután szintén a nevéből alkoss szavakat és azokat tanítsd meg neki. Ezután vegyél hozzá egyesével betűket. Csinálj saját kezű rejtvényt neki úgy, hogy pl. rajzolsz egy fát és neki le kell írnia, hogy fa vagy te írsz, ő rajzol. Aztán ha sok betűt tud keress neki szólást/közmondást. Az általában egy mondat. Írd le és olvastasd fel vele. Ha ez már nagyon jól megy neki rövidke verseket is mutathatsz neki. Aztán már tud is olvasni. Lehet, hogy nem folyékonyan, de ez még egy 10 éves iskolásnak is gondot okoz néha. Sok sikert!

Remélem segítettem.

2013. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már óvodás koromban tudtam olvasni és az osztályomban nem voltam egyedül ezzel. Mi már első osztály elején mesekönyveket olvastunk.
2013. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért nem lett most beiratva,mert a három éves kortól kötelező óvoda miatt egy csomó gyereket benyomtak a suliba,hogy legyen hely,így nagyon nagy létszámmal indulnak az osztályok.Igy is sokan voltak,most mindenki egy kis teremben fog zsúfolódni délután négyig.Szerintem katasztrófa ez így,tanárnak,diáknak egyaránt.
2013. aug. 27. 20:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a baj, hogy hiába olvasol utána a témának, Te nem vagy pedagagógus, nem tudod, hogy kell tanítani. A gyerek rossz olvasási berögződéseit, ugyan úgy, mint írásnál (mondjuk ott hangsúlyosabb) majd nagyon nehéz lesz a tanítóknak kijavítani.
2013. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!